Saszetka nerka – dawny król kiczu wchodzi na salony

nerka

Czapka nike, ortalionowy dres i oczywiście saszetka nerka. Każdy kojarzy ten obraz, nawet jeśli nie obracał się w kręgach wojowników dzielnicowych. Do niedawna też niezbędny element prawdziwego Słowianina, który w swoim przykucu z dumą prezentuje, potocznie zwany kołczan prawilności. Jednak czas spojrzeć prawdzie w oczy, że element garderoby, z którego niejednokrotnie przyszło nam żartować, staje się hitem i zapewne niejeden z nas, ową saszetkę nerkę już w swojej szafie posiada.

Powrót hitu z lat 90

Moda zatoczyła koło po raz kolejny. Jak wraca moda na dzwony, kowbojki, czy wiele innych, do niedawna zdawać by się mogło niedorzecznych wytworów, tak nadszedł też czas na saszetkę nerkę. Ta niewielka torebka na pasek miała swoje lata świetności również w latach 90, co miało miejsce, oczywiście nigdzie indziej, jak w USA. Ubrania pełne kolorów, szerokich bluz, jeansów z wysokim stanem, czyli w zasadzie szczyt popularności mody streetwearowej to coś z czym tamten okres nam kojarzy się najlepiej. I właśnie wtedy też niesamowitym zainteresowaniem cieszyła się saszetka nerka.

Później, gdy moda po raz kolejny zmienia swój nurt, nerki odeszły do lamusa, a właściwie trafiły bardziej na listę rzeczy kiczowatych. Saszetka nerka stała się domeną wcześniej wspomnianych, mistrzów ortalionu, turystów Januszy w białych skarpetach i sandałach, oraz sprzedawców straganowych. Taka opinia w środowisku utrzymywała się przez dość długi czas, by znów ustąpić miejsca, niedocenianym, poręcznym, praktycznym i obecnie, stylowym saszetkom nerkom.

Praktyczność i wygoda saszetek typu nerka

Saszetka nerka jednak wiedzie prym w jednej kategorii. Jeśli weźmiemy pod uwagę poręczność „toreb” w których możemy przechowywać nasze gadżety i wszelkiego rodzaju niezbędne przedmioty to nerka będzie na pierwszym miejscu. Sam fakt, że jest bardzo popularna wśród sprzedawców na targach i bazarach, w dodatku często korzystają z niej sportowcy, turyści oraz festiwalowicze. Jej największą zaletą jest fakt, że przypięta do bioder nie zajmuje naszych rąk, nie obciąża pleców, nie skacze na ramieniu, nie trzeba jej ukrywać przed złodziejami, gdyż znajduje się w jednym, bezpiecznym miejscu.

Mieszczą się w niej najważniejsze dla nas przedmioty. Do saszetki nerki możecie wsadzić portfel, dokumenty, pieniądze, telefon, chusteczki , klucze i co jeszcze każdy potrzebuje. Dlatego niebywałą jej zaletą jest fakt, iż te najcenniejsze i najczęściej gubione, czy kradzione rzeczy mamy zawsze na oku i pod ręką. Korzystają na tym zarówno panie, jak i panowie. Panowie nie obciążają nieszczęsnych kieszeni spodni, nie gubią kluczy i telefonów, panie zaś nie muszą kurczowo pilnować swoich torebek, martwić się o nie na imprezach czy zwyczajnie męczyć ramion torebkami.

Moda festiwalowa

Z racji, że nadchodzą wakacje, a skoro nadchodzą wakacje to zaczyna się długi sezon festiwalowy, warto wspomnieć, że właśnie to na festiwalach warto być w posiadaniu saszetki nerki. Nie dość, że zadbacie o komfort psychiczny, nie musząc co sekundę sprawdzać kieszeni i marnować czasu na szukanie torebek, to w dodatku zadbacie maksymalnie o swój komfort.

Saszetka nerka zajmuje minimalną ilość miejsca, wsadzona pod bluzę jest nawet niewidoczna, w dodatku posiadanie jej przy sobie umożliwia Wam szybki dostęp do niezbędnych przedmiotów jakie zostały wspomniane wyżej. Co więcej, skakanie pod sceną z plecakiem? Picie piwa i pilnowanie torebki… ? Ciągłe martwienie się o swoje rzeczy? Bądźmy szczerzy, festiwal jest dla ludzi, jest dla funu i chillu, jest po to by spędzić najlepszy czas i świetnie się bawić. W dodatku festiwale to też moda… a moda dotyczy też saszetek. Producenci wielu marek wychodzą z wieloma propozycjami tego produktu. Warto zwrócić uwagę na ofertę saszetek sklepu Preorder, gdzie znajdziemy produkty czołowych marek streetwear’owych, które z pewnością przypadną do gustu młodym ludziom.

Najbardziej popularne marki, które oferują szeroką gamę saszetek nerek na polskim rynku to przede wszystkim Illegal Street Brand, Patriotic, Jungmb, El Polako oraz Mass Denim. Projekty są naprawdę ciekawe i każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie, niezależnie czy szukać będziecie czarnej klasyki czy kolorowych i szalonych wzorów na lato.

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *