Jakie wełny i włóczki warto wybierać? Co należy wziąć w tym przypadku pod uwagę?

art1 maj2024 freepik 13 wp

Dziewiarstwo ponownie wraca do łask. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i to nie tylko zimą. Najpierw trzeba się jednak zaopatrzyć w odpowiednie materiały i akcesoria do tego potrzebne. Na jakie wełny i włóczki warto się zdecydować? Wybór w tym zakresie na rynku jest spory, co wcale nie ułatwia sprawy. Co trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę?

W jakie wełny i włóczki warto zainwestować?

Zacząć trzeba od tego, że wełny i włóczki muszą być dopasowane do drutów lub szydełka. Grube włóczki i wełny wykorzystywane są podczas dziergania ubrań na zimę i ciepłych koców. Nieco lżejsze produkty są lepszym wyborem podczas wykonywania odzieży letniej, bardziej zwiewnej. 

Sporą ofertę różnego rodzaju włóczek i nie tylko znaleźć można m.in. w ofercie sklepu internetowego sklepmakunki.pl/. Każdy powinien tam znaleźć akcesoria dziewiarskie odpowiednie do swoich potrzeb.

Wełny i włóczki – naturalne czy syntetyczne?

Trzeba od razu przyznać, że najlepsze jakościowo włóczki powstają z włókien naturalnych. Z tego powodu cieszą się na rynku największą popularnością. Są zresztą bardzo uniwersalne. 

Z włóczek wełnianych powstają na ogół zimowe czapki, szaliki i rękawiczki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zrobić z nich także lekkie swetry na lato, wełna ma właściwości termoregulujące. Włóczki bawełniane także są wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Dzierga się z nich dosłownie wszystko, także zwiewne sukienki czy letnie T-shirty. Są bowiem delikatne w dotyku i nie uczulają. Praca z nimi to czysta przyjemność. Polubią je także weganie.

Nie można oczywiście zapominać o tym, że w sprzedaży dostępne są także włóczki i wełny sztuczne. Ich podstawowym atutem jest niska cena. Są one tańsze od włóczek naturalnych. Mają pewne wady, ale warto też wspomnieć o ich zaletach. Warto też zwrócić uwagę na włóczki mieszane np. akrylowo-bawełniane. Łączą one w sobie zalety obu materiałów.

Akryl nadaje się do prania w pralce automatycznej i nie uczula. Z drugiej strony niestety nie przepuszcza powietrza. Dlatego wykonane z niego ubrania nie są w 100% komfortowe w użytkowaniu. Z akrylowych włóczek wyczarować jednak można wyjątkowe zabawki lub dekoracje. Nie są więc całkowicie bezużyteczne. 

Także i z włóczek poliestrowych zazwyczaj powstają ozdoby, dywany czy pledy. Poliester to materiał elastyczny i odporny na zagniecenia. Cechuje się dość niską przepuszczalnością powietrza i jest to jego największa wada. 

W praktyce do dziergania ubrań zdecydowanie najlepiej nadają się wełny i włóczki naturalne. 

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *