Jak zarabiać na blogowaniu o jedzeniu: przegląd, rekomendacje, przykładowy plan treści

fit catering - zdrowe posiłki dla aktywnych i zajętych

W dzisiejszych czasach Internet jest uważany nie tylko za środek rozrywki, ale także za metodę zarabiania pieniędzy. W sieciach społecznościowych i innych platformach internetowych zarejestrowane są miliardy użytkowników, którzy codziennie poszukują informacji. Najczęstszymi tematami w globalnej sieci są samochody, branża kosmetyczna, nieruchomości, żywność i hazard, zwłaszcza jeśli chodzi o bonusy: na przykład 100 darmowych spinów lub casino 10 euro bez depozytu za samą rejestrację. Rodzaj kuszących ofert dla graczy.

Ale w tym artykule porozmawiamy o tym, jak pisać o odżywianiu i zarabiać dużo pieniędzy.

Określenie niszy i odbiorców przyszłego zasobu

Z reguły docelowymi odbiorcami treści na blogach kulinarnych będą przedstawiciele pięknej połowy ludzkości, ale możliwe jest, że mężczyźni będą nimi zainteresowani. Zazwyczaj takie filmy lub artykuły są interesujące dla dziewcząt w wieku poniżej 30 lat, więc podczas konfigurowania reklamy konieczne jest ustawienie parametrów CA: dziewczęta w wieku 18-30 lat, co pozwoli osiągnąć maksymalne wyniki. Jeśli masz wolny kapitał, możesz zamówić ukierunkowaną reklamę dla większej grupy wiekowej odbiorców.

Wśród tematów, które należy uwzględnić, można wyróżnić następujące:

  • Ogólne;
  • recenzje restauracji;
  • porady dotyczące zdrowego odżywiania;
  • odżywianie dzieci;
  • wegetarianizm;
  • specjalności napojów.

Interesujące jest to, że dla każdego wieku należy pisać innym tonem głosu. Młodzieżowa publiczność będzie pasować do slangu z humorem, podczas gdy dla innych kategorii ważne jest, aby narracja była głębsza i bardziej żywa. Ponadto na blogu można zamieszczać artykuły informacyjne lub filmy, tak jak ma to miejsce na platformie TEDEd.

Tworzenie bloga

Następny krok jest bardziej kreatywny. Przyszły felietonista musi wybrać odpowiednią platformę i utworzyć na niej blok. Ponadto należy wymyślić odpowiednią nazwę dla swojego zasobu. Nazwa powinna być zwięzła, prosta i łatwa do zapamiętania. Aby lepiej promować swój blog, możesz utworzyć stronę w sieciach społecznościowych, dobrą platformą do zarabiania pieniędzy może być kanał Youtube.

Tworzenie treści

Po zorganizowaniu portalu należy wypełnić go odpowiednimi treściami. Powinny one być interesujące dla ludzi, więc powinieneś spróbować popracować nad jakością dostarczanych treści. Artykuły, filmy i zdjęcia powinny być dobrej jakości i odpowiadać zainteresowaniom odbiorców. Jeśli tak nie jest, dalsze kroki w promocji są całkowicie bezcelowe.

Ważne jest również zwrócenie uwagi na sprzęt techniczny, który umożliwia tworzenie treści na blogu. Do tworzenia wysokiej jakości treści potrzebny jest nowoczesny smartfon, dobry aparat fotograficzny lub wydajny komputer. Stare warianty takiego sprzętu nie są odpowiednie – to tylko niepotrzebna strata czasu.

Tworzenie planu treści i promocja

Pojawienie się materiałów na blogu jest jednym z pierwszych kroków do promocji zasobu. Na początek należy stworzyć szczegółowy plan umieszczania publikacji. W tym celu należy rozpisać kolejność materiałów, które muszą zostać opublikowane. Można to zrobić na różne sposoby: za pomocą papierowego notatnika lub arkusza kalkulacyjnego.

Następnie warto założyć stronę w popularnych sieciach społecznościowych, gdzie pod publikacjami umieścić hashtagi, które pozwolą znaleźć blog autora o jedzeniu. Promocja za pośrednictwem sieci społecznościowych pozwoli ci zdobyć pierwszych klientów i kapitał, który później możesz zainwestować w promocję swojego zasobu online.

Ile zarabiają blogerzy kulinarni?

Dochody przedsiębiorczych twórców treści zależą od kilku czynników. Wcześniej reklamodawcy dbali o liczbę subskrybentów, ale teraz głównym parametrem jest liczba wyświetleń w określonym czasie. Możesz także zarabiać za pomocą reklamy natywnej, oferując swoim subskrybentom towary lub usługi reklamodawców. Na przykład reklamując usługę dostawy jedzenia, opowiadając o jej zaletach. Możesz także zademonstrować wszystkie uroki pracy urządzeń kuchennych.

Warto również zrozumieć, że reklamodawca zawsze chce zaoszczędzić pieniądze. Konieczne jest omówienie z nim tych kwestii i targowanie się, poprawnie oceniając swoją pracę. Nie jest zbyteczne analizowanie rynku i ustalanie rzeczywistej ceny usług, udając tajnego reklamodawcę.

Wnioski

Blogowanie o jedzeniu to nie tylko interesująca sfera zarabiania pieniędzy, ale także pożyteczna działalność dla ludzi. W szczególności obecnie zwolennicy prawidłowego odżywiania są jednym z popularnych trendów. Polega ono nie tylko na regularnych ćwiczeniach i rezygnacji ze złych nawyków, ale także na spożywaniu zdrowej żywności. Na przykład eksperci MayoClinic zalecają rezygnację z tłustych dań gotowych i wysoko przetworzonej żywności. Takie tematy można również poruszać na blogu, konfigurując płatną reklamę.

Jeśli zdecydujesz się blogować o kasynach, tak jak napisałeś na początku tego artykułu, pisz o poradach lub przydatnych lifehackach.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *