JAK SIĘ GRA W POKERA? CZY MOŻE BYĆ ON KOBIECĄ ROZRYWKĄ?

młoda kobieta w kasynie gra w pokera

Hazard w formie rozrywki staje się coraz popularniejszy w Polsce i na świecie. Rozwój nowych technologii i postępująca cyfryzacja sprzyjają temu zjawisku, jako że dostęp do gier hazardowych nigdy nie był tak łatwy jak obecnie. Regularnie przybywa internetowych serwisów hazardowych, legalnych zakładów bukmacherskich i kasyn online. Corocznie rośnie także liczba użytkowników korzystających z ich usług. Już co czwarty dorosły Polak ma do czynienia z hazardową rozrywką online. Branża kwitnie i generuje wielomiliardowe obroty. Najpopularniejszą grą karcianą w kasynach jest bez wątpienia poker. Do tej pory był uważany za typowo męską rozrywkę, ale czasy się zmieniły. Przeanalizujmy więc, jak gra się w pokera.

Czy kobiety grają w pokera?

Z badań przeprowadzonych w 2020 roku w Wielkiej Brytanii wynika, że poker przestaje być uznawany przez kobiety jako wyłącznie męska gra i coraz więcej z nich odważnie wkracza do świata tej karcianej rozrywki. Spośród dwóch tysięcy ankietowanych pań, 44% miało styczność z pokerem, 7% gra regularnie, a ponad połowa nigdy nie grała.

Wśród 900 kobiet biorących udział w pokerowych rozgrywkach, 81% czerpało przyjemność z gry, 19% wręcz przeciwnie, 34% z nich grywa co najmniej raz w miesiącu, 16% minimum raz w tygodniu, 20% raz na kilka miesięcy, a 46% rzadziej niż co pół roku. Z grających w pokera kobiet 64% grało u znajomych, 56% we własnym domu, a 30% spróbowało swoich sił w pokerze online. 44% z nich odczuwało ekscytację podczas gry, 31% pozytywne emocje, 7% odczuwało irytację i również 7% czuła się niechciana w grze. Dzięki rosnącej dostępności i konkurencji na rynku kasyn online, coraz więcej kobiet interesuje się tego rodzaju rozrywką i radzą sobie one wcale niegorzej od panów. Poniżej kilka przykładów pań, które z powodzeniem mogłyby nauczyć niejednego mężczyznę, jak się gra w pokera.

Kobiety w pokerowym świecie

Pierwszą kobietą, która miała ogromny wpływ na popularyzację pokera wśród pań, była Amerykanka Molly Bloom, zwana „Pokerową Księżniczką”. Była narciarka, której karierę sportową przerwał nieszczęśliwy wypadek, jako barmanka w The Viper Club w Los Angeles, od 2004 roku zaczęła organizować turnieje pokerowe dla elit i celebrytów, na których pojawiały się takie gwiazdy Ben Affleck, Leonardo Di Caprio, Macaulay Culkin, Matt Damon, Tobey Maguire czy siostry Olsen.

W roku 2007 Pokerowa Księżniczka otworzyła własną firmę pod nazwą Molly Bloom Inc. i zajęła się profesjonalnie organizacją turniejów pokerowych. Dało to odwagę wielu kobietom, które chciały spróbować swoich sił w pokerowej rywalizacji. Wśród profesjonalnych pokerzystek warto wymienić Cathy Hubert – zwyciężczyni World Series of Poker w 1993 roku, Ericę Schoenberg, Monicę Reeves, Cyndy Violette, Jennifer Harman, Jennifer Tilley czy Vanessie Selbst. Natomiast najwięcej na zawodowym pokerze zarobiły Annie Duke – 4 milionu dolarów, Annette Obrestad – 3 miliony dolarów oraz Vanessa Ruso – 2 i pół miliona dolarów. Zawodniczki biorące udział w rozgrywkach tej popularnej kasynowej gry karcianej mają swój własny pokerowy styl grania. Poniżej przestawimy najważniejsze zasady i prawidłowości określające jak się gra w pokera.

karty do pokera w kasynie

Żródło: https://www.pinterest.com/pin/147352219044801431/

Jak się gra w pokera – zasady

Odpowiadając na pytanie, jak się gra w pokera, warto zacząć od zapoznania się z podstawowymi zasadami tej popularnej w kasynach gry stołowej. Dopiero po ich poznaniu i przyswojeniu można bez obaw rozpocząć poważną grę w pokera. Jak grać na pieniądze i jakich strategii używać to już wyższy stopień wtajemniczenia i poziom rozgrywki. A więc zacznijmy od początku. Do gry w pokera używa się pojedynczej talii, składającej się z 52 kart. Rozgrywka polega na kompletowaniu jak najlepszych układów kart w celu pokonania przeciwników i zgarnięcia obstawionych przez wszystkich graczy stawek, w postaci żetonów o różnej wartości. Kluczowe jest też blefowanie i wprowadzanie przeciwników w błąd, a więc spora część partii rozgrywa się na płaszczyźnie psychologicznej.

Liczba uczestników partii jest teoretycznie nieograniczona, choć zwykle wynosi od 2 do 6 osób. Przenośne zestawy do pokera są szeroko dostępne do kupienia. Można też grać online, w aplikacjach i kasynach online, takich ja 20Bet PL, które udostępnia pokera w różnych odmianach, także w wersji kasyna na żywo, zarówno w wersji przeglądarkowej serwisu, jak i aplikacji mobilnej. Najpopularniejszą wersją pokera dostępną w kasynach jest Texas Hold’em, czyli profesjonalna wersja sportowa, rozgrywana na turniejach i zawodach pokerowych.

Zagrania i układy kart w pokerze

Podczas rozgrywania partii pokera, gracze mają do wyboru następujące zagrania:

  • Pas (pass) – rezygnacja z gry i poddanie obstawionych żetonów
  • Czekanie (check) – poczekanie na ruch przeciwników, jeśli stawka nie została podbita
  • Sprawdzanie (call) – wyrównanie stawki do ostatnio podniesionego poziomu
  • Stawianie (bet) – obstawienie stawki w rundzie
  • Podbicie (raise) – podbicie stawki
  • Va banque (all-in) – postawienie wszystkich żetonów na jedno rozdanie

Natomiast pokerowe układy kart od najsłabszego na najmocniejszego, wyglądają tak:

Wysoka karta (high card), para (one pair), dwie pary (two pair), trójka (three of a kind), strit (straight – sekwencja kart w kolejności), kolor (flush), full (para + trójka), kareta (four of a kind – cztery karty o tej samej wartości), poker (straight flush – pięć kart w kolejności o tym samym kolorze) i poker królewski (royal flush – od asa do dziesiątki w tym samym kolorze).

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *