Jak nauczyć się manicure i jakie są jego rodzaje?

Wiele osób poszukuje informacji, jak nauczyć się manicure i zostać zawodową manikiurzystką. Pielęgnacja dłoni i stylizacja paznokci wymagają odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz kwalifikacji, dlatego dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nauki w szkole dla dorosłych w Białymstoku. Sprawdź w naszym artykule, jak zostać profesjonalną kosmetyczką oraz dowiedz się, jakie są rodzaje manicure. 

Jak nauczyć się manicure?

    Profesjonalny manicure w salonie kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zachowanie nienagannego wyglądu paznokci wiąże się z koniecznością jego powtarzania raz lub dwa w miesiącu. Z tego powodu wiele osób poszukuje informacji, jak zrobić manicure samodzielnie. Nauka stylizacji paznokci to jedno. Istotna jest również wiedza, jak kompleksowo zadbać o płytkę oraz skórę dłoni. Miejscem, które gwarantuje zdobycie umiejętności praktycznych oraz cennych informacji w tym zakresie jest szkoła dla dorosłych. Białystok posiada kilka placówek tego typu, więc znalezienie odpowiedniej nie powinno być problemem. 

    Kierunek technik usług kosmetycznych trwa dwa lata i jest w pełni bezpłatny. W planie zajęć przewidziano wykłady m.in. z podstaw anatomii i fizjologii, dermatologii, kosmetyki oraz preparatyki kosmetycznej. Poza tym słuchacze realizują zajęcia praktyczne w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Do ich dyspozycji są narzędzia, kosmetyki i aparaty, których na co dzień używają zawodowe kosmetyczki. 

Jakie są rodzaje manicure?

Szkoła dla dorosłych w Białymstoku organizuje zajęcia w pracowni kosmetyki dłoni, gdzie słuchacze poznają najpopularniejsze rodzaje manicure:

  • manicure klasyczny – to podstawowa i najczęściej wykonywana usługa w gabinetach kosmetycznych. Polega ona na opiłowaniu paznokci w celu nadania im pożądanego kształtu, usunięciu skórek, wypolerowaniu płytki oraz nałożeniu profesjonalnej odżywki lub lakieru. Poza tym kosmetyczka wykonuje kąpiel dłoni przy użyciu olejków, a także peeling i masaż. Manicure klasyczny będzie doskonałym wyborem dla osób, które żyją w ciągłym biegu i nie mają czasu zadbać o swoje paznokcie;
  • manicure biologiczny – wykonuje się go bez pomocy metalowych narzędzi takich jak cążki czy pilniki, a więc jest w pełni bezinwazyjny. Zamiast nich, manikiurzystka używa przyborów wykonanych z drewna lub szkła. Polega on na oczyszczeniu płytki, odsunięciu skórek, nadaniu paznokciom eleganckiego kształtu oraz zaaplikowaniu odżywczego preparatu na bazie ekologicznych składników. Końcowym etapem jest nałożenie odżywki lub lakieru. Manicure biologiczny polecany jest osobom, które cenią sobie naturalny wygląd. Będzie on również odpowiednik dla kobiet z cienkimi, rozdwajającymi się paznokciami oraz dla mężczyzn;
  • manicure japoński – ten rodzaj manicure polega na wmasowaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty, która zawiera krzemionkę z Morza Japońskiego, witaminy A, E, H i B5, pyłek pszczeli oraz keratynę. Jest on jednym z najlepszych zabiegów regenerujących, dlatego będzie dobrym wyborem dla osób, które walczą z łamliwymi, kruchymi paznokciami;
  • manicure hybrydowy – w tym rodzaju manicure stosuje się takie same zabiegi pielęgnacyjne, jak w przypadku klasycznego. Różnica polega na zastosowaniu lakieru, który utwardza się za pomocą lampy UV. Manicure hybrydowy chroni paznokcie przed uszkodzeniami oraz jest bardzo trwały – zachowuje on nienaganny wygląd przez około trzy tygodnie, jest odporny na ścieranie, pęknięcia oraz odpryski. Będzie doskonały dla osób, które nie mają czasu na dbanie o paznokcie, ale chcą, żeby ich dłonie były zadbane i eleganckie przez długi czas.
  • manicure akrylowy – polega na nadbudowaniu i przedłużeniu paznokci przy pomocy akrylu oraz specjalnego szablonu. Kiedy akryl zastygnie, nadaje mu pożądany kształt i nakłada wybrany lakier. Manicure akrylowy sprawdzi się u osób, które marzą o pięknych, długich paznokciach, ale chcą czekać aż te urosną naturalnie.


Absolwenci szkoły dla dorosłych w Białymstoku mogą znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, SPA lub założyć własną działalność gospodarczą.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *