Ile kosztuje pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?

glowne ceny leczenie alkoholizmu www.terapia befree.pl
glowne ceny leczenie alkoholizmu www.terapia befree.pl

Uzależnienie to poważna choroba, która dotyka nie tylko samego uzależnionego, ale i jego najbliższych. Wywołuje katastrofalne skutki, wpływa na wszystkie aspekty życia. Samodzielne wyjście z nałogu jest bardzo trudne, dlatego dobrym rozwiązaniem są ośrodki leczenia uzależnień. Co oferują? Jakie są ceny leczenia uzależnienia od alkoholu?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – jak wygląda terapia?

Leczenie uzależnienia od alkoholu oraz substancji psychoaktywnych jest trudne, wymaga samozaparcia oraz pomocy wielu doświadczonych specjalistów, lekarzy, psychologów i psychoterapeutów. Najlepsze efekty przynosi terapia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień, który oferuje wszechstronne wsparcie i pomaga wyjść na prostą. Terapia w ośrodkach dobierana jest indywidualnie, do potrzeb danej osoby. Stosowane są różnorodne techniki, dzięki którym uzależniony może powrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Najczęstsze techniki leczenia alkoholizmu to:

  • terapia poznawczo-behawioralna;
  • medytacja i inne techniki relaksacyjne;
  • terapia skoncentrowana na rozwiązaniach,
  • techniki poprawnej komunikacji interpersonalnej itp.

Odwyk w prywatnym ośrodku terapii uzależnień odbywa się najczęściej na dwa sposoby, tzn. chory bierze udział w sesjach indywidualnych oraz spotkaniach grupowych, prowadzonych przez doświadczonych terapeutów, gdzie razem z innymi uzależnionymi omawia problemy i próbuje znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Leczenie uzależnień w prywatnych ośrodkach – korzyści

Terapia uzależnień może odbywać się w ramach NFZ lub prywatnie, w wyspecjalizowanych ośrodkach. Pierwsza metoda jest bezpłatna, odbywa się najczęściej w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych. Niestety, aby otrzymać takie wsparcie, trzeba długo czekać, a turnusy, w których bierze udział dużo uzależnionych, nie zawsze są skuteczne.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień oferują lepsze warunki, mniej liczne grupy, co jest dużą zaletą. Wsparcie wielu specjalistów gwarantuje lepszą skuteczność, pomaga zmotywować się do walki o siebie. Chorzy mogą liczyć na indywidualne podejście, dużą ilość terapii, ciekawy, różnorodny program terapii.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień pomaga również rodzinom osób uzależnionych, oferuje im wsparcie i wszechstronną pomoc. Wiele osób obawia się skorzystania z prywatnej opieki z obawy o wysokie ceny. Ile kosztuje leczenie alkoholizmu w prywatnych ośrodkach?

Ośrodki terapii uzależnień – ceny

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki jest koszt leczenia uzależnień w prywatnych ośrodkach, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Ogólny koszt leczenia obejmuje rehabilitację, terapie, ceny leków,  które są używane do detoksykacji oraz kontrolowania pragnienia alkoholu. Ważne są także witaminy, które pozwalają uzupełnić niedobory, spowodowane długotrwałym piciem.

Leczenie w prywatnych ośrodkach zależne jest od wybranego miejsca, formy leczenia, zakresu usług, specjalistycznego podejścia, lokalizacji, a także długości pobytu. Najczęściej ceny wynoszą do 8000 zł a 15000 zł za miesiąc. Do wyboru są pobyty trwające od dwóch tygodni do nawet 4 miesięcy. Nie warto oszczędzać, ponieważ alkoholizm rujnuje życie, może prowadzić do śmierci. Aby poznać dokładne koszty, warto wpisać w wyszukiwarkę – „prywatne ośrodki leczenia uzależnień ceny, a pojawią się różne oferty. Prywatne leczenie uzależnienia to inwestycja w zdrowie, szansa na powrót do normalności, odzyskanie rodziny.

Alkoholizm to poważny problem społeczny, który dotyczy wielu ludzi. Najskuteczniejszym sposobem wyjścia z nałogu jest leczenie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. Nie warto zrażać się ceną, bo to inwestycja w zdrowie, którego nic nie zastąpi. Warto znaleźć prywatny ośrodek terapii, dowiedzieć się, co oferuje i dać sobie szanse na lepsze jutro.

Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Be Free

Adres:

ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin

Telefony:

+48 535 100 111, +48 536 100 111

Strona WWW:  
https://www.terapia-befree.pl/

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *