Gdzie udać się na zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych we Wrocławiu?

zabieg pedicure

Wrastający paznokieć u stopy to problem, który można wyleczyć nieinwazyjnie i bezboleśnie, jednak zaawansowane przypadki mogą wymagać interwencji chirurga stóp. Zabiegiem, który umożliwia leczenie wrastającego paznokcia, jest plastyka wału okołopaznokciowego. We Wrocławiu możesz poddać się temu zabiegowi w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy.

Plastyka wałów okołopaznokciowych – co to za zabieg i co ma na celu?

Plastyka wału okołopaznokciowego jest zabiegiem podochirurgicznym, który przeprowadza się w celu wyleczenia wrastającego paznokcia u stopy. Jest to zabieg, który pozwala trwale pozbyć się tego uciążliwego i bolesnego problemu i jest najskuteczniejszą obecnie metodą radzenia sobie z nim.

Plastyka wałów okołopaznokciowych polega na chirurgicznym zniwelowaniu przerostu wału, czyli fragmentu skóry otaczającego paznokieć. Zabieg stosuje się w przypadkach, kiedy nieinwazyjne metody nie przynoszą efektu, a przerost wału spowodowany jest przez:

  • uraz biomechaniczny;
  • czynniki genetyczne;
  • utrzymujący się stan zapalny w obrębie wału.

Do zabiegu plastyki wału okołopaznokciowego kwalifikowani są pacjenci, u których dochodzi wskutek wrastania paznokcia pojawiają się bolesne, krwawiące lub ropiejące rany, powodujące przerost wału i utrudniające chodzenie.

Gdzie wykonać plastykę wałów okołopaznokciowych we Wrocławiu?

Za leczenie wrastających paznokci u stóp odpowiedzialny jest podolog – Wrocław jest miastem, w którym z problemem tym można zgłosić się do Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy. Centrum znajduje się przy ulicy Skarbowców 115.

Pacjenci DCZS Wrocław mogą liczyć na pomoc wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają bogate doświadczenie w skutecznym leczeniu nawet najbardziej zaawansowanych problemów wrastającego paznokcia oraz innych chorób i dysfunkcji stóp.

Plastyka wału okołopaznokciowego w DCZS we Wrocławiu

Plastyka wału okołopaznokciowego w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy we Wrocławiu przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych chirurgów stopy. Zabieg przeprowadza się w sterylnych warunkach, gwarantujących pełne bezpieczeństwo dla zdrowia pacjenta. Trwa około 45 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Nowoczesne metody podochirurgiczne pozwalają osiągnąć wysoką skuteczność, przywracając prawidłowe funkcje i wygląd stopy. Problem zostanie wyleczony trwale, a ryzyko jego nawrotów wyeliminowane. Pacjenci DCZS zawsze otrzymują indywidualne zalecenia w zakresie przygotowania do zabiegu i rekonwalescencji.

Plastyka wałów okołopaznokciowych – cena

Plastyka wału okołopaznokciowego to zabieg z zakresu chirurgii małej, wymaga wykorzystania wiedzy i umiejętności chirurga, zastosowania profesjonalnych i sterylnych narzędzi oraz podania pacjentowi znieczulenia. Wszystkie te czynniki, a także stopień zaawansowania problemu i wynikająca z niego złożoność zabiegu, wpływają na cenę, która w DCZS zaczyna się od 1200 złotych.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *