Lekarz online – jak to działa?

recepta online

Wizyty u lekarza wielu z nas kojarzą się z długim czasem oczekiwania lub koniecznością zapłaty całkiem sporej kwoty za konsultację prywatną. Istnieje jednak lepszy sposób na to, aby poradzić sobie w sytuacji pilnej i jednocześnie nie zbankrutować. Jeżeli nie musimy widzieć się ze specjalistą twarzą w twarz, warto rozważyć wybór konsultacji przez internet. Czym ona dokładnie jest i jak działa? Jakie rzeczy możemy zrealizować podczas takiej rozmowy? Czy lekarz wykonujący pracę przez internet może wystawić dla nas receptę na nasze leki a jeżeli tak, to gdzie i jak możemy ją zrealizować?

1. Konsultacja lekarska online – czym jest i jak działa?

2. Jak zapisać się na konsultację lekarską online?

3. Czy podczas konsultacji online można otrzymać receptę?

4. Gdzie szukać lekarzy oferujących konsultacje online?

Konsultacja lekarska online – czym jest i jak działa?

Konsultacja lekarska przez internet to nic innego, jak przeniesienie tradycyjnego spotkania z lekarzem do sieci. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre w obecnym czasie, zwłaszcza dla osób, które są narażone na zarażenie się od innych, np. osób z przewlekłymi chorobami czy po prostu starszych. Dzięki rozmowie przez internet nie musimy wychodzić z domu i możemy zapisać się na dowolną, pasującą nam godzinę, bez obawiania się czy zdążymy dojechać do przychodni na czas. To także duża oszczędność pieniędzy, ponieważ rozmowy online są z zasady tańsze, niż wizyta w fizycznym gabinecie. Rozwiązanie to jest więc dobre nie tylko w przypadku, gdy potrzebujemy kontaktu z internistą, ale także gdy potrzebujemy przedłużyć zwolnienie czy otrzymać nową receptę.

Jak zapisać się na konsultację lekarską online?

Zapis na konsultację online działa bardzo podobnie, jak zapis do klasycznej przychodni. Jednak zamiast dzwonić na recepcję, wystarczy że wejdziemy na stronę placówki i wybierzemy interesującą nas usługę. Gdy to zrobimy, pojawi się możliwość opłacenia konsultacji, a po pomyślnie przeprowadzonej transakcji otrzymamy dokładną instrukcję, jak wykonać konsultację lekarską zdalnie. Dzięki przejrzystości informacji, jakie otrzymujemy, jest to bardzo proste i nie trzeba się wiele natrudzić, by uzyskać pomoc w kwestii, która nas trapi.

Czy podczas konsultacji online można otrzymać receptę?

Podczas wizyty przez sieć lekarz może nam wystawić dokument niezbędny do zakupu leków. Recepta online jest stosunkowo nową rzeczą, jednak od 1 stycznia 2019 roku każda apteka ma obowiązek zrealizować zakup z wykorzystaniem takiego dokumentu. Samą e-receptę otrzymujemy na podany adres e-mail, a możemy otrzymać ją zarówno dla przyjmowanych przewlekle leków, jak i na antykoncepcję hormonalną oraz jej pokrewne środki. Tabletka dzień po również może być przepisana w ramach recepty przez internet.

Gdzie szukać lekarzy oferujących konsultacje online?

Jeżeli chcemy skorzystać z usługi, jaką jest konsultacja z lekarzem online, musimy poszukać miejsca, które realizuje takie spotkania. Zdalna przychodnia to obecnie dość popularny temat, więc nie będziemy mieć większych problemów z wyborem takiej, która nam najbardziej odpowiada. Warto przed umówieniem wizyty sprawdzić opinie innych użytkowników, jakie często możemy znaleźć w sieci – dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że trafimy na nierzetelną placówkę lub niekoniecznie najlepszego lekarza. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ z racji tego, że nie widzimy się ze specjalistą twarzą w twarz, dużo łatwiej jest trafić na kogoś, kto nie spełni naszych wymagań.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *