Gadżety do biegania

Postęp technologiczny nie omija również biegania. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów mających ułatwiać i uprzyjemniać nasze treningi. Bo bieganie jest trendy!

Według danych CBOS, regularnie biega co piąty Polak. Biegamy coraz chętniej i coraz częściej sięgamy po gadżety – chroniące przed kontuzjami oraz mające zapewnić nam komfort podczas biegania w różnych warunkach atmosferycznych. Sprawdź, co może być przydatne w Twoim arsenale biegowym.

Latarka czołowa MacTronic Double Clutch

mactronic4

Nie każdy ma możliwość biegać rano. Dla tych, którzy trenują późnym popołudniem, a nawet wieczorem, marka Macotronic oferuje latarkę czołową Double Clutch. Bieganie na nieoświetlonym terenie może grozić upadkiem i kontuzją. Dzięki temu urządzeniu, możemy uniknąć przykrej niespodzianki. Latarka jest lekka i wydajna. Oferuje technologię „Dual Fuel” oraz wygodną obsługę w rękawicach. Double Clutch została tak zaprojektowana, aby zmaksymalizować czas pracy i zminimalizować wagę, przy zachowaniu purystycznego designu i zoptymalizowanego środka ciężkości. To gwarantuje maksymalny komfort noszenia i stabilność podczas użytkowania. Według zapewnień producenta, latarka jest odporna na wstrząsy w sytuacji upadku z wysokości jednego metra, a także wodoszczelna w klasie IPX4*, czyli podczas lekkiego deszczu.

Cena: 439,00 zł

Zestaw słuchawkowy Jabra Sport Wireless+

jabra

Naukowo udowodniono, że muzyka działa jak doping: jej słuchanie podczas biegu podnosi naszą wydolność średnio nawet o 15%! Dlatego warto wsłuchać się nie tylko w rytm własnego serca podczas biegania, ale i dźwięków płynących ze słuchawek. Zestaw słuchawkowy Jabra Sport Wirelles+ jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferyczne, piasek i kurz, a jego konstrukcja wytrzyma nawet najbardziej intensywny trening. Za pomocą jednego dotknięcia możesz pomijać utwory, regulować głośność lub włączyć radio FM. Swoje ulubione stacje możesz zapisywać bezpośrednio w zestawie słuchawkowym. Dodatkowym bonusem z posiadania słuchawek Jabra Sport są trzy miesiące dostępu do aplikacji Endomondo Premium – zarówno na system iOS, jak i na Androida.

Cena: 399,99 zł

Bezprzewodowy czujnik kroków Garmin Foot POD SDM4

garmin big

Czujnik Garmin Foot POD SDM4 to urządzenie, które mierzy i rejestruje informacje dotyczące prędkości oraz odległości podczas chodzenia lub biegania. Dodatkowo mierzy kadencję kroków, co pomaga poprawiać wyniki i zoptymalizować trening. Jest mały, lekki, poręczny i odporny na wilgoć. Można go umocować np. do sznurówek buta. Bateria o żywotności do 500 godzin gwarantuje długie bieganie, bez obawy o utratę cennych danych.

Cena: 279,00 zł

Pulsometr Sigma PC 25.10

sigma2

Pulsometr wygląda jak zegarek i pozwoli Ci zrzucić zbędny balast oraz kontrolować tempo biegania. Podczas joggingu mierzy tętno i jest idealnym narzędziem kontrolującym nasze ewentualne problemy zdrowotne. Bieganie z pulsometrem to wejście w nowy poziom treningu i większa świadomość efektów osiąganych podczas joggingu. To taki nasz prywatny trener. Jednym z najczęściej używanych pulsometrów – zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów biegania – jest pulsometr Sigma z kodowaną cyfrowo transmisją oraz pomiarem z dokładnością EKG. Dzięki wbudowanemu podświetlanemu wyświetlaczowi, możemy biegać także o zmroku. Posiada precyzyjny i kodowany cyfrowo monitor pracy serca, wbudowany zegarek, stoper oraz liczy spalone kalorie. Zarówno zegarek, jak i nadajnik są odporne na zachlapania. To sprawia, że można korzystać z pulsometru także podczas deszczowej aury.

Cena: 189,00 zł

Tekst: Lena Majchrzak

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *