CrossFit dla kobiet? Tak!

CrossFit uprawiany jest na świecie od kilkunastu lat, jednak w Polsce swoją karierę rozpoczął stosunkowo niedawno. Z dnia na dzień przybywa fanów tego sportu, którzy stanowią coraz większe grono klientów klubów oferujących zajęcia CrossFit. Czym więc jest CrossFit i czy jest to dobra forma aktywności dla kobiet? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście.

 

Niektórym CrossFit kojarzy się z wojskiem, innym z nieludzkim wysiłkiem, a dla wielu jest to po prostu forma wysiłku fizycznego, którą uprawiają z czystej przyjemności. CrossFit to, jak sama nazwa wskazuje, mieszanka ćwiczeń. Jednym z wyznaczników tego rodzaju aktywności jest bardzo duży wysiłek w stosunkowo krótkim czasie. Trening CrossFit trwa zazwyczaj ok. 30 minut bez przerwy. Zaletą wartą podkreślenia jest różnorodność ćwiczeń – każdy trening wygląda inaczej. Niejedna kobieta najzwyczajniej w świecie nudzi się na siłowni, albo gdy wykonuje po raz dziesiąty ten sam układ na fitnessie.

Na treningu CrossFit nigdy nie będziesz się nudzić, nawet nie będziesz miała czasu pomyśleć o nudzie! Zajęcia prowadzone pod okiem profesjonalnych trenerów są tak zaplanowane, żeby czas mijał w błyskawicznym tempie. Taki rodzaj aktywności pozwala nam przede wszystkim na rozładowanie stresu i odprężenie całego ciała. Dzięki różnorodności ćwiczeń mamy szansę na poprawę siły, wydolności, ogólnej sprawności i wyglądu naszego ciała w krótkim czasie. Aby przekonać Was do podjęcia wyzwania, zapytaliśmy jednego z trenerów, jak zachęciłby kobiety do uprawiania crossFitu.

Katarzyna Lepianka

Specjalista radzi  

KrzysztofRucinski-crosscoreboxPrzede wszystkim, chciałbym zapewnić wszystkie Panie, że nie  ma się czego bać. W treningu CrossFit wykorzystujemy takie ruchy, które wykonujemy każdego dnia, tylko w zwiększonej częstotliwości. Jeśli więc jesteśmy w stanie podnieść     dziecko czy wejść po schodach, to z pewnością poradzimy sobie z CrossFitem – mówi Krzysztof Ruciński, trener CrossFit w CrossCoreBox.

Często zadawanym pytaniem jest: czy CrossFit dla kobiet różni się od zajęć dla mężczyzn? Odpowiedź brzmi: nie. Nie wynika to ze złośliwości trenerów, tylko z założeń samego CrossFitu. Jednak ważne jest, aby pamiętać to, co podkreślają profesjonaliści, czyli że każdy ćwiczy na miarę swoich możliwości. Jeśli więc wykonujemy 25 powtórzeń danego ćwiczenia, a nie 50, to nic złego się nie dzieje. Pamiętajmy: z każdym treningiem będziemy mogły coraz więcej. To powinno nas determinować – słabości warto przezwyciężać. Warto stawiać sobie nowe wyzwania i je osiągać.

 

magdalena_mielcarzZobacz także:

W co się ubrać na zajęcia z CrossFitu?

Oceń ten artykuł

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *