Festiwal Kobiet Internetu

W weekend 22-24 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku spotkało się ponad 1000 kobiet, które uczestniczyły w pierwszym w Polsce Festiwalu Kobiet Internetu. Był to festiwal skierowany do pań aktywnie działających w sieci. Gwiazdy, kobiety ze świata Internetu, show-biznesu, kultury i mediów przyjechały do Gdańska, aby podzielić się swoją receptą na sukces w Internecie.

Festiwal podzielony został na dwa bloki: społeczny i biznesowy, w ramach których na kilku scenach odbywały się panele dyskusyjne, prelekcje, wywiady i warsztaty.

Pierwszego dnia w roli prelegentów udział wzięły osobowości ze świata Internetu, show-biznesu, kultury i mediów, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Dorota Wellman, Joanna Przetakiewicz, Anna Zając (Fashionable.com), Barbara Piasek (Evenea), Qczaj, Hanna Lis, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, Bartek Jędrzejak, Katarzyna Glinka, Ewa Szabatin, Anna Wyszkoni, Olga Kalicka, Edyta Pazura (MaybeBaby), (Jakub Urbaniak), Podziarany Tata, Barbara Pasek (Barbra Belt), Sabina Lawrów (Sama przez świat).

Wszyscy oni chętnie dzielili się z uczestniczkami swoją receptą na sukces i budowaniem zaangażowanych społeczności w Internecie.

Ideą przewodnią imprezy była odpowiedzialność w sieci, o której wspominała w swojej mowie powitalnej prezydent Dulkiewicz. Podkreślała to również Anna Zając, współorganizatorka i  pomysłodawczyni festiwalu.   

Podczas Festiwalu przyznano nagrody eFKA. Laureatkami nagród pierwszej edycji Festiwalu Kobiet Internetu zostały Dorota Wellman, Agnieszka Hyży i Joanna Przetakiewicz. eFKi Internetu wręczone zostały podczas uroczystej gali, która odbyła się 23 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Oto pełna lista laureatów nagrody eFKa Internetu: 

  • Nagroda w kategorii Kobieta Integrująca eFKa On Tour: Marta Klepka
  • Nagroda w kategorii Kobieta Ogarniająca eFKa Swojego Czasu: Aleksandra Budzyńska
  • Nagroda w kategorii Kobieta Angażująca eFKa #przeciwnienawiści: Agnieszka Hyży
  • Nagroda w kategorii Kobieca Marka, Błyszcząca eFKa : marka Apart
  • Nagroda w kategorii Kobieta Inspirująca 15 Insta eFKa: Joanna Banaszewska
  • Nagroda w kategorii Kobieta Motywująca 17 eFKa Nowej Ery: Joanna Przetakiewicz

Dorota Wellman, która mimo, że nie posiada konta w mediach społecznościowych otrzymała specjalne wyróżnienie Influencerka Ponad Wszystko, Której Nawet Internet Nie Ogarnia.

Fot. Bartosz Ochenduszka/Ochen Photography

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *