Dieta ProLon czym jest i na czym polega?

Dieta ProLon

Dieta ProLon to pięciodniowy program żywieniowy, którego zadaniem jest stymulowanie procesów regeneracyjnych oraz odmładzających. Przyczynia się do regulacji wskaźników określających postęp procesu starzenia, w tym cholesterolu, glukozy na czczo oraz procesów zapalnych. W skład diety wchodzą wyłącznie naturalne składniki, których organizm nie rozpoznaje jako pożywienie, co pozwala utrzymać stan głodówki.

Założenia diety ProLon

Twórcą diety ProLon jest włoski biolog, Valter Longo. Jej założeniem jest specjalny plan żywieniowy, który naśladuje post bez konieczności ograniczania jedzenia. Dieta ProLon to szczególny rodzaj postu, który umożliwia spożywanie określonych pokarmów dostarczających do komórek odpowiednich składników odżywczych i jednocześnie wspierających równowagę metaboliczną. Dzięki temu pozwala uniknąć zagrożeń związanych z tradycyjną głodówką, w tym zmęczenia, niskiego ciśnienia krwi i niskiego poziomu cukru. Dieta ProLon składa się z węglowodanów o niskim poziomie glikemicznym, zdrowych tłuszczów oraz ograniczonej ilości białka roślinnego w połączeniu z mniejszą ilością spożywanych kalorii. Taki sposób żywienia umożliwia komórkom odżywianie i regenerację. Plan żywieniowy obejmuje 5 dni w miesiącu przez 3 kolejne miesiące. Pierwszego dnia należy dostarczyć organizmowi 1100 kalorii, a w pozostałe 4 dni jedynie 800 kalorii. Podstawą diety są owoce, warzywa, orzechy oraz herbaty.

Dieta ProLon – możliwe korzyści

Badania jasno wskazują, że osoby stosujące dietę ProLon redukują masę ciała oraz tłuszcz brzuszny. Jednocześnie masa mięśniowa zostaje utrzymana, a poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi obniżone. Dieta jest bezpieczna, skuteczna, minimalizuje ryzyko starzenia oraz pojawienie się chorób związanych z wiekiem. Ponadto jej stosowanie pozwala obniżyć poziom cukru we krwi, insulinę oraz insulinopodobny czynnik wzrostu. U niektórych osób zaobserwowano też lepsze funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dieta ProLon – o czym warto pamiętać?

Dieta ProLon uznawana jest za restrykcyjną. Powinno się ją przeprowadzać pod nadzorem lekarza lub dietetyka, który oceni, czy jej złożenia są odpowiednie dla kryteriów zdrowotnych i kondycji fizycznej danego pacjenta. Warto również pamiętać o tym, aby dietę połączyć z aktywnym trybem życia. Odpowiedni plan żywieniowy w połączeniu z codziennymi ćwiczeniami pomoże osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Dieta imitująca głodówkę ProLon od Massmedica

Sklep internetowy Massmedica swoim klientom oferuje produkty z zakresu medycyny estetycznej i regeneracyjnej oraz ortopedii i medycyny sportowej. Asortyment obejmuje szeroki wybór specjalistycznych produktów i narzędzi. Produkty z serii ProLon stanowią niezbędne wsparcie w diecie imitującej post. ProLon 5-day to innowacyjny program żywieniowy opracowany w celu odżywienia organizmu oraz oczyszczania komórek od wewnątrz. Pozwala zachować równowagę metaboliczną, szybko zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić energię mentalną. Dzięki programowi ProLon 5-day możliwe jest jednoczesne korzystanie z zalet postu i spożywanie posiłków. Z kolei ProLon Reset odżywia ciało, utrzymuje go w fizjologicznym poście, a zarazem stymuluje organizm do spalania tłuszczu i wykorzystania go jako źródła energii. Więcej informacji znajduje się na stronie https://massmedica.com/.

4.7/5 - (3 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *