Designerskie grzejniki do nowoczesnych wnętrz

instalprojekt.com.pl

Grzejnik pokojowy w polskich warunkach pogodowych to – cytując klasyka – oczywista oczywistość. Bez niego możemy się obejść co najwyżej cztery miesiące w roku. Zważywszy na siedmiomiesięczny okres eksploatacji tego urządzenia, warto zaopatrzyć się w taki grzejnik, który nie tylko będzie nas grzał, ale także – nomen omen – ocieplał wizerunek naszego salonu.

Grzejniki wkroczyły na salony – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Do niedawna skrzętnie ukrywane za firanką pod parapetem, ciężkie, żeliwne i niezgrabne kaloryfery, dziś straciły na objętości, zyskały na urodzie i z powodzeniem grają pierwsze skrzypce w wystroju wnętrza. Producenci urządzeń grzewczych wspinają się na Himalaje kreatywności, by zaskoczyć inwestorów. I trzeba przyznać – robią to skutecznie. Patrząc bowiem na niektóre nowoczesne formy, trudno czasem od razu zorientować się, że mamy do czynienia z elementem instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki różnorodnym, niejednokrotnie wręcz rzeźbiarskim formom oraz bogatej palecie dostępnych barw, nadają one wnętrzom zindywidualizowany charakter.

Oto sześć niezwykle designerskich grzejników, które z powodzeniem można określić mianem funkcyjnych dzieł sztuki.

design-grzejnik23Grzejnik PLC (PLeCionka) pomorskiej firmy Terma to wysmakowane połączenie designerskiej oryginalności z prostotą. Wyglądem przypomina luźno utkaną siatkę, a cienkie profile grzewcze zaplecione wokół kolektorów tworzą ciekawą i intrygującą płaszczyznę. Grzejnik to laureat dwóch nagród: Dobry Wzór 2014 (kat. Sfera Domu) oraz MUST HAVE 2015.

Do wyszukania najlepszego dystrybutora polecamy:

Katalog stron internetowych

grzejnik-design-pepeLinia PureTouch pomorskiej marki Pepe to seria eleganckich, dekoracyjnych i niezwykle efektownych grzejników promiennikowych wykonanych z naturalnego onyksu. Dla osób chcących podkreślić elegancki i prestiżowy charakter wnętrza.

instal-projekt-inventio-grzejnik

Marka INSTAL-PROJEKT udowadnia, że można łączyć sztukę z przedmiotami użytkowymi i przenosić ją do naszego otoczenia, nie tracąc przy tym wyrazu artystycznego. Grzejnik z serii Inventio, dzięki swojej ekspresji i sile wyrazu, nadaje pomieszczeniom nieszablonowy, kreatywny i artystyczny charakter. Inwestorzy mają do wyboru urządzenie z nadrukiem zdjęcia autorstwa znanych fotografów – Szymona Brodziaka oraz Marcina Klabana lub grafiki Anny Żelazowskiej.

jaga

Wykonany z syntetycznego kamienia grzejnik Moon firmy JAGA wygląda jak współczesna rzeźba. Niebanalny kształt grzejnika z pewnością zachwyci miłośników sztuki współczesnej oraz zwolenników odważnych.

runtal-grzejnik

Naścienny grzejnik z linii Arteplano szwajcarskiej marki Runtal to połączenie nowoczesnej technologii z wysokiej klasy wzornictwem. Mosiężne dzieło sztuki, które jest również grzejnikiem.

grzejnik-britex

Artystyczne grzejniki wodne francuskiej marki Cinier wyglądem bardziej niż urządzenie grzewcze przypominają obraz. Nie tylko grzeją i zdobią, ale też chłodzą! Produkowane są w wersji ogrzewanej wodą i w wersji elektrycznej.

Oceń ten artykuł

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *