Dermatolog dziecięcy

Dermatologia dziecięca to jedna z najtrudniejszych, a jednocześnie najbardziej potrzebnych specjalizacji medycznych. W jej ramach lekarze nie tylko rozpoznają, różnicują i leczą schorzenia skórne u dzieci i młodzieży, ale też zajmują się ich profilaktyką.

Wymaga to oczywiście mnóstwa wiedzy, umiejętności i odpowiedniego podejścia. Dzięki temu specjaliści w tej dziedzinie są w stanie skutecznie radzić sobie z najbardziej problematycznymi przypadkami. 

W czym może pomóc dermatolog dziecięcy? 

Dermatolog dziecięcy zajmuje się schorzeniami skórnymi o różnej etiologii. Należą do nich między innymi choroby genetyczne, takie jak epidermolysis bullosa, ichtioza i bielactwo, a także choroby hormonalne, takie jak trądzik, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. Poza tym dermatolog diagnozuje i leczy również schorzenia alergiczne, metaboliczne, a nawet nowotworowe, które czasami manifestują się na skórze i wiążą z uciążliwymi objawami. W związku z tym, że wiele problemów dermatologicznych ma swoje źródło w innych układach ciała oraz jego ogólnoustrojowych zaburzeniach, dermatolog dziecięcy nierzadko współpracuje z lekarzami innych specjalizacji, by postawić właściwą diagnozę i zapewnić swoim pacjentom najlepszą terapię. Warto podkreślić, że dermatologia dziecięca zajmuje się nie tylko chorobami skóry – do specjalisty z tej dziedziny można zgłosić się także z łysieniem plackowatym, hirsutyzmem, zanokcicą i innymi schorzeniami dotykającymi włosów i paznokci. Dermatolog może pomóc nawet uporać się z łupieżem.

Kiedy warto odwiedzić z dzieckiem dermatologa? 

Regularne wizyty u dermatologa dziecięcego są konieczne w przypadku dzieci cierpiących na przewlekłe choroby skóry, takie jak trądzik czy łuszczyca, oraz dzieci, które posiadają na skórze znamiona, na przykład pieprzyki. Pozostałym maluchom wystarczy konsultacja profilaktyczna. Poza tym oczywiście należy umówić wizytę u dermatologa również w sytuacji, gdy u dziecka pojawiły się nagle niepokojące zmiany: przebarwienia, krostki, pęcherzyki, rumienie itp. Najlepiej wtedy zgłosić się do drenglertdermaclinic.com lub innej prywatnej kliniki dermatologicznej, ponieważ czas oczekiwania na wizytę w takim ośrodku jest dużo krótszy niż w publicznych placówkach zdrowia i nie wymaga skierowania do lekarza pierwszego kontaktu.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *