Czym są i jak działają kasyna oparte o wirtualną rzeczywistość?

Jednym ze sposobów na zbudowanie inteligentnego domu jest zakup wielu komponentów — czujników, inteligentnych żarówek, kamer bezpieczeństwa, głośników itp. — i podłączenie ich do koncentratora, który pomoże im komunikować się ze sobą i z Tobą za pośrednictwem smartfona. Tak, tym samym, na którym grasz w gry hazardowe z oferty Ice Kasyno. Ale bądźmy szczerzy: może to wiązać się z wydawaniem dużych pieniędzy i inwestowaniem dużej ilości czasu. A dla niektórych to po prostu coś, na co nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić.

Ale jeśli Twoje pragnienia i potrzeby są prostsze, wystarczy kilka stosunkowo niedrogich produktów, które zapewnią Ci większość udogodnień, jakie może zapewnić wysokiej klasy inteligentny dom. I to przy znacznie skromniejszym budżecie.

Przewodnik po inteligentnym domu dla początkujących: jak stworzyć fundament do dalszego rozwoju

Jeśli upewnisz się, że wybrane przez Ciebie produkty dla inteligentnego domu są ze sobą kompatybilne, zbudujesz solidny fundament, który z czasem możesz rozbudowywać. Kluczem do sukcesu jest wiedza o tym, które produkty dla inteligentnego domu nie zależą od działania konkretnego modelu lub rodzaju koncentratora. Chociaż koncentratory oferują liczne zalety — z których najważniejszą jest posiadanie jednego interfejsu użytkownika do kontrolowania wszystkiego — nie zawsze są one niezbędne. Jedną z rzeczy, które musisz mieć, jest jednak dobry router bezprzewodowy — najlepiej taki, który może dotrzeć do wszystkich zakątków Twojego domu.

Inteligentne oświetlenie

Dla większości osób zainteresowanych życiem w inteligentnym domu punktem wyjścia jest oświetlenie. Wiele inteligentnych systemów oświetleniowych działa doskonale bez centralnego koncentratora i nadal jest w stanie wchodzić w interakcje z innymi elementami systemu — w tym inteligentnymi głośnikami i wyświetlaczami, takimi jak Amazon Echo i Google Nest. Na przykład inteligentne żarówki Cree, LIFX i TP-Link komunikują się przez Wi-Fi, podczas gdy niektóre inne — w tym najnowsze żarówki Philips Hue — komunikują się za pośrednictwem Bluetooth.

Inteligentne głośniki i wyświetlacze

Co może być wygodniejsze niż wyciąganie smartfona, aby przyciemnić światła w wieczór przeznaczony na seans filmowy? Powiedzenie na głos „przyciemnij światła” — posiadanie inteligentnego głośnika połączonego z inteligentnym oświetleniem zrobi to wtedy za Ciebie. Liderami rynku w tej przestrzeni są seria Amazon Echo i seria Google Home. I chociaż Amazon był liderem w ciągu ostatnich kilku lat — ma znacznie większą zainstalowaną bazę, cieszył się znacznie szerszym wsparciem i miał przez jakiś czas jedyne inteligentne głośniki z wyświetlaczami — Google jest bardzo silnym graczem na rynku.

Inteligentne termostaty

Niewiele inteligentnych urządzeń domowych może dorównać inteligentnemu termostatowi w zakresie zapewniania zarówno komfortu, jak i oszczędności kosztów/energii. Urządzenia te wykraczają daleko poza ustalanie harmonogramu ogrzewania i chłodzenia w oparciu o to, kiedy spodziewasz się, że będziesz w domu, aby cieszyć się tymi korzyściami. Mogą wykryć, kiedy jesteś w domu, a kiedy jesteś poza domem, dzięki czemu system HVAC działa tylko wtedy, gdy jest potrzebny.

Najnowszym trendem na tym froncie jest wyposażanie termostatów w czujniki, które można umieszczać w pomieszczeniach, które najczęściej zajmujesz, tak aby termostat działał na podstawie tego, gdzie jesteś w domu, zamiast uruchamiać cykle ogrzewania i chłodzenia w oparciu o lokalizację termostatu, czyli zazwyczaj w korytarzu, przez który tylko przechodzisz.

Kamery bezpieczeństwa w domu i dzwonki wideo

Wysokiej jakości kamera bezpieczeństwa w domu pozwoli Ci uważnie obserwować swój dom, zwłaszcza podczas Twojej nieobecności. Modele do monitorowania wnętrz mogą pomóc w pilnowaniu dzieci i zwierząt, podczas gdy modele do pracy na zewnątrz mogą łapać grasujących na gorącym uczynku złodziei — i miejmy nadzieję, że przede wszystkim zniechęcą ich do przychodzenia na Twój teren.

Niektóre modele — jak Ring, Arlo, Netatmo i Maximus — są wyposażone w światła, które oświetlają drogę. Kamery wbudowane w dzwonki do drzwi mogą monitorować ganek i umożliwiać interakcję z gośćmi bez konieczności zbliżania się do drzwi, a nawet przebywania w domu w tym czasie. Najlepsze modele potrafią rozróżnić ludzi i zwierzęta oraz rozpoznać obecność paczki pozostawionej pod drzwiami.

Wielopokojowe systemy audio

Wyrafinowane systemy głośników wielopokojowych takich jak Sonos, Yamaha (MusicCast) i Denon (HEOS) są w dużej mierze samowystarczalne, co pozwala na umieszczenie głośników w wielu pomieszczeniach w domu, dzięki czemu można przesyłać strumieniowo muzykę z własnej kolekcji lub z usługi online, takie jak Spotify, do wszystkich zsynchronizowanych lub wysyłanie różnych utworów do każdego z nich. Inteligentne głośniki Amazon Echo i Google Nest potrafią wykonać te same sztuczki.

Inteligentne czujniki dymu i czadu

Konwencjonalne czujniki dymu i czadu są z natury niemymi urządzeniami. Ich alarmy mogą być głośne, ale jeśli nikogo nie ma w domu, aby ich usłyszeć, co dobrego osiągają? Inteligentny czujnik dymu również uruchomi lokalny alarm, ale w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa wyśle również alert do Twojego smartfona i każdej innej osoby, którą upoważnisz jako kontakt.

Inteligentne nawadnianie

Woda jest naszym najcenniejszym zasobem. Inteligentny system nawadniania może zapewnić, że trawnik i ogród będą miały wystarczającą ilość wilgoci, aby były zdrowe i żywe bez marnowania jej. A ze wszystkich podsystemów inteligentnego domu, w które możesz zainwestować, może to być ten, który najmniej skorzysta na włączeniu do koncentratora. Inteligentne systemy nawadniające mogą być również złożone, więc korzystanie z aplikacji specjalnie zaprojektowanej do tego celu jest zwykle lepsze.

Czy jesteś gotowy, aby zacząć?

Wymieniliśmy komponenty inteligentnego domu z grubsza w kolejności, w której naszym zdaniem większość ludzi będzie je instalować, ale nie ma tutaj konkretnej reguły. Jeśli uważasz, że instalacja inteligentnej czujki dymu ma wyższy priorytet niż inteligentne oświetlenie, zrób to!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *