Czy można oszczędzić pieniądze na przeszczepie włosów?

Czy przeszczep włosów może być oszczędnością? - Może!

Przeszczep włosów może kosztować nawet około 20 tysięcy złotych, więc nic dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na ograniczenia tych kosztów. O ile faktycznie czasem się to udaje, o tyle przede wszystkim nie zawsze w ogóle warto – oszczędności bowiem nie biorą się znikąd.

Wybierz odpowiednią metodę na przeszczep włosów

Absolutnie kluczowe jest, żeby wybrać właściwą metodę. Dziś tak naprawdę jednym rozwiązaniem, które rzeczywiście wyróżnia się skutecznością i pozwala skutecznie uzupełnić brakujące włosy, jest metoda FUE. To dość czasochłonna procedura, więc choć cena jednostkowa za graf wynosi około 10 złotych, to biorąc pod uwagę, że jakich mieszków przeszczepia się nawet do 2 tysięcy, będzie to spore obciążenie dla budżetu. Jeśli chodzi o wykonany tą metodą przeszczep włosów ceny jednego grafu będzie tym niższa, im więcej trzeba ich przeszczepić.

Inne metody najczęściej nie zbliżają się do FUE skutecznością i choć można znaleźć pewne specyficzne scenariusze, w których się z nich korzysta, dla większości pacjentów to właśnie przeszczep mieszków włosowych będzie domyślnym rozwiązaniem.

Nie można oszczędzać na jakości

Na cenę poza samym zabiegiem składa się też profesjonalna kwalifikacja i właściwa opieka po zabiegu. One teoretycznie dają pewne pole manewru, jeśli chodzi o koszty, z drugiej jednak od tego, czy kwalifikacja zostanie przeprowadzona właściwie, zależy bardzo często skuteczność przeszczepu. Dopuszczenie do zabiegu pacjenta, u którego widoczne są określone przeciwwskazania, nie musi być traktowane jako błąd lekarza, ale pacjent, podejmując decyzję o przeszczepie włosów, musi bazować na rzetelnych informacjach, które pozwalają mu świadomie wydawać niemałe przecież pieniądze. Czy przy niższej jakości obsługi rzeczywiście będzie to możliwe?

Podobnie po zabiegu – choć nie potrzeba tu zaawansowanej opieki, to nawet niewielkie błędy czy nieudzielenie odpowiednich instrukcji mogą zaprzepaścić efekt dobrze wykonanego zabiegu. To do pacjenta oczywiście należy decyzja, czy będzie przestrzegał zaleceń, czy nie, ale żeby można było taką decyzję podjąć, to konieczne jest zapewnienie odpowiedniego instruktażu po zabiegu. Skądinąd wiadomo, że tańszy przeszczep włosów często właśnie na tym etapie napotyka przeszkody: sam zabieg przebiegł prawidłowo, ale pacjent później nie otrzymuje żadnego wsparcia, w związku z czym spora część przeszczepionych mieszków się nie przyjmuje.

Skuteczny sposób na oszczędność, wybór odpowiedniej kliniki

Im lepsza klinika, tym wyższe ceny. To prawda. Jednak to dopiero wybór najlepszej z nich pozwala na zasięgnięcie profesjonalnej opinii. To właśnie w najwyżej notowanych ośrodkach można uzyskać informacje o alternatywnych rozwiązaniach, rzetelną wycenę, a kiedy już dojdzie do zabiegu, to tylko w takim miejscu można mieć pewność, że personel zrobi wszystko, żeby przeszczepione mieszki włosowe się przyjęły, dzięki czemu już później nie trzeba będzie płacić za naprawę błędów po tanim zabiegu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *