5 zasad zdrowego oczyszczania organizmu

Czujesz się ociężale i doskwiera Ci zmęczenie? A może zmagasz się z opuchlizną oraz problemami z trawieniem? Aby móc przywrócić organizmowi równowagę, można przeprowadzić detoks organizmu. To metoda, która polega na pobudzaniu ciała do szybszego wydalania toksyn. Aby nie wyrządzić sobie krzywdy, warto pozna najpierw 5 zasad zdrowego oczyszczania organizmu. Sprawdź je!

1. Wyklucz występowanie chorób

Wiele objawów, takich jak przewlekłe zmęczenie, opuchlizna, trudności z wypróżnianiem czy senność, mogą wynikać z różnych chorób lub niedoborów witam i minerałów. Dlatego zanim rozpoczniesz oczyszczanie, upewnij się, że nic nie zagraża Twojemu zdrowiu. Jeśli wyniki nie będą prawidłowe, zacznij od ich poprawienia i dopiero wtedy rozważ wykonanie detoksu.

2. Zadbaj o dobry sen

Organizm najlepiej regeneruje się podczas snu. W nocy spada poziom kortyzolu oraz obniżają się ciśnienie krwi i temperatura ciała. To sprzyja odbudowywaniu się komórek w całym organizmie. Ponadto, gdy śpisz, w mózgu przyspiesza przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego. Dzięki temu „przy okazji” są usuwane neurotoksyny. Dodatkowo nocą Twój organizm odpoczywa od wysiłku, a także nie jest narażony na działanie bodźców zewnętrznych. To sprzyja jego regeneracji.

W trakcie detoksu ciało może być w szoku. Nagła zmiana diety może spowodować, że organizm będzie szybciej się męczyć. Wtedy należy zapewnić mu więcej odpoczynku, najlepiej w formie snu. W ten sposób będziesz wspomagać proces oczyszczania.

3. Przygotuj właściwą dietę

Podczas detoksu kluczem do sukcesu jest właściwa dieta. Powinna być lekkostrawna, aby nie obciążać nadmiernie organizmu. Ważne jest, aby zawierała:

  • dużo błonnika, który pobudza jelita do pracy. W rezultacie pokarm szybciej się trawi, a produkty uboczne tego procesu są w krótkim czasie usuwane z ciała;
  • mało wysoko przetworzonych produktów. Mogą one nadmiernie obciążać układ pokarmowy i utrudniać oczyszczanie organizmu;
  • dużo warzyw i owoców, które są lekkostrawne.

Boisz się, że nie skomponujesz diety, która będzie służyć Twojemu zdrowiu? Możesz np. skorzystać z oferty hotelu Malinowy Zdrój, który proponuje 6-dniowy detoks organizmu pod okiem specjalistów. W ramach pakietu masz zapewnione:

  • 5 noclegów w pokoju o podwyższonym standardzie,
  • pyszną dietę oczyszczającą, która jest przygotowywana przez wyspecjalizowanych dietetyków,
  • dostęp do zabiegów na ciało, które wspomagają proces oczyszczania organizmu.

Pobyt w ośrodku to świetny pomysł, jeśli chcesz wytrwać w detoksie. W nowym miejscu będzie Ci łatwiej np. zapanować nad zachciankami.

4. Daj sobie czas na odpoczynek

Na czas detoksu warto pomyśleć o urlopie. Może się zdarzyć, że po zmianie diety będziesz mieć mniej sił i trudniej będzie Ci się skupić. W takich warunkach trudno pracować i wykonywać swoje obowiązki. Dlatego zadbaj o to, żeby mieć czas na odpoczynek.

5. Przerwij detoks, gdy dzieje się coś niepokojącego

Oczyszczanie organizmu nie zawsze ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Jeśli nagle zacznie dziać się coś niedobrego, np. dostaniesz drgawek lub zemdlejesz, niezwłocznie przerwij detoks i udaj się do lekarza. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest ważniejsze niż przeprowadzenie całego cyklu oczyszczania!

Wiele osób decyduje się na detoks organizmu, ponieważ czuje po nim wyraźną poprawę samopoczucia. Przekonaj się w praktyce, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *