Jakie metody depilacji są bezpieczne i dozwolone w ciąży?

Dbanie o swój komfort i higienę podczas ciąży jest kluczowy dla wielu kobiet. Do takiego zabiegu zalicza się również depilacja. Istnieje wiele metod usuwania włosków na ciele, ale czy wszystkie są bezpieczne dla ciężarnej i dziecka? Które z nich rekomenduje się podczas ciąży? Przeczytaj!

Dlaczego warto stosować depilację w okresie ciąży?

To bardzo proste – po prostu chcemy czuć się piękne, zwłaszcza w momencie noszenia pod sercem nowego życia. Okres ciąży trwa długo i przez ten czas konieczne jest dbanie o swoje ciało, by wyglądało pięknie i sprawiało nam przyjemność. Depilacja naturalnie wpisuje się w listę chętnie wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Poza tym usuwanie włosków w strefach intymnych może być konieczne zwłaszcza tuż przed planowanym cesarskim cięciem. Powinien poinformować Cię o tym lekarz prowadzący.

Jakie metody depilacji podczas ciąży warto stosować?

Do najchętniej wybieranych sposobów depilacji wśród ciężarnych zaliczają się:

  • golenie maszynką;
  • wosk na gorąco;
  • pasta cukrowa.

Są najbezpieczniejsze, chociaż różnią się od siebie. Zapewniają też odmienny stopień skuteczności i wymagają innej częstotliwości stosowania. Czy chcesz wiedzieć o nich więcej?

Depilacja podczas ciąży maszynka jednorazową

Metoda ta jest wciąż chętnie stosowana przez wiele ciężarnych. Dlaczego? Jest szybka, pozwala na skuteczne pozbywanie się włosków i nie wymaga zastosowania dodatkowych preparatów. Prawidłowo wykonana jest również w pełni bezpieczna dla kobiety i nienarodzonego dziecka. Może jednak wiązać się z pewnymi ograniczeniami. Zwykle włoski już na drugi dzień zaczynają być odczuwalne a po kilku zauważalne. Istnieje również ryzyko skaleczenia. Trudno również dotrzeć do strefy intymnej zwłaszcza w końcowych tygodniach ciąży.

Depilacja woskiem na gorąco w okresie ciąży

Inna metoda bazuje na zastosowaniu wosku na gorąco. W tym przypadku skuteczność bazuje na całkowitym usuwaniu cebulek włosów, co zdecydowanie poprawia efekt. Utrzymuje się on również przez dłuższy czas, a odrastające włoski nie są już tak mocne, więc łatwiej je usuwać. Należy jednak pamiętać, by wcześniej skonsultować z lekarzem prowadzącym opcję zastosowania wosku na gorąco. Dlaczego? Intensywność bólu oraz generowanie sporej ilości ciepła może negatywnie odbić się na płodzie. Dlatego zaleca się unikanie wykonywania depilacji woskiem na ciepło zwłaszcza w trakcie pierwszego trymestru.

Depilacja w ciąży pastą cukrową

To łagodniejsza wersja usuwania włosków woskiem. Metoda bazuje na wykorzystaniu cukru w stanie półpłynnym, który przykleja się do konkretnej części ciała i zrywa jak wosk. Ze względu na naturalny skład i brak sztucznych barwników oraz substancji zapachowych jest bezpieczny pod kątem wystąpienia reakcji alergicznych. Depilacja pastą cukrową może być jednak bolesna i zapewnia nieznacznie słabsze efekty od wosku na ciepło. Jest rekomendowana kobietom w ciąży. Chcąc zadbać o swój wygląd podczas ciąży, nie musisz rezygnować z depilacji. Po konsultacji z lekarzem wybierz dla siebie odpowiednią metodę.

W artykule https://gemini.pl/poradnik/ciaza-i-porod/depilacja-w-ciazy-ktore-metody-sa-bezpieczne/ znajdziesz więcej informacji o tym zagadnieniu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *