Ćwiczenia w domu – od czego zacząć? Jak skompletować strój?

Wybierając strój do ćwiczeń w domu, należy zwrócić uwagę zwłaszcza na komfort jego wielogodzinnego użytkowania. Taki ubiór może się nieco różnić od tego używanego na siłownię lub do biegania na świeżym powietrzu. Od czego więc zacząć jego kompletowanie? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę wybierając odzież do ćwiczeń w domu?

Odzież sportowa damska powinna być przede wszystkim wygodna. Najlepiej jeśli dobrze przylega do naszego ciała i jest oddychająca. Dlatego nie powinna być wykonana z bawełny. Wchłania ona wodę, więc nawet po niewielkim wysiłku stanie się ona ciężka i nasączona potem. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie materiał termoaktywny. Odzież wykonana taka jest nieco droższa, ale w dłuższej perspektywie czasu jest to bardzo opłacalna inwestycja. Zwłaszcza jeśli planujemy ćwiczyć regularnie. W przypadku odzieży sportowej do fitnessu najpopularniejsza jest kombinacja poliestru z dodatkiem elastanu. Taki materiał wprost idealnie sprawdzi się do każdego rodzaju ćwiczeń wykonywanych w domu.

Nie mniej ważną kwestią jest także estetyka stroju. Na rynku znajdziemy szeroki wybór kolorowych wzorów. Warto więc zdecydować się na modny nadruk. Najlepiej w stylistyce podobnej do naszego wyposażenia treningowego, na przykład maty.

Jakie elementy stroju wybrać do ćwiczeń do domu?

Potrzebne będą dobrej jakości legginsy sportowe, wygodny stanik oraz buty. Ten ostatni element jest najczęściej ignorowany podczas ćwiczeń w domu. Jest to jednak błąd, ponieważ odpowiednio dobrane obuwie zapewni nam maksymalną amortyzację i wygodę. Ograniczy także ryzyko kontuzji. Nawet jeśli większość ćwiczeń wykonujemy w pozycji leżącej, to należy rozwijać pozytywne nawyki. Podczas pobytu na siłowni lub trenując na zewnątrz, zawsze korzystamy z wysokiej jakości obuwia. Dlatego jeśli przebywamy w domu, nie można ignorować tej kwestii. Warto zakupić specjalne buty, ponieważ kluczowe znaczenie ma ich podeszwa. Powinna być przede wszystkim antypoślizgowa, nawet w przypadku jeśli ćwiczymy wyłącznie na dedykowanej macie.

Kompletując strój do ćwiczeń w domu, należy także zwrócić uwagę na bieliznę termoaktywną. Może okazać się przydatna także niewielki podkoszulek albo t-shirt z bardzo krótkim rękawem. Nie warto sięgać po sportowe bluzy, ponieważ wystarczy zaledwie kilka minut treningu, aby rozgrzać ciało. Ciężki strój utrudni nasze ruchy i stanie się dla nas zbędnym balastem. Zawsze należy pamiętać o tym, aby wybierać ubiór, który nie krępuje naszych ruchów. Nie powinien być zbyt obcisły ani zbyt luźny.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *