Choroby, które wyjątkowo utrudniają nam życie

Są takie problemy zdrowotne, które sprawiają, że nasze codzienne funkcjonowanie jest utrudnione. Jest to bardzo nieprzyjemne, ponieważ często nie jesteśmy w stanie sami się sobą zająć i możemy potrzebować pomocy ze strony bliskich nam osób. Niektóre z nich stanowią też bezpośrednie zagrożenie dla życia człowieka i wymagają kosztownego leczenia specjalistycznego. 

Do takich chorób możemy zaliczyć choroby żył. Niestety obecnie zapada na nie bardzo wiele osób i jest to efekt złego trybu życia, który prowadzimy na co dzień. Nałogowo palimy papierosy i pijemy alkohol. Zamiast spędzać swój czas aktywnie – wolimy raczej leżeć na kanapie i przemieszczać się wszędzie przy pomocy samochodu albo środków transportu publicznego. Choroby żył są też wyjątkowo podstępne, bo przez bardzo długi czas rozwijają się bezobjawowo – możemy więc w ogóle nie wiedzieć, że coś obecnie grozi naszemu życiu.  

Jakie choroby układu żylnego mogą nas zaatakować?  

Najpoważniejsza będzie oczywiście zakrzepica żył, która każdego roku przyczynia się do śmierci wielu Polaków. W momencie, gdy taki zakrzep oderwie się od ścianki – efektem może być zator, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu. Jakich objawów wypatrywać? Przede wszystkim zasinień i obrzęków skóry oraz bolesnych i widocznych żył, które pojawiły się na skórze stosunkowo nagle. W takim momencie powinniśmy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, bo pojawienie się widocznych problemów może oznaczać, że choroba jest już w zaawansowanym stadium. 

Kolejną chorobą jest przewlekła niewydolność żylna, która oznacza, że nasza krew ma problem z powrotem od stóp do naszego serca. Dlaczego jest to tak niebezpieczne? Ponieważ konsekwencją mogą być tutaj tworzące się owrzodzenia żylne. Oprócz tego najpewniej pojawią się także żylaki, przebarwienia i wiele innych problemów, które na pewno nie będą dla nas przyjemne. 

Musimy przestrzegać się również malformacji naczyniowej, która występują w Polsce w dalszym ciągu zbyt często. Są to zmiany, które powstały na etapie rozwoju naczynia, które określane są jako nienowotworowe. Ciekawe jest to, że mogą one tworzyć się nawet jeszcze w okresie tworzenia się płodu. Potencjalne konsekwencje tego problemu to utrudnienia w krzepnięciu krwi i dolegliwości bólowe.  

Jak leczymy choroby żył? 

Szczegółowy plan leczenia może ułożyć dla nas flebolog, który ma odpowiednie kwalifikacje i jest w stanie zminimalizować potencjalne ryzyko powikłań. W grę wchodzi zarówno leczenie farmakologiczne, jak i operacja. Jeżeli jednak będziemy badać się regularnie i dbać o to, aby jakąkolwiek chorobę wykryć wcześnie – czasami pomóc mogą nam nawet zwyczajne pończochy uciskowe. 

Gdzie w Warszawie skutecznie leczyć choroby żył? Polecamy zdecydowanie Centrum Medyczne Medispace. Tam pracują naprawdę specjaliści i wykwalifikowani lekarze. 

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *