Chcesz schudnąć? Jedz banany!

Dieta bananowa

Dieta polegająca na jedzeniu bananów przywędrowała do nas prosto z Japonii. Jeżeli wierzyć japońskim ekspertom, dzięki niej możemy schudnąć nawet do 7 kilogramów miesięcznie. Na czym dokładnie polega dieta bananowa i jak ją stosować?

Tajemnicza dieta to wymysł farmaceutki z Osaki – Sumiko Watanabe. Dieta miała być rozwiązaniem dla jej męża, który borykał się z problemem zbyt dużej wagi. Hitoshi Watanabe, stosując się do zasad diety bananowej swojej żony, stracił ponad 16 kilogramów.

Na czym polega fenomen diety? Już sam fakt, że głównym składnikiem są pyszne banany czyni ją bardzo atrakcyjną. To jednak nie wszystko. Podczas diety bananowej można jeść praktycznie wszystko. Trzeba jednak przestrzegać kilku reguł.

Jeżeli będziemy uczciwi, możemy schudnąć od 3 do 7 kilogramów. Ponadto, dieta redukuje stres i zmęczenie oraz pozwala usunąć toksyny z organizmu. Warto jednak pamiętać, że organizm każdego z nas jest sprawą indywidualną, dlatego zanim zastosujemy dietę bananową, skontaktujmy się z lekarzem lub dietetykiem.

Dietę bananową można stosować w kilku wariantach: oryginalnym, opracowanym przez Sumiko Watanabe, 3-dniowym oraz 7-dniowym. W każdym z nich ważne jest, aby nie spożywać posiłków po godzinie 20:00. oraz chodzić spać przed północą. Weźmy więc te zasady do serca, zaopatrzmy się w banany i do dzieła!

Recepta na dietę według Sumiko

Założenie jest proste. Codziennie rano należy spożywać surowe banany oraz pić ciepłą (nie gorącą) wodę. Możemy zjeść tyle bananów, ile chcemy, ale nie możemy dopuścić do uczucia przejedzenia. Lunch i kolację jemy według uznania, również nie pozwalając na przejedzenie. Jeżeli chcemy zobaczyć efekty, warto wyeliminować tłuste i smażone potrawy. Wybierajmy lekkie i zdrowe dania. Ważne, aby ostatni posiłek zjeść przed godziną 20:00. Przez cały dzień należy popijać wodę mineralną. Unikajmy również wszelkich fast foodów i słodyczy. Dozwolona jest jedna mała i słodka przekąska w ciągu dnia, taka jak kostka czekolady lub jedno suche ciasteczko. Nie można jednak łączyć jej z żadnym posiłkiem. Lody, wszelkie ciasta, frytki, chipsy oraz alkohol są zabronione. Nabiał najlepiej ograniczyć. Podczas diety należy trenować umiejętność uważnego jedzenia, dokładnie przeżuwając każdy kęs i stosować się do japońskiego powiedzenia „Hara hachi bun me”, co oznacza, żeby jeść tylko do 80 proc. napełnienia.

3-dniowa dieta bananowa

To najkrótszy i najbardziej rygorystyczny wariant diety bananowej. Każdego dnia możemy zjeść tylko 3 banany. Ponadto, musimy wypić 3 szklanki mleka (może być mleko roślinne) oraz 2 litry ciepłej niegazowanej wody mineralnej. Banany, mleko i woda to jedyne składniki, jakie możemy spożywać w ciągu trzech dni. Po tej krótkiej kuracji powinniśmy schudnąć do 3 kilogramów. Diety nie powinno się przedłużać ani powtarzać w bliskim odstępie czasowym.

7-dniowa dieta bananowa

W tym wariancie, poza bananami, kluczową rolę odgrywają również płatki owsiane. Trzy razy dziennie spożywamy wówczas posiłek, zawierający 3 łyżeczki płatków, pół banana, łyżeczkę miodu oraz pół szklanki jogurtu naturalnego. Tak przygotowaną miksturę jemy na śniadanie, obiad i kolację. Ponadto, wypijamy dziennie 2 litry niegazowanej wody mineralnej. Pomiędzy posiłkami możemy spożywać po jednym jabłku.

Zdrowe właściwości bananów

Wśród osób odchudzających się, banany są owiane złą sławą. W 100 gramach banana znajduje się ponad 80 kalorii. Mają również wysoki indeks glikemiczny, więc nie poleca się ich osobom chorym na cukrzycę. Warto jednak podkreślić, że pomimo dość wysokiej kaloryczności, banany zawierają błonnik pokarmowy, co daj nam uczucie sytości. Ponadto, są cennym źródłem potasu, magnezu, fosforu, wapnia oraz witamin: A, C, E, K i B6. Banany mogą obniżyć poziom cholesterolu oraz zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Polecane są dla osób z chorobami nerek, wrzodami oraz biegunkami.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *