Filiżanka yerby – dla zdrowia i urody

Yerba mate jest znana już od stuleci mieszkańcom Ameryki Południowej. Europejczycy ciągle się uczą docenia dobroczynne właściwości tego wywaru. Niemniej cieszy się on coraz większym powodzeniem, z każdym rokiem zyskując nowe rzesze zwolenników. I nie ma się czemu dziwić – napój ułatwia odchudzanie oraz dbanie o zdrowie i urodę.

Smukła sylwetka? Oczywiście z yerbą!

Sama motywacja w odchudzaniu to za mało, by osiągnąć sukces. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diety i planu treningowego. Istotne jest przy tym, by zrzucanie kilogramów nie było zbyt intensywne i nie prowadziło do szkodliwej utraty cennych minerałów. Warto pamiętać, że yerba mate zawiera potas, magnez i mangan, które pomagają utrzymać balans elektrolitów oraz dostarcza cennych minerałów. Dzięki nim zachowujemy zdrowie i smukłą sylwetkę.

Pomoc w oczyszczaniu organizmu

Lekarze biją na alarm, wskazując, że spożywamy zbyt dużo przetworzonej żywności. Jednak pijąc regularnie yerba mate, uruchamiamy naturalne procesy, które przyczyniają się do oczyszczania organizmu z toksyn. Wywar zawiera m.in. kwas chlorogenowy, który odpowiada za właściwości przeciwutleniające. Organizm jest chroniony przed stresem oksydacyjnym, który stanowi przyczynę wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak schorzenia nowotworowe.

Podaż przeciwutleniaczy to nie tylko działanie przeciwnowotworowe. To również spowolnienie procesów starzenia się komórek i wzmocnienie układu odpornościowego. Do tego yerba mate skutecznie eliminuje metale ciężkie z organizmu, a dzięki zawartości chlorofilu, oczyszcza narządy wewnętrzne. Zdrowie zawarte w suszu można mieć na wyciągnięcie ręki, kupując go w internecie, np. na stronie https://www.taragui.com/pl/.

Coś więcej niż suplement diety

Regularne picie yerby to także dbałość o procesy trawienia. W niezależnych badaniach wykazano, że napar redukuje otłuszczenie wątroby i obniża stężenie „złego” cholesterolu frakcji LDL, podwyższając zarazem „dobry” cholesterol HDL. Napój ten działa też przeciwcukrzycowo i przeciwmiażdżycowo, w naturalny sposób obniżając stężenie glukozy w organizmie. Stymuluje wydzielanie żółci, co ułatwia procesy trawienne. Słowem: to znacznie więcej niż zwykły suplement diety.

Witaminy, mikroelementy i uroda

Należy pamiętać, że yerba to bomba witaminowa (A, B1, B2, C, E, H) i moc mikroelementów (krzem, sód, wapń, magnez, żelazo, potas itp.). Napar pomaga dbać o piękny uśmiech – dzięki działaniu przeciwbakteryjnym, chroni płytkę zębów przed próchnicą. Yerba poprawia stan skóry, pozytywnie oddziałując na produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu nadaje skórze jędrności i niweluje zmarszczki.
Z kolei zawarte w yerbie siarka i krzem nie tylko dbają o skórę, ale też o włosy, paznokcie i gospodarkę hormonalną. Witamina A znakomicie wpływa na wzrok i poprawia stan oczu. Natomiast witamina B2 odpowiada za dobry stan włosów.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *