Cenne składniki pielęgnacyjne stosowane w kuracjach opóźniających starzenie

senior woman portrait wp
senior woman portrait wp

Następujący w okresie perimenopauzalnym spadek produkcji hormonów płciowych jest nie bez znaczenia dla procesów biologicznych skóry. Po 40. roku życia pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Jak im zapobiec i jakich składników szukać w kosmetykach?

Działaj kompleksowo

W okresie okołomenopauzalnym, pewne procesy w organizmie zachodzą wolniej, co odbija się na wyglądzie skóry. To czas, żeby kompleksowo zatroszczyć się o siebie. W myśl idei INNER OUTER CARE najlepsze efekty można uzyskać, łącząc odpowiednią suplementację z synergicznie działającą pielęgnacją zewnętrzną. Przy czym trzeba pamiętać, że kosmetyki działają przede wszystkim w zewnętrznej warstwie naskórka, a substancjom w nich zawartym trudniej przedostać się do jej głębszych warstw. Dlatego dobrze skomponowana dieta jest kluczowa dla zachowania dobrej kondycji i odpowiedniego odżywienia skóry. Jednakże z wiekiem nasze zdolności przyswajania składników odżywczych z żywności maleją, jakość współczesnych produktów odżywczych także pozostawia do życzenia, jak również nasze umiejętności komponowania dobrze zbilansowanej diety nie są wystarczające. To dlatego warto rozważyć wsparcie pielęgnacji kosmetykiem odpowiednią suplementacją od wewnątrz. Takie programy odpowiednio skomponowanych produktów oferuje marka DABI’A INNER OUTER CARE.

Określ właściwie potrzeby dojrzałej cery

Ważne jest zdefiniowanie jakie są potrzeby Twojej cery, bowiem po przekroczeniu 40. skóra zaczyna stopniowo tracić zdolność regeneracji i odbudowy, traci sprężystość i odpowiednie nawilżenie jak też staje się bardziej wrażliwa. Bardzo łatwo popełnić błąd w doborze odpowiedniej pielęgnacji narażając swoją skórę na niepotrzebne podrażnienia. Ale jest kilka kluczowych cech kosmetyku, które w odniesieniu do cery dojrzałej stają się obowiązkowe. 

Zadania dobrego kosmetyku dla cery dojrzałej to:

  • nawilżenie i odżywienie
  • poprawa elastyczności,
  • zapobieganie powstawaniu zmarszczek,
  • łagodzenie podrażnień i wspomaganie procesów regeneracyjnych,

Sięgnij po serum

Dla cery dojrzałej sprawdzi się silnie skoncentrowany produkt, np. peptydowe serum do twarzy na dzień i na noc. Peptydy to miniaturowe fragmenty białka, które kontrolują procesy naprawcze i metaboliczne organizmu.

W peptydowym serum do twarzy warto szukać peptydów sygnałowych, które przenikają do głębokich warstw skóry, gdzie inicjują procesy wewnątrzkomórkowe. Stymulują produkcję kolagenu zwanego białkiem młodości. To on odpowiada za nawilżenie, elastyczność i wytrzymałość skóry oraz jej zdolność do regeneracji. Takie właściwości wykazuje np. peptydowe serum do twarzy marki Dabi’a.

Dla cery dojrzałej niezbędny jest też kwas hialuronowy. Bierze on udział w produkcji włókien kolagenowych oraz nawilża. Jego cząsteczka jest w stanie związać 1000-krotnie większą ilość wody od swojej masy.

Doceń naturalne składniki

Ponieważ skóra po 40. staje się bardziej wrażliwa, warto sięgnąć po produkt zawierający naturalne składniki (np. peptydowe serum do twarzy Dabi’a: https://dabia.eu/produkt/peptydowe-serum-do-twarzy-age-delay/).

Wyciągi z roślin i grzybów są bogatym źródłem czynnych biologicznie substancji naturalnie poprawiających kondycję skóry. Oto niektóre z nich:

  • Tremella Fuciformis: to grzyb, który może konkurować z kwasem hialuronowym. Jego cząsteczki głęboko wnikają w skórę, nawilżają i zatrzymują wodę. Bogaty w polifenole i polisacharydy. Działa antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo,
  • Wąkrota azjatycka: roślina doceniana jako środek przeciw fotostarzeniu się skóry, dzięki zwiększaniu ilości kolagenu typu I,
  •  Korzeń żeń-szenia: spotykane tylko w tej roślinie ginsenozydy zwiększają zdolności hemoglobiny do przyłączania tlenu, a tym samym lepszego dotlenienia komórek,
  • Aloes: łagodzi i koi, silnie nawilża i tworzy warstwę ochronną na skórze,
  • Buraki oraz orzechy kokosowe: są źródłem naturalnego aminokwasu, betainy. Dogłębnie nawilża skórę, nadaje jej elastyczność i gładkość.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *