Catering sous vide – idealne rozwiązanie dla kobiet w ciąży

Sous vide to gotowanie próżniowe, ale znane jest też pod nazwą wolnego gotowania ze względu na czas, który trzeba takiemu daniu poświęcić. Jak się pewnie domyślasz, żywność sous vide gotuje się w worku próżniowym. Czy wiesz jednak, że taki catering jest świetny dla kobiet w ciąży?

Zalety sous vide

Gotowanie próżniowe, chociaż czasochłonne, ma szczególne zalety, które warto wymienić. Sous vide to jedyna metoda gotowania, w której żywność niczego nie traci. Cenne witaminy i minerały nie zostają w wodzie, lecz w produkcie. Mięsa gotowane próżniowo zachowują naturalne soki, a ściany komórkowe nie pękają. Dzięki temu, że próżniowe gotowanie wiąże się z zachowaniem naturalnych dla żywności składników, metoda sous vide to też unikalny smak i świeżość. Wszelkie aromaty jedzenia pozostają w jedzeniu. Żywność sous vide pachnie więc nadzwyczaj smakowicie. Większość produktów gotowanych próżniowo zachowuje niski indeks glikemiczny. Ze względu na te zalety gotowanie próżniowe zalecane jest przede wszystkim kobietom w ciąży. To właśnie ich dieta powinna być możliwie najbardziej bogata w cenne witaminy i mikroelementy, a przy tym zdrowa oraz smaczna. Sous vide jest więc optymalnym rozwiązaniem dla kobiet ciężarnych. Z pewnych powodów lepiej jednak, jeśli wybiorą one catering dietetyczny.

Catering dietetyczny sous vide

Samodzielne gotowanie próżniowe wiąże się z pewnym ryzykiem. Na rynku znajdują się bowiem worki próżniowe niepewnej jakości. Oznacza to, że mogą źle wpłynąć na potrawę. Kobiety w ciąży na pewno nie potrzebują takiego zmartwienia. Dodatkowo zawsze istnieje ryzyko, że potrawa sous vide zostanie za szybko wyjęta. Nie można jej wtedy spożyć, a już na pewno nie powinny robić tego kobiety ciężarne! Surowe mięso jest dla nich wyjątkowo szkodliwe. Gotowanie próżniowe jest też bardzo czasochłonne. Trudno wyzbyć się wrażenia, że kobiety w ciąży powinny poświęcić czas czemuś innemu.

Dlaczego więc catering dietetyczny sous vide? Zalecany jest kobietom ciężarnym, bo:

  • przygotowywany jest przez profesjonalistów, którzy zadbają o wysoką jakość materiałów,
  • jest to pewność prawidłowego przygotowania,
  • nie zajmuje kobiecie czasu i nie wymaga od niej wysiłku.

Gdzie znaleźć catering dietetyczny sous vide?

Obecnie taką ofertę przedstawia dieta pudełkowa w Łodzi, ale metoda sous vide zyskuje swoich zwolenników i warto mieć ją na uwadze, zwłaszcza w przypadku ciężarnych kobiet. Istotna jest również pewność profesjonalizmu. Jak już zostało wspomniane, źle przygotowane danie sous vide może wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi skutkami. Dlatego zawsze przed wyborem cateringu sprawdzaj opinie o nim. Musisz wiedzieć, że dieta Ci nie zaszkodzi.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *