Airfryer – jaki wybrać? Co wziąć pod uwagę wybierając frytkownicę beztłuszczową?

Philips Airfryer KA05C HD9721

Airfryer to urządzenie, które sprawia, że codzienne gotowanie jest o wiele prostsze niż dotychczas. Dodatkowo, przygotowywane w ten sposób posiłki są zdrowsze (można znacznie zminimalizować zużycie oleju), a ich przygotowanie zajmuje o wiele mniej czasu. Sprawdź, jaki airfryer wybrać, by móc przygotowywać w domu smaczne i zdrowe potrawy.

Jak działa airfryer?

Airfryer to urządzenie, które piecze, smaży i grilluje, używając do tego gorącego powietrza. W tego typu sprzęcie można przygotowywać potrawy z minimalną ilością tłuszczu lub w ogóle go pominąć. To prosty sposób na ograniczenie tłuszczów w diecie. Nie trzeba przy tym obawiać się o smak dań z airfryera. Obróbka przy pomocy gorącego powietrza sprawia, że potrawy są chrupiące na zewnątrz, a jednocześnie soczyste w środku. Airfryer to sposób nie tylko na zdrowsze, ale też szybsze gotowanie. Dania można przygotować nawet 1,5 raza szybciej niż w piekarniku.

Jaki airfryer wybrać?

Zastanawiasz się, jaki aifryer wybrać? Przeczytaj więcej na https://www.philips.pl/c-e/blog/dom/kuchnia/sprzet/frytkownica-beztluszczowa-a-urzadzenie-typu-airfryer.html. Poniżej kilka propozycji urządzeń, które znajdziesz w ofercie marki Philips.

  • Philips Ovi Mini

Jak wybrać frytkownicę beztłuszczową? Na początku weź pod uwagę pojemność urządzenia. Dla dużej rodziny sprawdzą się modele XXL. W przypadku singla lub pary, wystarczy Philips Ovi Mini. To urządzenie zajmuje niewiele miejsca, dlatego doskonale sprawdzi się w kuchni, w której każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Philips Ovi Mini smaży, piecze, grilluje, praży, suszy, podpieka, rozmraża, podgrzewa i nie tylko. Korzysta przy tym z technologii Rapid Air, która sprawia, że potrawy są chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku.

  • Philips Ovi Smart 2.0

Philips Ovi Smart 2.0 to najnowszy model frytkownicy beztłuszczowej w ofercie marki Philips. Urządzenie potrafi nie tylko smażyć, piec i grillować, ale też prażyć, dusić i rozmrażać. W tym modelu wykorzystano technologię Rapid ComboAir, która nie tylko ogranicza zużycie tłuszczu nawet do 99%, ale także umożliwia przygotowywanie potraw z użyciem wyższego lub niższego poziomu przepływu gorącego powietrza. Dzięki temu każda potrawa jest odpowiednio chrupiąca i soczysta w środku, bez przypaleń.

Wspomniana technologia jest zsynchronizowana z aplikacją z przepisami NutriU. To sprawia, że urządzenie może samodzielnie dobierać optymalną temperaturę oraz czas przygotowywania potrawy. Gotując przy pomocy urządzenia, można korzystać z automatycznych programów gotowania i pieczenia – to znaczne ułatwienie podczas przygotowywania posiłków. Warto dodać, że Philips Ovi Smart 2.0 ma pojemność XXL. Doskonale sprawdzi się w przypadku dużych rodzin.

  • Philips Ovi Smart XXL

Jaki airfryer wybrać? Jeśli chcesz przygotowywać posiłki dla całej rodziny, wybierz Philips Ovi Smart XXL. W urządzeniu zmieści się cały kurczak albo aż 1,4 kg frytek! Kosz urządzenia ma pojemność ponad 7 litrów, dzięki czemu jest w stanie pomieścić ok. sześciu porcji posiłku. Philips Ovi Smart XXL wykorzystuje technologię Smart Sensing – automatycznie dostosowuje czas i temperaturę przygotowania potraw. Dla jeszcze większego ułatwienia gotowania, można korzystać z programów Smart Chef. Wystarczy wybrać odpowiedni program (np. cały kurczak, mrożone frytki itp.) i nacisnąć przycisk, a urządzenie przygotuje posiłek za Ciebie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *