Wyzwanie: bikini! Poznaj najpopularniejsze diety

Beautiful woman lying on beach, smiling

Lato tuż-tuż, to już ostatni dzwonek aby zacząć pracować na piękną sylwetkę przed urlopem. 8 lub 12 tygodni to wystarczający czas, by totalnie zmienić swoje ciało, jednak aby osiągnąć cel, trzeba ściśle przestrzegać zdrowej i skutecznej diety oraz do swojego trybu życia włączyć ćwiczenia fizyczne.

Zapomnij o wszelkich chwilowych dietach, które polegają na spożywaniu ciągle tych samych produktów (np. dieta kapuściana), ogromnych ilości tłuszczu (dieta Kwaśniewskiego) czy też bardzo dużych porcji białka (dieta Atkinsa). Nie decyduj się także na dietę, która wymaga kupowania wymyślnych składników i wielogodzinnego przyrządzana potraw. Jedz proste posiłki złożone z produktów, które możesz kupić w zwyczajnym dyskoncie lub supermarkecie, na przykład Lidlu, Auchan czy Frisco. Opinie dietetyków są zgodne: najlepsza jest zbilansowana dieta, której należy po prostu przestrzegać.

Dieta South Beach

To system żywienia, który z założenia powinien trwać całe życie. Składa się z trzech faz, które stopniowo stają się coraz mniej restrykcyjne. W pierwszej fazie uderzeniowej trzeba pozbyć się z jadłospisu wszelkich produktów zawierających cukier. Odrzuć słodycze, produkty mączne, ryż, kasze, makarony i owoce. Przez dwa tygodnie jedz tylko dobrej jakości chude mięso i ryby, produkty strączkowe, chude sery i twarogi, zdrowe tłuszcze (oliwa, awokado) i bardzo dużo warzyw.

Po fazie uderzeniowej stopniowo, po jednym produkcie na kilka dni, możesz znów włączać do jadłospisu owoce, kasze i ryż. Taki sposób odżywiania jest skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednocześnie nie powoduje niedoborów witamin i minerałów. Jest także wygodny w stosowaniu, gdyż nie wymaga liczenia kalorii. To ważne, że produkty spożywcze potrzebne do komponowania posiłków możesz kupić w każdym supermarkecie, jak Auchan czy Frisco. Opinie lekarzy na temat diety South Beach są bardzo przychylne tym bardziej, że jej zasady zostały opracowane przez kardiologa.

Dieta paleo

To sposób odżywiania, którego ideą jest powrót do korzeni i odrzucenie wszelkich produktów, których człowiek nie miał w jadłospisie kilka tysięcy lat temu. Wykluczyć z jadłospisu należy: zboża, sztuczne konserwanty i barwniki, cukier i wszelkie produkty z jego dodatkiem (w tym nie tylko ciasta i cukierki, ale i wędliny oraz sosy – trzeba czytać opakowania), fast foody.

Dieta nie wymaga liczenia kalorii. Powinna opierać się na ogromnej ilości warzyw, dobrej jakości mięsie i rybach oraz zdrowych tłuszczach, jak: awokado, żółtka jaj, oliwa z oliwek, orzechy, olej kokosowy do smażenia. Paleo ma kilka zalet, między innymi łatwą dostępność produktów (dobrej jakości warzywa i białko kupisz w każdym eko sklepie, ale i w marketach jak Tesco czy Frisco). Opinie osób odżywiających się w ten sposób wskazują na bardzo dobre samopoczucie podczas stosowania diety. Taki sposób żywienia zazwyczaj powoduje drastyczny spadek wagi, ale jeśli chcesz schudnąć, uważaj aby nie jeść więcej niż 1-2 owoce dziennie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *