Wymarzone prezenty, które zdecydowanie chciałby dostać każdy rodzic

Każda okazja jest dobra, aby podarować komuś spełnienie marzenia. Rok nie skąpi pretekstu do obdarowania zarówno mamy jak i taty. Przyjrzyjmy się jakie bliżej tematowi.

Na początek zaznaczyć należy, że nie istnieje jeden uniwersalny i najlepszy prezent, który przyniesie radość każdemu rodzicowi. Każdy człowiek jest inny, a rodzicielstwo to rola, którą sprawuje się niejako przy okazji bycia osobą. Prezenty dla mamy i taty w naturalny sposób wybierają i ofiarowują dzieci, niezależnie od wieku. Zdarzają się jednak okazje, kiedy przyszła lub świeżo upieczona matka, rzadziej także ojciec, dostaje prezenty od przyjaciół, z okazji imprezy zwanej “baby shower”.

Gdzie szukać?

Dla fanów centrów handlowych rozwiązaniem są długie, a często także bezowocne poszukiwania w gąszczu stacjonarnych sklepów. Zapewne prościej znaleźć podarunek dla mamy aniżeli dla taty, ale i tak wymaga to sporo wysiłku. Jeśli jednak nie mamy ani czasu ani ochoty na długie spacery – pozostaje internet, gdzie odnajdziemy upragniony podarunek. Jeśli jednak i na szukanie pośród milionów stron nie ma czasu – warto zajrzeć do miejsc profesjonalnie zajmujących się pomaganiem w znalezieniu prezentów. Takim miejscem jest bez wątpienia wyszukiwarka prezentów.

Wymarzony, czyli jaki?

Zanim przystąpimy do poszukiwań idealnego prezentu, należy zadać sobie kilka pytań, które pomogą poznać marzenia. Najlepszym sposobem wyboru wymarzonego prezentu jest słuchanie naszych bliskich. Wypowiadane na głos marzenia można spisywać w odpowiednim miejscu w kalendarzu i kolejno wykorzystywać podczas całego roku pełnego okazji do obdarowywania. Jeśli jednak nie możemy się zmusić do systematycznych zapisków lub kiepscy z nas słuchacze: należy zastanowić się, co mama lub tata, a może oboje razem, naprawdę lubią. Czy są przywiązani do rzeczy, a może wolą przeżycia? Czy ważne jest dla nich rękodzieło, czy też praktyczny sprzęt kuchenny? A może wolą jeszcze coś innego, co w pierwszej chwili nie przyszło nam do głowy? Warto skonfrontować naszą wiedzę z kategoriami dostępnymi w wyszukiwarkach prezentowych. Jednocześnie nie należy oceniać marzeń i pozwolić każdemu na swoje własne w tym zakresie preferencje.

Rodzice na różnym etapie życia

Nie można zapominać, że mamą i tatą jest się przez całe życie – także wtedy, kiedy dzieci dorosną i pójdą na swoje. Na każdym etapie życia, możliwości obdarowania rodziców są różne. W każdy prezent warto wpleść swój własny pierwiastek, świadczący o znajomości bliskich i wyjątkowej więzi. Nie tylko dla mamy, także dla taty wyjątkowym prezentem będzie rysunek kilkulatka oprawiony w elegancką ramkę. W przypadku tego typu prezentów, zawsze potrzebna jest pomoc dorosłego – starszego rodzeństwa albo dziadków. Starsze dziecko – dorosły – może podarować swoim rodzicom nie tylko przedmiot, ale i przeżycie. Wspólny wyjazd do SPA może być cudowną odmianą dla zabieganej na co dzień mamy. Z kolei dla taty ekscytujący może być zarówno skok na spadochronie jak i degustacja egzotycznych potraw.

Okazje

Okazji do obdarowania rodziców jest wiele. Począwszy od dni urodzin czy imienin, poprzez dzień matki i ojca, rocznicę ślubu czy święta. Osobną okazją są ślubne podziękowania – warto dobrze przemyśleć jaka pamiątka będzie przy tej okazji wręczana. Wyszukiwarka https://lovvi.pl/ pozwala uwzględnić także te filtry i w wygodny sposób odnaleźć prezent idealny do aktualnej okazji.

Dla rodziców nie od dziecka

A co z prezentami dla rodziców, zwłaszcza tych świeżo upieczonych? I nie chodzi tutaj tylko o prezenty dla młodej mamy z okazji baby shower. Niejednokrotnie bliscy mamy lub taty maleńkiego dziecka, na przykład z okazji świąt, przekazują podarunki, które bardziej pasowałyby dziecku aniżeli rodzicowi. Nie można zapominać, że maty edukacyjne, laktatory i inne sprzęty potrzebne w codziennej opiece nad niemowlęciem nie są dobrym prezentem dla rodzica. Być może lepszym prezentem dla mamy i taty byłaby kilkugodzinna opieka dla dziecka, aby mogli wspólnie wyjść do kina lub restauracji…? Każdy czasem potrzebuje czasu dla siebie i swojego związku. Dla świeżego taty czy młodej mamy jest to czas szczególnie ważny, pozwala na bardziej płynne wejście w nową rolę. Do momentu urodzenia dziecka człowiek jest po prostu sobą, ma imię i nazwisko, ale kiedy rodzi się dziecko – pojawia się społeczna funkcja, która w nowy sposób determinuje człowieka. Bycie matką czy ojcem wiąże się z wieloma zmianami. Niejednokrotnie słyszy się, że dziecko zmienia w życiu wszystko, a i bardzo wiele spraw zaczyna być nagle układanych przy uwzględnieniu priorytetu często subiektywnie postrzeganego dobra dziecka. Jednakże nie można zapomnieć, że rodzic, oprócz ważnej funkcji mamy lub taty, pozostaje człowiekiem, z własnymi zainteresowaniami, modelami spędzania wolnego czasu i przyzwyczajeniami. Zapewne nie istnieje jeden najlepszy i najbardziej uniwersalny prezent, z którego ucieszy się każdy rodzic. Jeśli jednak przeglądając pomysły w wyszukiwarce prezentowej i wybierając prezent dla mamy lub taty będziemy mieć na uwadze ich osobowość, to znaleziony prezent powinien być naprawdę trafiony.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *