Pampersy dla dorosłych – postaw na skuteczność!

Utrata kontroli nad pęcherzem, zwłaszcza u osób starszych, może przybierać na sile. Konsekwencją tej sytuacji jest duża ilość oddawanego mimowolnie moczu. Zdarza się, że u pacjentów w ten sposób dochodzi do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Im większa ilość upuszczanego moczu, tym zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem staje się trudniejsze. Na szczęście są pampersy dla dorosłych. To wyjątkowy rodzaj produktów chłonnych przeznaczonych dla osób z nietrzymaniem moczu (NTM), który doskonale radzi sobie z dużą ilością moczu. Dlaczego warto je stosować i jak wybrać właściwe?

Pampersy dla dorosłych – rozwiązanie, które zawsze się sprawdza

Wraz z postępującym osłabieniem siły mięśni dna miednicy, które bardzo często ma związek z wiekiem, utrata kontroli nad pęcherzem może stawać się coraz większa. W rezultacie wielu seniorów oddaje w sposób niekontrolowany duże ilości moczu. Taka sytuacja skutkuje ciągłą obawą przed przeciekaniem, która poza psychicznymi konsekwencjami niesie ze sobą również zdrowotne następstwa. U osób starszych, które często ze względu na podeszły wiek i pogarszający się stan zdrowia większość czasu spędzają w pozycji leżącej, mogą pojawiać się na skórze bolesne odparzenia. Są one rezultatem kontaktu skóry z mocznikiem zawartym w moczu. Podrażnienia te, poza tym, że są bardzo bolesne, są też trudne do wyeliminowania. Dlatego warto dołożyć starań, by chronić skórę przed ich powstawaniem. Niezastąpione w tym zakresie są pampersy dla dorosłych. Dzięki wyjątkowo chłonnemu wkładowi, w które zostały wyposażone, pochłaniają duże ilości moczu, izolując go od skóry. To rozwiązanie, które poza zapewnieniem przyjemnego uczucia suchości znacznie ogranicza też ryzyko powstawania bolesnych podrażnień skóry.

Znajdź swój ideał

Pampersy dla dorosłych to chłonne produkty przeznaczone dla osób, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Doskonale sprawdzą się zarówno u aktywnych pacjentów, jak i tych, u których aktywność została mocno ograniczona. A wszystko za sprawą anatomicznej budowy pozwalającej na dopasowanie do kształtu ciała w każdej pozycji. Elastyczny pas, w który zostały wyposażone, poza zwiększeniem zakresu ochrony przed przeciekaniem zapewnia także pełną swobodę ruchów, zaś funkcjonalne rzepy ułatwiają zakładanie i zdejmowanie pampersów.

Aby pampersy dla dorosłych mogły należycie spełniać swoje zadanie, chroniąc przed przeciekaniem, muszą zostać dopasowane do sylwetki. Najważniejszy jest dobór rozmiaru. Zbyt duże, podobnie jak i za małe nie będą skutecznie chronić przed przeciekaniem. Poza tym niewłaściwie dopasowany rozmiar pampersów znacznie obniża komfort ich noszenia.

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić, wybierając pampersy dla dorosłych, jest rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Aby chronić skórę przed podrażnieniami, powinien zapewniać swobodny przepływ powietrza, być miękki i przyjazny w dotyku. Certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo stosowania produktu zawsze są umieszczane na opakowaniu. Warto zwrócić na nie uwagę przed zakupem.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *