Jaką pralkę kupić do 1800 zł? Ranking najpopularniejszych pralek

Pralka jest jednym z niezbędnych urządzeń w każdym domu. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych modeli, ale czy wszystkie warte są uwagi? Przygotowaliśmy ranking najlepszych pralek w cenach do 1800 zł, 2400 zł oraz o wartości powyżej 2400 zł.

Ranking pralek do 1800 zł

Jeśli szukasz sprzętu prostego w obsłudze, ładowanego z góry lub z przodu i w niskiej cenie, to pralki do 1800 zł spełnią twoje oczekiwania. Pomocny przy wyborze może być ranking pralek przygotowany przez doradców zakupowych z rankingmania.pl.

Zdaniem autorów tego rankingu, pralki do 1800 zł w wielu wypadkach spełnią oczekiwania odbiorców. Są one najczęściej wyposażone w podstawowe funkcje, wystarczające w codziennym użytkowaniu pralki. Niestety, miewają mniejszą ilość obrotów i gorszą wydajność wirowania. Ponadto często wykonane są ze słabej jakości materiałów, co przekłada się na ich wysoką hałaśliwość.

W tym przedziale cenowym na uwagę zasługuje na pewno modele LG F2J5WN3W oraz Whirlpool FSCR 70413. – Pralki w tej cenie cechuje zazwyczaj gorsza klasa energetyczna, a także większe roczne zużycie wody i prądu. Wydajność prania nie jest również na najwyższym poziomie. Nie mniej jednak pralki do 1800 zł są dobrą alternatywą dla osób niechcących wydawać dużych pieniędzy na sprzęt RTV i nieposiadających dużych wymagań co do jakości wykonania sprzętu – twierdzą autorzy rankingu najlepszych pralek 2019.

Ranking pralek od 1800 zł do 2400 zł

W tym przedziale cenowym nasz wybór jest już dużo większy. Pralki do 2400 zł to sprzęt wysokiej średniej klasy, w której to stosunek ceny do jakości produktu jest optymalny.

W odróżnieniu od tańszych odpowiedników, droższe pralki często mają klasę energetyczną A++, która pozwoli nam zaoszczędzić sporo energii i pieniędzy. – Taki sprzęt cechuje większa wydajność wirowania. Ponadto zdecydowanie lepszy jest materiał, z którego dana pralka została wykonana przez co pracuje ona znacznie ciszej – czytamy na rankingmania.pl.

Rankingmania.pl uważa, że najlepszymi lodówkami w tej kategorii są modele: Samsung ADDWASH WW80K5410UW, Bosch WAT24660PL, Siemens WM 12T660PL, Bosch VARIOPERFECT WAW24540PL, LG F2J7HY2W Ceny oraz dokładne specyfikacje powyższych modeli znajdziesz na stronie: https://rankingmania.pl/ranking-pralek/.

Ranking pralek powyżej 2400 złotych

Modele z najwyższej półki to sprzęt najlepszej jakości, który zapewne posłuży nam na lata. Ale czy warto płacić więcej? Za kwotę powyżej 2400 zł kupimy pralkę o klasie energetycznej A+++ – a to daje nam coroczną oszczędność. – Czasem lepiej jest zainwestować i kupić droższą pralkę, która nie traci wiele na eksploatacji, tak jak to jest w przypadku tanich modelów – radzą twórcy rankingu najlepszych lodówek. Od sprzętu tej klasy możemy także oczekiwać większej ilości przydatnych funkcji. Inteligentne pralki idealnie wkomponują się w nowoczesne przestrzenie, oferując użytkownikom szeroką gamę programów i wiele rewelacyjnych funkcji. W tej cenie kupicie zarówno pralki ładowane z przodu jak i pralko-suszarki. Wśród polecanych modeli znajdzie się: Samsung QUICK DRIVE WW90M644OPW, Bosch SERIE 8 WAW24740PL, Siemens IQ700 WM12W790PL oraz Bosch WAW 32540EU.

Dlaczego przed zakupem warto zapoznać się z rankingiem pralek?

W profesjonalnym rankingu pralek przygotowanym przez rankingmania.pl znajdziesz dokładne zestawienie podstawowych parametrów sprzętu w odniesieniu do najważniejszego czynnika rankującego, jakim jest stosunek jakości do ceny. Przygotowany przez ekspertów ranking pozwala obiektywnie przeanalizować wady i zalety pralek, tak by spełniał on indywidualne potrzeby. Wszechstronne podsumowanie zawiera modele pralek z podziałem na konkretne typ, w tym pralki wolnostojące ładowane z przodu, pralki do zabudowy ładowane z przodu, pralki ładowane z góry oraz pralko-suszarki. Ranking pralek kładzie dodatkowo nacisk na parametry użytkowe, w tym łatwość obsługi, instalacji i czyszczenia, wskazując na zalety związane z energooszczędnością oraz tłumieniem hałasu. W podsumowaniu znajduje się również opis najważniejszych funkcji współczesnych pralek, w tym użycie NFC, SmartCheck czy technologii WiFi. Dodatkowo znajdziemy tu krótkie zestawienia kluczowych producentów obecnych na rynku polskim. Najbardziej przydatne będą recenzje topowych modeli lodówek, biorące pod uwagę istotne cechy eksploatacyjne.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *