Wygraj walkę z cellulitem zanim nadejdzie lato

WAutor: Angelina Stelmaszuk, Kosmetolog Instytutu urody Abacosun Gdynia

Początek roku to czas wielu postanowień. Chcemy być piękniejsze, zgrabniejsze, a latem lepiej prezentować się na plaży. By to osiągnąć i w pełni cieszyć się wakacyjnym urlopem, warto zacząć przygotowania już teraz. Niezastąpione mogą okazać się tu zabiegi kosmetyczne. Jednak od czego zacząć?

Specjalistyczny salon

Wybierając salon kosmetyczny, warto postawić na ten, który posiada specjalną wagę do analizy składu ciała. To urządzenie pozwoli sprawdzić, czy mamy problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub z zatrzymywaniem wody w organizmie, pokaże ilość tłuszczu brzusznego, masę i gęstość tkanki kostnej oraz wiek metaboliczny. Dzięki tym informacjom i konsultacji możliwe jest dobranie odpowiedniego pakietu zabiegów, który pomoże nam osiągnąć zamierzony cel.

Żelazko antycellulitowe

Podczas zabiegu używane są dwie energie – masaż vacum oraz prądy Tens. Masaż próżniowy redukuje złogi tłuszczowe, modeluje sylwetkę oraz poprawia pracę układu krwionośnego i limfatycznego, zaś prądy Tens stymulują produkcję kolagenu i elastyny, wzmacniają mięśnie oraz ujędrniają skórę. Żelazko działa również rozluźniająco na spięte mięśnie np. pleców, dzięki czemu ustępują bóle, a tkanki są lepiej dotlenione. Specjalistyczna głowica, którą masujemy ciało, pozwala nam na opracowanie takich partii, jak brzuch, boczki, plecy, nogi, pośladki oraz ramiona.

Kriolipoliza

Kriolipoliza pozwala na miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Działając zimnem, czyli temperaturą ok. 0°C, w sposób nieinwazyjny niszczone są złogi. Podczas zabiegu przykładany jest do ciała miękki aplikator. Niska temperatura sprawia, że organizm zaczyna produkować enzymy, które rozpuszczają tkankę tłuszczową, a ta następnie wydalana jest przez nerki oraz układ limfatyczny. Temperatura podczas zabiegu jest bezpieczna i działa wyłącznie na złogi tłuszczowe, nie naruszając innych tkanek. Po wizycie przez jeden dzień nie wolno ogrzewać ciała, a aktywność fizyczna, sauna czy solarium są niewskazane. Zabieg możemy powtórzyć po upływie miesiąca.

Therapy cool

Therapy cool, czyli terapia kontrastami, jest jedyna w swoim rodzaju. Działa na cały organizm, pozwala na szybkie pozbycie się nadmiaru wody z organizmu, wspomaga zabiegi wyszczuplające, dotlenia oraz poprawia pracę tkanek, układu limfatycznego i krwionośnego, zmniejsza bóle mięśniowo-stawowe oraz nawilża skórę. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny kombinezon, przez który przepływa na zmianę zimny i ciepły płyn. W fazie ciepłej następuje intensywne wydalanie toksyn z organizmu, a w fazie zimnej organizm – w celu ogrzania się – pobiera energię m.in. z komórek tłuszczowych, co skutkuje spalaniem kalorii. Zabieg możemy powtarzać co dwa dni.

Elektrostymulacja prądami EMS

Elektrostymulacja, wykorzystując prądy EMS, poprawia napięcie, jędrność skóry i wzmacnia mięśnie. Doskonale sprawdza się przy takich partiach ciała, jak ramiona, wewnętrzna strona ud, dolna część brzucha oraz pośladki. Podczas zabiegu do odpowiednich partii ciała podpinane zostają elektrody emitujące prądy i pobudzające mięśnie do pracy. Sesje wykonujemy 2-3 razy w tygodniu.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Podczas masażu specjalną głowicą emitowana jest fala ultradźwiękowa, która rozbija złogi tłuszczowe. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wykonuje się go raz w tygodniu w serii ośmiu zabiegów.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *