Jak wybrać myjkę fryzjerską?

Myjka fryzjerska stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego. W sprzedaży możesz znaleźć ten rodzaj mebli o różnej funkcjonalności i dostępne w innych przedziałach cenowych.

Jakie są rodzaje myjek fryzjerskich?

Dwa podstawowe modele, które możesz wyróżnić to:

– myjki fryzjerskie wolnostojące,

– myjki fryzjerskie zintegrowane.

Kiedy zechcesz się zdecydować na jeden z tych wariantów, weź pod uwagę przede wszystkim dostępny metraż w twoim salonie fryzjerskim.

Jeśli twój salon nie jest zbyt duży, powinna się w nim sprawdzić myjnia wolnostojąca. Dzięki niej możesz mieć pewność, że ten mebel nie zajmie zbyt wiele miejsca. Dopełnieniem może być natomiast fotel, który wykorzystujesz podczas strzyżenia włosów klienta. W ten sposób wykorzystujesz maksymalnie dostępną powierzchnię przy minimalnym nakładzie kosztów. Jeśli więc będziesz rozważać zakup takiej myjni, zdecyduj się na taką, która zajmuje jak najmniej miejsca. Najlepsza będzie oczywiście ta, do której możesz z powodzeniem dostawić fotel, czyli myjnia z ruchomą misą. 

Z kolei zintegrowane myjki fryzjerskie są doskonałym wyborem, jeśli twój salon fryzjerski jest bardziej przestronny. Kompaktowa myjnia ma już wbudowany fotel. Jest to bardo ważne, jeśli zależy ci na tym, by twój klient czuł się komfortowo podczas mycia głowy. Fotel jest już bowiem dopasowany do myjki, dlatego też klient może usiąść pod odpowiednim kątem. W sprzedaży znajdziesz wiele eleganckich modeli, które będą idealnie pasować do wystroju salonu fryzjerskiego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki fryzjerskiej?

Jednak musisz pamiętać o tym, że o ile kwestie walorów estetycznych są ważne, o tyle praktyczność i funkcjonalność są ważniejsze. Zwróć więc uwagę na to, jaka jest misa myjni, czy płytka, czy głęboka. Jeśli zdecydujesz się na myjnię z płytką misą, fryzjer bez problemu szybko dotrze do każdego kosmyka włosów klienta. Jeśli weźmiesz pod uwagę myjkę z głębszą misą, to spodziewaj się, że podczas mycia włosów, woda nie będzie chlapać na wszystkie strony. Jak więc widzisz każde z tych rozwiązań ma swoje dobre strony. Jeszcze jest jedna ciekawa opcja, mianowicie wybór misy z półeczkami, w których będziesz mógł trzymać kosmetyki.

Weź również pod uwagę to, z jakiego materiału jest wykonana obudowa myjki fryzjerskiej. Może być ona wykonana albo z plastiku, albo ze stali nierdzewnej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ten drugi wariant, gdyż wtedy masz pewność, że obudowa będzie trwała i solidna. Ponadto taka obudowa idealnie komponuje się z każdym wnętrzem. Jeśli jednak masz okrojony budżet, możesz wziąć też pod uwagę model z obudową z plastiku. Przekonasz się, że jest on dość wytrzymały i dostępny w różnych kolorach, a przy tym łatwo utrzymać go w czystości.

Gdzie kupić myjkę fryzjerską?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem myjki fryzjerskiej, poszukaj jej w internetowych hurtowniach fryzjerskich (np. activeshop.pl). Jest to serwis, w którym znajdziesz wyłącznie eleganckie i solidne myjki fryzjerskie, które będą doskonale prezentować się w twoim salonie. 

Oceń ten artykuł

1 komentarz

  • GetFull pisze:

    Cieszę się, że w artykule przedstawiono różne opcje myjek fryzjerskich i wskazano na czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla salonu fryzjerskiego. Zdecydowanie ważne są zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne aspekty, a autor przedstawił je w sposób przystępny i zrozumiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *