Wybór kaloszy dla dziecka – na jaki model postawić?

Obraz autorstwa prostooleh na Freepik
Obraz autorstwa prostooleh na Freepik

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że dzieciaki zawsze uwielbiają się bawić na świeżym powietrzu i żadna pogoda nie jest im straszna. Deszcz czy niska temperatura w żaden sposób im nie przeszkadza. W tej też sytuacji każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zadbanie o właściwy ubiór dziecka. W przypadku deszczowej pogody niezbędne są oczywiście kalosze. Muszą być rzecz jasna wygodne, ale poza tym muszą zapewniać skuteczną ochronę przed wodą i zimnem.

Jaki model kaloszy sprawdzi się pod tym względem najlepiej?

Na rynku dostępne są oczywiście różne modele dziecięcych kaloszy. Różnią się od siebie pod wieloma względami, a jednym z nich jest materiał wykonania. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na kalosze dla dzieci, które wykonane są z PCV oraz pianki EVA. Kalosze z PCV są nieco cięższe od tych z pianki EVA, jednak z drugiej strony są od nich trwalsze. Taki modem polecić można w szczególności w przypadku dzieci, które w sposób niewłaściwy układają stopę. Kalosze z PCV posiadają bowiem sztywną konstrukcję, która temu zapobiega.

Z kolei to, co wyróżnia kalosze dziecięce z pianki EVA to fakt, że są bardzo lekkie. Ich noszenie nie sprawia zatem dziecku żadnego problemu. Oczywiście poza tym bardzo dobrze izolują ciepło. Stopy dziecka w takich kaloszach na pewno nie będą marzły. Jak jednak wspomniano, kalosze piankowe podatne są na uszkodzenia. Niezależnie jednak, na który model się postawi, istotne jest, aby kalosze pochodziły od sprawdzonego producenta. Dobrym wyborem z pewnością będą kalosze dziecięce Tommy Hilfiger. W tym przypadku można mieć pewność co do ich wysokiej jakości.

Dobre kalosze dziecięce, czyli jakie?

Dobre kalosze dla dziecka powinny chronić przed wodą i zimnem oraz co równie ważne, zapewniać powinny odpowiedni poziom bezpieczeństwo. Warto zatem postawić na model z podeszwą antypoślizgową. Można być wówczas pewnym, że dziecko podczas zabawy się nie poślizgnie i nie upadnie. Pod tym względem znów polecić można kalosze dziecięce Tommy Hilfiger.

Szczególną uwagę wybierając kalosze dla dziecka, powinno się również zwrócić na wysokość cholewki. Im są one wyższe, tym oczywiście lepiej. Istotne jest także, aby cholewki były dodatkowo zabezpieczone. Mowa tu choćby o ściągaczach, które skutecznie będą uniemożliwiać, przedostanie się wody do wnętrza kaloszy.

Jaki rozmiar kaloszy dziecięcych?

Na koniec nie można zapomnieć o właściwym dopasowaniu kaloszy pod kątem ich rozmiaru. Kalosze absolutnie nie mogą być za duże, ponieważ poruszanie się w nich będzie dla dziecka mało wygodne. Dlatego przed zakupem powinno się dokładnie zmierzyć stopę dziecka, a następnie do uzyskanego dodać 10-15 mm. Wskazywane już kalosze dziecięce Tommy Hilfiger dostępne są w bardzo wielu rozmiarach. Rozwala to na wybór takich, które pasować będą idealnie.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *