Wpływowe w sieci

MumMe.pl

Nazywa się Anna Jaworska. Jest mamą trzech synów i żoną jednego męża. Jest też, a może – przede wszystkim – KOBIETĄ. I nie zapomina o tym. Lubi o siebie dbać, trenować, zdrowo i pysznie jeść, podróżować i uczyć się. Z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny i nauczyciel języka angielskiego, od 8 lat nie pracuje już w zawodzie.


Uziemiona chorobą dwóch synów w środku wyjazdu na narty, postanowiła zacząć dzielić się sposobem na życie i podejściem do niego. Jest niepoprawną optymistką i zmaga się z codziennością z lekkim przymrużeniem oka. Jej mąż to pasjonat kuchni świata i większość przepisów kulinarnych na blogu to jego pomysły i wykonanie. Oboje zapraszają do swojego świata. Tyle wynika z informacji na stronie…

A jaki to świat z punktu widzenia obserwatora? Cudownie niepolukrowany, momentami, kiedy trzeba, okraszony soczystym i dosadnym przerywnikiem, prawdziwy tak, że z miejsca odsiewający poszukiwaczy internetowej ułudy. Ania i Jacek są jak uwielbiani przez fanów Muppetów Statler i Waldorf, oczywiście analogii nie stanowią tu wiek ani fryzury. Oboje bezlitośnie szczerze komentują wszystko, co dzieje się „na scenie”, czyli w otaczającej ich rzeczywistości. Jeśli idą do restauracji i zostaną tam poczęstowani czymś niejadalnym, nie zostawiają na przybytku suchej nitki, kiedy ktoś ich dobrze i uczciwie nakarmi, głoszą chwałę takich miejsc wszem i wobec. Podobnie jest z poważniejszymi tematami typu: szkolnictwo, zjawiska towarzyszące pandemii, wychowanie dzieci, problemy współczesnych kobiet, związkowe wzloty i upadki… Nie wchodź na MumMe.pl, jeśli nie interesuje cię prawda, szczera prawda i tylko prawda.

Mama lekarz

Pogromca mitów macierzyństwa nie tylko medycznych – Dominika Wojsz, lekarz rodzinny. Pisze o sobie, że jest ekspertem w byciu mamą bez granic. Na blogu znajdziesz rzetelne treści o zdrowiu, prawdziwe o kobiecości. Macierzyństwo było dla niej przełomowym momentem, który zweryfikował wiedzą zdobytą podczas studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zuchwale spełnia marzenia o samorealizacji w pracy marzeń i chce tego nauczyć młode matki. Kobiety to ambasadorkami zdrowia – to pierwsze osoby, do których zgłaszają się członkowie rodziny podczas choroby. Dlatego powinny zdobywać wiedzę od najlepszych. W domowych pieleszach dowiecie się zatem z bloga, jak dbać o zdrowie swoje i maleństwa w myśl medycyny opartej na dowodach naukowych. Przed wami ogrom rzetelnej wiedzy w prostych słowach. Pani Dominika poleca swoim pacjentom to, co sama na sprawdziła na sobie albo swoich synach. Macierzyństwo za rękę z lekarzem? To możliwe!

Dlaczego takie platformy wymiany informacji są niezwykle cenne? Bo fajnie jest móc zwrócić się po radę do specjalisty, zrobić to prosto z domu, wysłuchać porad kogoś, kto jest w podobnej sytuacji, ale z racji zdobytego wykształcenia brzmi jak donośny, choć spokojny, głos rozsądku w hałaśliwym internetowym zgiełku fachowców wszelakich. Medycyna oparta na dowodach naukowych – brzmi dobrze nie tylko w czasach pandemii, ale trzeba przyznać, że szczególnie w tym czasie przyda się jej odrobina w każdej domowej apteczce.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *