Płytki 3D do łazienki. Dlaczego stały się obecnie takie modne?

fot. materiały prasowe

Płytki do łazienki to tradycyjny sposób wykończenia wnętrza, który jest wykorzystywany w wielu domach. Niestety dla równie dużej ilości osób jest to wykończenie zbyt klasyczne, by mogło przypaść im do gustu. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się nowoczesne płytki 3D, które stanowią najlepsze połączenie współczesnych trendów i klasycznych materiałów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak wyglądają płytki 3D i skąd wzięła się ich nazwa?

Płytki 3D to jeden z nowoczesnych rodzajów ceramiki, który posiada wypukłą część. Jest to atrakcyjny rodzaj kafelków, które dzięki nierównościom powierzchni zachwycająco załamują światło. Oglądane od boku również prezentują się ciekawie. Nie każdy Salon Łazienek posiada je w swojej ofercie ale w najlepszych z pewnością znajdziemy ten innowacyjny produkt.

Ich nazwa wzięła się zarówno od samego kształtu, jak i od tego, że położone na ścianie sprawiają niesamowity efekt. Dzięki nim ściana posiada niewielkie ozdobne nierówności, przyciągające spojrzenie jak wszystkie elementy naszego otoczenia, które nie są płaskie. Dają ciekawy efekt wnętrzarski, który z pewnością spodoba się wielu osobom.

Kształty płytek 3D

Kolejną ważną cechą płytek trójwymiarowych jest ich kształt. Oczywiście, znajdziemy wśród nich klasyczne płytki prostokątne i kwadratowe, ale oprócz nich możemy wybierać spośród ciekawych wzorów heksagonalnych, trójkątnych lub całkowicie fantazyjnych. Ich kształty odpowiadają temu, jakie efekty mają dawać, a także jak najłatwiej można je ze sobą połączyć.

Jeśli więc nie przepadasz za klasycznymi kwadratami, z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Ich unikatowe wzornictwo może być dla ciebie prawdziwą inspiracją do stworzenia nietypowego wnętrza.

Kolory, które przyciągają spojrzenia

Płytki trójwymiarowe są nowoczesnym materiałem wykończeniowym, nic więc dziwnego, że posiadają bardzo zróżnicowaną kolorystykę. Nowoczesne trendy wskazują, że łazienka nie musi być biała, beżowa czy błękitna, jak zazwyczaj było dawniej. Obecnie można w niej zastosować dosłownie każdą barwę, od atrakcyjnej, ostrej czerwieni, aż po kojącą zieleń. Nikt nie waha się także przed połączeniem bieli, czerni, złota i srebra w stylizacjach glamour. Właśnie dlatego łazienkowe płytki 3D można wybierać praktycznie we wszystkich tych kolorach.

Jak wykorzystać kafelki trójwymiarowe?

Tradycyjne kafelki łazienkowe kładziemy na całą powierzchnię ściany i podłogi. Nie ma w tym nic dziwnego – po prostu ich zadaniem jest eleganckie wykończenie tego wnętrza oraz ochrona przed wszechobecną wilgocią. W przypadku płytek trójwymiarowych także możemy pokusić się o uzupełnienie nimi całej dużej powierzchni. Stworzymy wówczas bardzo bogaty efekt.

Jednak dla niektórych ozdób jest wówczas za dużo. Dlatego płytki do łazienki 3D można zastosować również jako drobny element dekoracyjny, na przykład uzupełniając nimi klasyczne kafelki. Ułożony z nich wzór będzie pięknie odbijał światło, a kolory i wzory takich płytek oraz tradycyjnych kafli zachwycająco się ze sobą uzupełnią.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *