Czy warto brać udział w warsztatach?

Oferty szkoleń, warsztatów i zajęć dodatkowych bombardują Cię z każdej strony – dostajesz je na e-maila, widzisz reklamy o zbliżających się wydarzeniach na innych stronach, pokazują Ci się powiadomienia na Facebooku czy zauważasz plakaty w okolicy. Nie raz zastanawiałeś się, czy w ogóle warto wybrać się na takie wydarzenie, ale finalnie i tak kończyło się jedynie na kliknięciu „zainteresowany” na Facebooku? Sprawdź, dlaczego następnym razem warto wybrać się na warsztaty!

Dobór warsztatów

Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnych warsztatów, warto najpierw dowiedzieć się o nich nieco więcej. Przede wszystkim należy sprawdzić, jaki jest główny temat spotkania oraz czego dokładnie będzie można się nauczyć. Dobrze też sprawdzić osobę prowadzącą – czy jest to ktoś, kto profesjonalnie zajmuje się szkoleniami, czy ma niezbędną wiedzę i gdzie pracuje na co dzień. Odpowiedni dobór warsztatu to ważna sprawa, ponieważ często za takie wydarzenia trzeba zapłacić, więc warto wiedzieć, na co wydaje się pieniądze. Co więcej, wybierając szkolenia bez szczegółowych informacji, można wyjść ze spotkania zupełnie rozczarowanym, gdyż zajęcia nie spełnią naszych oczekiwań lub będą na temat, który nas nie interesuje.

Zalety warsztatów

Często spotkać można się z darmowymi warsztatami, organizowanymi przez pobliskie domy kultury czy inne organizacje. Seria takich szkoleń przygotowywana jest także w dużych galeriach handlowych takich jak np. https://posnania.eu. To okazja dla osób, które nie posiadają środków na zakup wstępu na płatne zajęcia. Co dają takie wydarzenia? Przede wszystkim biorąc udział w warsztatach, ma się kontakt z różnymi osobami, można więc poznać różne sposoby myślenia oraz poglądy i porównać je z własnymi. Ponadto to świetny sposób na znalezienie bratniej duszy lub znajomych, podzielających nasze zainteresowania. Co więcej, ucząc się nowych rzeczy, można nabyć wartościową wiedzę, która później może okazać się przydatna – np. kurs kulinarny może pomóc w nauce przygotowywania ulubionego dania czy kurs dotyczący nieruchomości przyda się podczas zakupu mieszkania lub jego sprzedaży. Każdą wiedzę da się wykorzystać, dlatego poszerzanie jej wpłynie pozytywnie na nasz rozwój.

Jak wybrać warsztaty?

Wszystko zależy od tego, czego dana osoba pragnie się nauczyć. Często warto zdecydować się na warsztat, który dotyczy kompletnie nieznanego zagadnienia, ponieważ można wynieść z niego szereg ciekawych informacji i być może inaczej ukierunkować swoje zainteresowania. Oczywiście jest to też ryzykowne rozwiązanie – w końcu nie każda tematyka nas zainteresuje. Jeżeli dana osoba chce rozwijać się w konkretnym kierunku, to powinna wybrać szkolenie, dzięki któremu poszerzy swoją wiedzę – da jej to nie tylko satysfakcję, ale być może pozwoli na znalezienie lepszej pracy czy uzyskanie podwyżki.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *