Przyjazna recepcja – wizytówka każdej firmy

W każdym przedsiębiorstwie, a także w urzędzie, hotelu, na siłowni czy w nowoczesnym salonie kosmetycznym znajduje się recepcja. Zwykle usytuowana naprzeciwko stanowi wizytówkę każdej firmy oraz miejsce pierwszego kontaktu z klientem. Dlatego właśnie zarówno wygląd lady recepcyjnej, jak również odpowiednia obsługa recepcji mają ogromny wpływ na pierwsze wrażenie każdego interesanta. W tym miejscu potencjalny klient czy kontrahent tworzy sobie wyobrażenie o firmie. Warto zatem zadbać o jej wizerunek tworząc ładne i funkcjonalne miejsce w postaci eleganckiej lub nowoczesnej recepcji.

Recepcje – klasyczne czy modernistyczne?

Od pierwszego wrażenia często zależy powodzenie wielu przedsięwzięć, a nawet sukces w biznesie. Dlatego współczesne firmy przykładają ogromną wagę do swojego wizerunku, począwszy od logotypu, wyglądu produktów, a także wysokiej jakości produktów i usług. Liczy się również zewnętrzna oprawa – wygląd lady recepcyjnej i obsługi recepcji. Obecne lady recepcyjne mogą przybrać różny charakter i wygląd. W niektórych firmach preferowane są klasyczne meble w stonowanej kolorystyce i w takim samym stylu prezentuje się biuro recepcyjne. Inne recepcje wyglądają nowocześnie dzięki innowacyjnym formom i niezwykłej kolorystyce. Niezależnie od stylu wszyscy zgodnie stwierdzą, że lada recepcyjna powinna wyglądać atrakcyjnie i przyjaźnie, a także w pewien sposób nawiązywać do profilu danej firmy.

Funkcjonalnie wyposażenie urządzonej recepcji

Biuro recepcyjne, podobnie jak inne pomieszczenia firmowe, powinno być urządzone przede wszystkim efektownie i funkcjonalnie. To miejsce, w którym pewne elementy, dokumenty czy materiały biurowe nie powinny znajdować się na widoku, ani w zasięgu osób odwiedzających firmę. Dlatego oprócz atrakcyjnego wyglądu, ważne jest takie rozmieszczenie mebli, aby ukryć pewne rzeczy przed wzrokiem niepożądanych osób. Recepcja jest normalnym, a jednocześnie wyjątkowym miejscem pracy, warto zatem zadbać o odpowiedni układ mebli, ich ergonomię i użyteczność. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniom łatwiej utrzymać porządek i zapewnić dostęp do niezbędnych akcesoriów biurowych, telefonu i komputera, a także notatek w kalendarzu, dokumentów, skoroszytów bądź kartotek klientów. Obok lady recepcyjnej równie ważne są fotele biurowe oraz szafki i kontenery na dokumenty.

Uniwersalne meble recepcyjne

Sklep internetowy https://www.ergoexpert.pl/ zapewnia różnorodne systemy złożone z mebli recepcyjnych dostosowane do potrzeb współczesnych firm. Systemy recepcyjny dostępne w różnych wersjach kolorystycznych stanowią uniwersalne rozwiązania, gdyż znakomicie prezentują się w różnych miejscach. System Artic Summer to innowacyjne rozwiązanie inspirowane pękającą krą. Optymalnie oświetlona lada i stanowisko pracy recepcjonistki stanowi idealne połączenie z blatem biurka i prostymi, klasycznymi szafkami na dokumenty. Z kolei geometryczne meble Sven w ekologicznym stylu stawiają na lekkość i powrót do natury poprzez zastosowanie drewnianych elementów i połączenie ich z matowymi frontami ze szkła.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *