W Warszawie otworzył się pierwszy w Polsce salon profesjonalnego przytulania

przytulanie

Na polski rynek trafiła niespotykana wcześniej usługa – profesjonalne przytulanie. Już teraz w Warszawie można umówić się na wizytę w salonie profesjonalnego przytulania. U podstaw przedsięwzięcia leżą naukowe dowody – dobroczynny wpływ przytulania na nasze zdrowie i samopoczucie.

Gdy za oknem panuje szarość i jesienna słota, a do spadku energii przyczyniają się też krótkie dni i brak słońca, szukamy różnych sposobów na poprawienie sobie nastroju. Doniesienia naukowców mówią, że jednym z niezawodnych sposobów na poprawę naszej kondycji psychicznej i fizycznej jest przytulanie. Dlaczego więc nie skorzystać z relaksującej sesji przytulania u specjalisty?

Sylwia Kalinowska i Magdalena Fiałkowska – założycielki salonu profesjonalnego przytulania „przytulanie.pl” postanowiły przeszczepić na polski rynek usługę, która z powodzeniem funkcjonuje w takich krajach jak USA czy Wielka Brytania. Są przekonane, że także u nas istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi profesjonalnego przytulania, gdyż powszechnie cierpimy na niedobór czystego, ludzkiego dotyku, ciepła i bliskości pozbawionej konotacji seksualnych. Usługa skierowana jest nie tylko do singli czy osób samotnych, ale także tych, które pozostają w związkach i po prostu chcą korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą sesja profesjonalnego przytulania.

Magdalena Fiałkowska: „W kodeksie naszych zasad na pierwszym miejscu znajduje się wzajemny szacunek i otwartość na emocje drugiego człowieka. W takich warunkach spotkanie z przytulaczem daje poczucie harmonii, relaksu i uspokojenia.”
Sylwia Kalinowska: „Robimy wszystko, aby dać klientom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Przed sesją rozmawiamy, rozwiewamy wątpliwości, cierpliwie tłumaczymy, na czym polega nasza usługa. Dostosowujemy sesję do potrzeb osób, które nas odwiedzają, zależy nam, żeby czuły się tu po prostu dobrze.”

Na czym to polega?

Spotkania odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni, w kojącej, relaksującej atmosferze. Podczas sesji, która trwa od 30 minut nawet do kilku godzin, klient znajduje się pod opieką profesjonalnego przytulacza. Przytulanie ma charakter platoniczny, jest pozbawione erotyki, klient i personel cały czas pozostają w ubraniu. Na spotkaniach zaspokajana jest potrzeba bliskości, akceptacji i czystego dotyku z drugim człowiekiem. To naturalna część naszego człowieczeństwa.

Jakie korzyści?

Przytulanie poprawia samopoczucie, pomaga przezwyciężać negatywne emocje, zwiększa samoocenę i poczucie bezpieczeństwa, stanowi niezastąpioną broń w walce ze stresem. Badania naukowe dowodzą, że przytulanie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Podczas przytulania organizm wytwarza oksytocynę, która ma właściwości relaksujące, obniża poziom napięcia i lęku. Przytulanie poprawia także działanie systemu nerwowego i odpornościowego, pozytywnie wpływa na pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi.

Praca marzeń?

Otwarcie salonu profesjonalnego przytulania to dla niektórych także szansa na pracę w zawodzie marzeń. Poszukiwane są osoby z powołaniem do platonicznego, przyjacielskiego przytulania, charakteryzujące się wysokim poziomem empatii i umiejętności interpersonalnych, a jednocześnie gotowe włożyć wysiłek w przejście szkolenia i specjalistycznego treningu.

Oceń ten artykuł

1 komentarz

  • Adam pisze:

    Trochę dziwna usługa, ale znam wiele osób, które są singlami i im tego brakuje. Gdybym nie miał dziewczyny to pewnie sam bym z tego skorzystał:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *