Jak walczyć z tkanką tłuszczową i cellulitem?

beautiful women in full growth pose in front of the chamber in lingerie

Nadwaga i otyłość oraz występujący często w ich towarzystwie cellulit to problem, z którymi borykają się kobiety w każdym wieku. Wygląd sylwetki zależy bowiem od wielu czynników, często z zupełnie niezależnym od nas – predyspozycje genetyczne, problemy hormonalne czy przyjmowanie niektórych leków może powodować wzrost masy ciała. Często, nieświadomi problemów w naszym organizmie, pogarszamy swój stan nieodpowiednią dietą, brakiem aktywności fizycznej czy nadmiernym stresem. Warto już teraz przyjrzeć się swojemu stylowi życia i wyciągnąć wnioski z tego, jak wygląda nasze ciało.

Od czego rozpocząć zdrowy styl życia?

Kiedy ostatni raz w czasie wolnym podjąłeś minimum półgodzinną aktywność fizyczną? Czy czytasz składy produktów, które kupujesz? Jak oceniasz swoje odżywianie? Warto zadać sobie kilka pytań i spróbować obiektywnie odpowiedzieć na to, jak wygląda nasz styl życia. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) minimum aktywności fizycznej dla osoby dorosłej to codzienny trening o umiarkowanej intensywności, trwający 40-60 minut. Taka dawka ruchu to granica utrzymania odpowiedniego zdrowia i parametrów fizjologicznych odpowiadających naszemu wiekowi. Wdrażanie zmian w swoich codziennych nawykach, w zależności od indywidualnego stanu, powinno następować stopniowo i powoli. Zarówno poprzez radykalną zmianę diety, jak i zbyt ciężką, intensywną aktywność  możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu. Kluczem jest powolne wprowadzanie zmian, które już na stałe mają pozostać w jadłospisie i obowiązkowym planie dnia. Jak to zrobić? Na początek pij więcej wody, nie słódź napojów, wyklucz słodkie przekąski. Potem, z czasem wprowadzaj bardziej zaawansowane zmiany – całkowite wykluczenie przetworzonej żywności, redukcja  cukru i soli z diety,  napojów gazowanych, słodzonych soków i zbyt dużej ilości kawy. Na pomyślny proces odchudzania ma też wpływ regeneracja – warto pamiętać o wysypianiu się i kontrolowaniu stresu.

Precz z cellulitem

Popularnie nazywany “pomarańczową skórką” cellulit to uciążliwy do usunięcia mankament skóry, często występujący w towarzystwie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej na udach. Walka z cellulitem to przede wszystkim systematyczność i zdecydowane działanie – odpowiednie kosmetyki, stosowane regularnie mogą wpłynąć na redukcję cellulitu. Szczególnie warto wspomagać się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej – pamiętajmy jednak, że samo nie dzieje się nic, a zlikwidowanie problemów to głównie kwestia zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety.

Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej

Istnieją nowoczesne zabiegi, które w nieinwazyjny sposób skutecznie mogą pomóc przy likwidowaniu komórek tłuszczowych, redukcji cellulitu i wysmuklaniu całej sylwetki. Wykorzystanie wibracji, technik masażu czy fal radiowych lub dźwiękowych może zdecydowanie wpłynąć na postępy terapii odchudzającej. Dobrym przykładem jednego z najnowocześniejszych metod redukcji tłuszczu i cellulitu jest Maximus. Zabieg ten wykorzystuje działanie fal radiowych, które są aplikowane podczas zabiegu do warstwy skóry właściwej. Podgrzanie tkanki powoduje obkurczenie włókien kolagenowych. W rezultacie skóra ulega znacznym procesom regeneracyjnym – jest sprężysta, napięta, lepiej nawilżona i gładka. Dzięki wielozadaniowości Maximus możemy działać zarówno w polu redukowania zbędnej tkanki tłuszczowej, jak i ogólnej poprawy stanu skóry. Modelowanie sylwetki dzięki Maximus poprawia proporcje, wysmukla linię ciała i ma szerokie działanie odmładzające.

Więcej o zabiegu Maximus: www.skinclinic.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *