Pierwszy w Polsce planer do obserwacji cyklu hormonalnego.

Projekt Masterki prowadzi kampanię crowdfundingową na pierwszy w Polsce planer powiązany z obserwacją cyklu hormonalnego. Kampania prowadzona jest na wspieram.to/moc i trwać będzie do 24 lipca. Planer MOC ma pomóc kobietom odkryć jak ich cykl hormonalny łączy się z ich funkcjonowaniem w ciągu miesiąca, by lepiej rozplanować zadania i dopasować je do swoich potrzeb i predyspozycji w danej fazie cyklu.

Czy wiesz, jak wielki wpływ ma na ciebie twój cykl hormonalny?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że ich cykl ma wpływ na to jak się czują nie tylko w formie PMS. Wahania hormonów względem cyklu mają wpływ na m.in. poziom energii, szybkość zapamiętywania, łatwość wysławiania się, potrzebę kontaktu, pewność siebie, samoocenę, zmianę wagi, apetyt, a nawet efektywność w czasie treningu. W bardzo dużym uproszczeniu czas przed i w czasie owulacji to czas działania, wtedy czujemy, że możemy „przenosić góry”, natomiast przed i w czasie menstruacji to czas na odpoczynek i skupienie się na sobie. Obserwacja siebie i swojego cyklu zwiększa samoświadomość i uważność w ciągu dnia, pomaga w akceptacji swoich potrzeb i wykorzystania swoich mocnych stron w każdej fazie cyklu. Uczy odpuszczania i zgody na odpoczynek, tak bardzo potrzebny w dzisiejszym, zabieganym świecie.

  • Ta wiedza może przygotować nas na następny miesiąc, uświadomić nasz rytm hormonalny. Dzięki niej możemy planować w zgodzie z sobą i swoim ciałem. Gdy natrafiłyśmy na ogrom wiedzy, jaki daje samoobserwacja i śledzenie swojego cyklu, poczułyśmy, że musimy  się tym podzielić z innymi kobietami.  Na polskim rynku brakuje narzędzi, które ułatwiłyby kobietom obserwację własnego cyklu hormonalnego i planowania w zgodzie z nim. My to narzędzie chcemy stworzyć. Dzięki niemu każda z nas będzie miała szansę zrobić własną Mapę Obserwacji Cyklu i wykorzystać swoją MOC na co dzień – mówią założycielki Projektu Masterki.

A założycielek jest pięć – Dominika, Monika, Ola, Zuza i Dorota. Projekt Masterki stworzyły w październiku 2020 r. Wzburzone decyzją Trybunału Konstytucyjnego, postanowiły szerzyć wartościową wiedzę z zakresu feminizmu, organizować charytatywne aukcje na cele kobiece, dzielić się inspirującymi treściami na profilach społecznościowych, a teraz także stworzyć planer książkowy MOC.

Wykorzystaj swoją MOC w pełni

MOC – jak same mówią – to nie jest zwykły planer. To Mapa Obserwacji Cyklu – dzięki niej kobiety będą mogły poznać siebie, bazując na obserwacji swojego cyklu hormonalnego. 

Jeśli chodzi o zawartość planer można będzie podzielić na 3 części:

  1. Narzędzia do obserwacji cyklu, notowania spostrzeżeń i wyciągania wniosków. W tym 12 specjalnie zaprojektowanych trackerów do obserwacji cyklu na cały rok, na których śledzić można będzie wybrane przez siebie elementy: nastrój, energię, produktywność, emocjonalność, drażliwość i wiele innych.
  2. Część planerowa do zapisywania zadań i spotkań na wzór tradycyjnych kalendarzy, wzbogacona przypominajkami o badaniach, takich jak samobadanie piersi czy cytologia.
  3. Wartościowa wiedza, wskazówki i porady dotyczące cyklu, miesiączki i dbania o siebie, a także lista polecanych przez nas książek, podcastów, kont w mediach społecznościowych i stron, związanych z tematem cyklu


To już ostatnie tygodnie prowadzonej przez Projekt Masterki kampanii crowdfundingowej, mającej na celu sfinansowanie wydania planera zmieniającego jakość życia osób menstruujących. Adres kampanii: http://wspieram.to/moc. Akcja trwać będzie do 24 lipca.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *