V Festiwal “Czas na kawę” to wiosna pachnąca kawą w Trójmieście 11-19 maja

Wiosenna edycja Festiwalu ‘Czas na Kawę” to wielkie święto dla wszystkich miłośników kawy i słodkich deserów. Mieszkańcy Trójmiasta po raz piąty będą mieli wspaniałą okazję do wyjścia z domu i spędzenia czasu z przyjaciółmi w przytulnym wnętrzu kawiarni lub kawiarnianym ogródku.

Hasło przewodnie Festiwalu brzmi – „Poznaj nowe smaki, poznaj nowe miejsca”.

Liczymy na to, że podczas 9 dniowego festiwalu mieszkańcy Trójmiasta odkryją nowe, ciekawe miejsca na kulinarnej mapie oraz będą mieli możliwość degustacji nieznanych wcześniej propozycji kulinarnych.

Mamy również nadzieję, że to największe wydarzenie kawowe będzie pretekstem do wyjścia z domu i spędzenia czasu z przyjaciółmi przy filiżance “małej czarnej”.

Najbliższa edycja Festiwalu rozpocznie się 11 maja i potrwa aż 9 dni, do 19 maja. Do wydarzenia mogą przystąpić trójmiejskie kawiarnie i restauracje, które obniżą ceny na specjalne festiwalowe zestawy:

#Solo (jedna kawa i jeden deser) za 16 pln lub

#wDuecie (dwie kawy i dwa desery) za 30 pln.

Będziemy również zachęcali właścicieli lokali do poszerzenia menu o wersje wegańskie oraz propozycje bez laktozy, żeby w festiwalu mogła uczestniczyć jak największa ilość osób.

Ale Festiwal Kawy to również okazja, by dowiedzieć się na jej temat więcej i nauczyć się profesjonalnie przyrządzać “małą czarną”. Wszystko dzięki warsztatom baristycznym, które poprowadzą eksperci firmy SERIO.COFFEE SPOT : Magdalena Głowacka oraz Viktor Petrakovskyi . W ich trakcie będzie można dowiedzieć się jak przygotować świetną kawę w domu i restauracji. Przewidujemy trzy tematy warsztatów: espresso, pokaz Latte art, metody alternatywne.

Oprócz tego w czasie festiwalu będzie można skorzystać z aplikacji festiwalowej CRUMBLER i dzięki niej wygrywać vouchery na kawę i desery oraz dowiedzieć się o dodatkowych zniżkach i promocjach.

Tradycyjnie już, przed rozpoczęciem festiwalu na naszym profilu na FB “Czas na kawę” będą organizowane liczne konkursy, w których będzie można wygrać vouchery na darmową kawę i desery oraz inne niespodzianki. Równolegle będzie można wygrać vouchery na antenie Radia Eska, które po raz kolejny zostało Patronem Medialnym naszego wydarzenia.

Natomiast podczas trwania imprezy wszyscy uczestnicy będą mogli oddać swój głos na najsympatyczniejszą miejscówkę festiwalu czyli miejsce, w którym czuli się najlepiej i miło spędzili czas.

Celem festiwalu jest propagowanie kultury picia kawy na mieście, odkrywanie ciekawych miejsc na mapie kulinarnej Trójmiasta oraz promocja trójmiejskich lokali.

Link do wydarzenia: V Festiwal Kawy “Czas na kawę”

LISTA FESTIWALOWYCH LOKALI:

📍 Baika

📍 Bresno

📍 Dobra Kawa

📍 Restauracja Filharmonia

📍 Fresco Lunch & Restaurant Morena

📍 Fusy Miętusy

📍 Kate – Coffee&Cake

📍 Kotka Cafe – Kocia Kawiarnia w Gdańsku

📍 Leśna Kawiarnia

📍 Marmolada Chleb i Kawa II

📍 Mimoza Gdynia

📍 Motto Bistro Cafe

📍 Przystanek KAWA Przymorze

📍 Słodka Strefa

📍 Cukiernia Szczęśliwy Lis

📍 Szmaragdowa Café

📍 Cukiernia Tajemniczy Ogród

📍 Tam Gdzie Zawsze

📍 Restauracja Tenisowa

📍 Villa Eva

📍 Wiecej

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *