TOP 5 powodów, dla których lepiej sięgać po zdrowe soki, niż surowe warzywa

Wiele osób wciąż zastanawia się, jak dbać o swoje zdrowie i zbilansowaną dietę. Odpowiedzią na tę potrzebę mogą być soki warzywne lub owocowe, w zdrowej, nieprzetworzonej postaci, których skład nie budzi żadnych wątpliwości. Po takie soki to prawdziwe zdrowie i bogactwo cennych składników, które dostarczane w tej postaci smakują dobrze i szybko dostarczają dużej dawki energii. Zdrowe napoje, czy warzywo w surowej postaci? Jedno i drugie powinno być podstawowym składnikiem naszej diety. Dlaczego jednak sięganie po napoje staje się dużo częstszą praktyką?

Łatwość spożywania i szybkie dostarczanie do diety – napoje na wyciągnięcie ręki

Warzywa w surowej postaci są zdrowe i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ich przyrządzenie i serwowanie może jednak nastręczać kłopotów, szczególnie, gdy mają znaleźć się w diecie niejadka. Zdrowy napój łatwiej przemycić dziecku lub spożyć pomiędzy wykonywaniem obowiązków w pracy. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że znacznie lepiej i szybciej zasmakuje się soku z 3 buraków i pietruszki, niże konsumowanie tych składników w pierwotnej postaci.

Tymczasem warto przy tym pamiętać, że dobrze wybrany i przygotowany zdrowy napój może być stosowany na równi z posiłkiem warzywnym. Jego spożycie i przygotowanie nie zajmie czasu, a zatem może stać się smakowitą przekąską w pracy, na spacerze lub podczas wykonywanych obowiązków domowych!

Świeże i zdrowe soki – naturalne źródło witamin

Jeśli sok jest przygotowany z należytą starannością, a w dodatku nie ma sztucznych dodatków to staje się cennym źródłem: karotenoidów, polifenoli, flawonoidów, antyoksydantów, fitosteroli, saponin, glukozynolanów, kwasu fenolowego, i wielu innych enzymów, które działają dobroczynnie na każdy organizm.

Dzięki swojej naturalnej formule takie składniki są szybko przyswajalne, a już po 15 minutach mogą wpływać korzystanie na cały nasz organizm.

Warto pamiętać, także o tym, że każdy organizm trawiąc pokarm musi przekształcić go w formę półpłynną. Soki będąc produktem w takiej formule są zatem dużo łatwiejszą formą przyswajania i trawienia cennych źródeł witamin.

Już 2-3 szklanek zdrowego soku, np. z oferty Voelkel doda sił i zdrowia, a także wspomoże działanie enzymów.

Mieszane soki warzywne – efekt wow w organizmie

Jedząc surowe warzywa trudno skonsumować kilka odrębnych produktów o oryginalnych właściwościach. W wielowarzywnych sokach do dyspozycji mamy naprawdę bogaty skład. Bo przecież wystarczy zajrzeć do oferty zdrowych soków Voelkel, by od razu zauważyć soki o składzie: burak, pomidor, brokuł, czy jarmuż, szpinak i cytryna. Każdy z takich zdrowych napojów smakuje wyśmienicie, a dla organizmu jest dosłownie kwintesencją zdrowia.

Czy zdrowe soki mogą być naturalnym lekarstwem?

Oczywiście, że tak, bo przecież nie na darmo mówi się o wyśmienitym działaniu soków antyoksydacyjnych, odmładzających, regenerujących, czy oczyszczających. Te soki, pod warunkiem odpowiedniego umieszczenia w diecie działają cuda, a także bardzo korzystanie wpływają na samopoczucie.

Ponadto: zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych, zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia raka, ułatwiają trawienie, sprzyjają regeneracji skóry i włosów.

Świeże soki w przeciwieństwie do chemicznych leków nie osłabiają odporności, ale wręcz ją wzmacniają.

Czy wiesz, że klasyczny sok z pomidorów zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy?

Oczyszczanie i chudnięcie ze zdrowym sokiem

To prawda, że wprowadzenie w diecie zdrowych soków nie tylko sprzyja zdrowiu, ale również wspomaga chudnięcie. Soki oczyszczają bowiem organizm z toksyn, a ich bywa naprawdę sporo w ciele. Dlatego warto sięgać po soki bogate w błonnik, czyli takie, które posiadają w swoim składzie ogórek, sałatę rzymską, czy koper, ocet jabłkowy voelkel.

Kuracja takimi produktami to nie tylko mniej kilogramów, ale również zdrowy i piękny wygląd!

Sprawdź koniecznie, jakie zdrowe soki, masz do dyspozycji w sklepie spożywczym online Organic Market

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *