Top 3 autorów romansów

Romanse to gatunek literacki, który od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród żeńskiej części czytelników. Powieści romantyczne wyzwalają w nas pozytywne emocje i sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Na rynku wydawniczym znajdziemy wiele ciekawych tytułów od autorów, którzy na przestrzeni lat skradły serca fanom na całym świecie. Po książki których pisarzy warto sięgnąć? Podpowiadamy.

TOP autorów romansów – Nora Roberts

Nora Roberts, znana również jako J.D.Robb, Jill March lub Sarah Hardesty, jest jedną z najlepiej sprzedających się autorek na świecie. Niekwestionowana królowa gatunku romansów. Była pierwszą autorką, która została umieszczona w Galerii Sław Romantycznych Pisarzy Ameryki, a jej imieniem nazwano Romance Writers of America Nora Roberts Lifetime Achievement Award. Napisała 209 powieści romantycznych. Otrzymała też bezprecedensowo – 21-krotnie nagrodę RITA przyznawaną przez RWA – najwyższe wyróżnienie przyznawane w gatunku romansów.

Koniecznie przeczytaj: Dotyk Śmierci J.D. Robb — seria In Death łączy kilka gatunków, ale romans między porucznik Eve Dallas i jej mężem Roarke jest głównym motywem. Jej powieść „Z nakazu serca” trafia mocno w nasze serca. Zabawnie zaprojektowana pozycja charakteryzuje się wiarygodnym rysunkiem postaci, dzięki któremu udaje nam się zdobyć sympatię i zrozumienie dla zaangażowanych w nią postaci. Więcej książek jej autorstwa znajdziesz tutaj: https://skupszop.pl/autor/nora-roberts.

TOP autorów romansów – Nicholas Sparks

Prawdopodobnie jeden z najbardziej lubianych na świecie autorów romansów, Nicholas Sparks jest amerykańskim producentem, scenarzystą i powieściopisarzem, który ma na swoim koncie siedemnaście powieści oraz jedną książkę non-fiction. Dziewięć z jego powieści zostało zekranizowanych, w tym Pamiętnik, Wciąż ją kocham, czy Bezpieczna przystań. Jeśli szukasz soczystego, przyjemnego romansu, powieści Sparksa będą dla Ciebie odpowiednie.

Koniecznie przeczytaj książkę: Noce w Rodanthe — czysty seksapil. Poza tym miło jest zobaczyć romans między dwojgiem starszych, rozwiedzionych dorosłych.

TOP autorów romansów – Tessa Dare

Tessa Dare jest najlepiej sprzedającą się amerykańską powieściopisarką historyczną. Jest autorką piętnastu powieści i nowel. W 2012 roku zdobyła prestiżową nagrodę RITA Romance Writers of America za najlepszy historyczny romans pt. A Night to Surrender.

Klasyczne gorsety to znak rozpoznawczy Dare. W jej historycznych powieściach można wyczuć napięcie erotyczne. Są w nich zabawne igraszki z wytwornymi książętami, pożądliwymi lordami i hrabiami.

Koniecznie przeczytaj: Ich obietnice – ten nowy bestseller z Top 10 The New York Timesa, przeniesie Cię w świat namiętnego romansu księcia z młodą krawcową.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *