Tanie dekoracje, które odmienią Twoje mieszkanie

Wydawać by się mogło, że efektowne dekorowanie mieszkania wymaga wiele wysiłku i pieniędzy. Jednak przy odrobienie wyobraźni i cierpliwości można znaleźć naprawdę efektowne dekoracje, które będą stanowiły uzupełnienie wystroju wnętrza. Część z takich dekoracji można wykonać samodzielnie, można też je kupić w różnych sklepach internetowych lub stacjonarnych z artykułami dekoracyjnymi do domu.

Cotton balls – hit ostatnich lat

Cotton balls, czyli kulki wykonane z przędzy bawełnianej lub jej imitacji umieszczone na łańcuchu ze światełkami led to prawdziwy hit ostatnich lat. Praktycznie w większości domów można znaleźć przynajmniej jeden taki łańcuch. Z czasem łańcuchy led zaczęto ozdabiać również innymi przedmiotami np. muszlami, a przędzy bawełnianej zaczęto nadawać także inne kształty np. serc czy gwiazd. Takie łańcuchy ozdabiane są obecnie również formami z papieru.

tanie dekoracje do domutego typu można wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej są używane jako ozdoba regałów, ale można je wykorzystać również jako ozdobną girlandę przy oknie w salonie lub dziecięcym pokoju.

Mały detal – duży efekt

Ciekawe efekty można uzyskać również wybierając atrakcyjne detale. Mogą to być ozdoby wykonane z ceramiki takie jak niewielkie ozdobne wazoniki, kominki na olejki eteryczne czy też specjalne lampiony. Takie bibeloty można ustawić na półce pomiędzy książkami lub jako pojedyncze ozdoby na komodzie. Ważne, aby dobrać je kolorystycznie do pozostałych elementów wystroju i nie przesadzić z ich ilością, aby nie przytłoczyć pomieszczenia ich nadmiarem.

Ciekawym pomysłem na tanie dekoracje do domu są również ozdobne ramki na zdjęcia. Można wybierać pomiędzy ramkami stojącymi i wiszącymi. Popularne ostatnio stało się tworzenie kolaży z prostych ramek, które umieszcza się na ścianie. W takim kolażu mogą znaleźć się np. zdjęcia z rodzinnych wakacji. Warto przy tym pamiętać, że jeżeli ramka jest bardzo ozdobna lepiej postawić jedną lub dwie na półce. Przy prostej ramce można pokusić się o postawienie kilku obok siebie. Ciekawy efekt można uzyskać umieszczając w ramce zdjęcia, które będą miały podobną tonację kolorystyczną, co można uzyskać nakładając na nie specjalne filtry dostępne w programach graficznych lub nawet w aplikacjach na telefon.  

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *