Tablice drewniane dla dzieci – czego mogą nauczyć Twoje dziecko?

W poszukiwaniu zabawek, które w kreatywny sposób pozwolą maluchowi spędzić czas, a do tego pozytywnie wpłyną na jego rozwój edukacyjny możemy natrafić na ofertę tablic drewnianych dla dzieci. Wielofunkcyjne, zaprojektowane tak, aby przyciągnąć uwagę małego użytkownika, a do tego wykonane z bezpiecznych materiałów. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że ich zakup stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy dbają o to, aby ich pociechy uczyły się przez zabawę.

Nauka przez zabawę

Tablice drewniane dla dzieci to zabawki o uniwersalnym charakterze. To znaczy, że nie tylko idealny model można znaleźć dla chłopca i dziewczynki, ale również ich szczęśliwym posiadaczem może być nawet trzyletnie dziecko. Nie ma bowiem ku temu żadnych przeciwwskazań. Wręcz przeciwnie. Z powodzeniem może gościć już na wczesnym etapie edukacyjnym maluszka, od najmłodszych lat rozbudzając w nim zdolności manualne oraz ciekawość świata. A wszystko to może odbywać się pod pretekstem wspólnej zabawy. Nie od dziś wiadomo, że właśnie w takiej formie nauka przynosi najlepsze efekty.

Dlaczego warto kupić tablicę drewnianą dla dzieci?

Jest wiele zalet przemawiających o tym, że zakup tablicy stanowi dobre rozwiązanie. Przede wszystkim należy podkreślić, że stanowi doskonałą okazję do nauki kolorów, kształtów czy liczb. Rozwija kreatywność, ćwiczy cierpliwość i koncentrację. Nie wspominając o tym, że stanowi rewelacyjny trening pisania i liczenia.

Rodzaje tablic

Tablice drewniane dla dzieci występują w sprzedaży w rozmaitych wariantach. Największym zainteresowaniem kupujących cieszy się model dwustronny, który pozwala maluchowi na pisanie kredą i pisakami suchościeralnymi, a także przypinanie magnesów. Wszystko zależy od tego, którą część roboczą wykorzysta. Kredowa umożliwia tworzenie różnorodnych rysunków, przy okazji wywiera nieoceniony wpływ na zdolność abstrakcyjnego myślenia. Druga, magnetyczna, zezwala na tworzenie wyrazów i działań matematycznych. Uczy literek i cyferek, dzięki czemu stymuluje mowę oraz zdolność liczenia.

Tablice drewniane dla dzieci mogą przyjmować kompaktowe rozmiary, dzięki czemu znajdują zastosowanie w podróży czy podczas zabawy w ogrodzie. Posiadają możliwość złożenia i zamknięcia, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Stanowią interesujące rozwiązanie dla wszystkich dzieci, dla których tablica jest ulubioną zabawką.

W sprzedaży znajdują się również małe tablice przeznaczone do nauki języków obcych i liczenia, a także modele uczące prawidłowego odczytywania godzin na zegarze.

5/5 - (1 głosów)

1 komentarz

  • Migotka pisze:

    W ogóle bardzo cieszy mnie powrót drewnianych zabawek. Pamiętam, że dla mnie i mojego brata drewniane klocki, takie w wózku (dzieci lat 90-tych <3), były najwspanialszą rozrywką. 🙂 Moje dziecko również o dziwo zazwyczaj wybiera drewniane zabawki – zaczęło się od zawieszki do smoczka, a teraz właśnie szukam dla niego innych zabawek. Tablica wydaje się świetnym pomysłem. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *