Tabletki na odchudzanie. Jaki powinny mieć skład?

Coraz więcej osób walczy z nadmiernymi kilogramami. Pomocne mogą się okazać tabletki wspomagające odchudzanie. Pomogą spalić tkankę tłuszczową i tym samym zrzucić zbędne kilogramy, a także usprawnią pracę niektórych narządów. Jaki skład powinny mieć tabletki na odchudzanie, aby dobrze spełniły swoją funkcję?

Na rynku pełno jest dzisiaj preparatów wspomagających odchudzanie, dostępnych w formie tabletek, napojów czy nawet herbat ziołowych. Zadaniem wszystkich jest przyspieszenie pozbycia się zbędnych kilogramów, jednak w zależności od składu mają one różne działanie. Dostępne obecnie na rynku tabletki odchudzające możemy podzielić na 3 grupy, w zależności od konkretnego ich działania. Różnią się one od siebie składem produktu.

Pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej

Pierwsza grupa tabletek na odchudzanie to tzw. fat burners czyli produkty, których zadaniem jest pomoc w spalaniu tłuszczu. Ich działanie opiera się na stymulacji procesów metabolicznych, co wpływa na większe tempo pozbywania się zbędnych kilogramów. Produkty z tej kategorii powinny zawierać takie składniki, jak L-karnityna odpowiedzialna za przesyłanie kwasów tłuszczowych, CLA czyli kwas linolowy, reduktor tkanki tłuszczowej, który wykorzystuje tłuszcz jak źródło energii oraz HCA czyli kwas hydroksycytrynowy, który zatrzymuje proces gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Następne dwa ważne składniki to efedryna oraz kofeina, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a także pobudzają i zmniejszają zmęczenie.

Redukcja apetytu

Kolejna grupa produktów odchudzających to produkty osłabiające apetyt. Do ich podstawowych składników należą błonnik, chrom oraz pektyny roślinne. Ten pierwszy zmniejsza odczuwanie głodu, a także korzystnie wpływa na organizm. Chrom z kolei zmniejsza ochotę na cukier, a także jest odpowiedzialny za wydzielanie insuliny. Pektyny roślinne działają podobnie jak błonnik – pęcznieją w brzuchu dając wrażenie pełności. Działanie preparatów zmniejszających apetyt polega na sztucznym stymulowaniem uczucia sytości w organizmie poprzez wypełnienie żołądka.

Mniej tłuszczów i węglowodanów

Bardzo ważne przy stosowaniu tabletek odchudzających jest odpowiednie wchłanianie węglowodanów i tłuszczów, a tym samym redukcja liczby kalorii dostarczonych do organizmu razem ze spożytą żywnością. W składzie tabletek znajdziemy takie składniki jak chityna, która pomoże obniżyć cholesterol oraz zredukować wagę, zielona herbata, która ograniczy wchłanianie cukrów oraz fasolamina, która pomaga w rozkładzie skrobi na cukry dzięki czemu nie odkłada się ona w tłuszcz. Warto pamiętać, aby podczas stosowania tego rodzaju preparatów regularnie sięgać suplementy wielowitaminowe (głównie z witaminami A, D i E). Tego rodzaju preparaty polecane są osobom, którym trudno jest przestrzegać diety ze zmniejszoną kalorycznością oraz mają problemy z uprawianiem regularnej aktywności fizycznej.

Aby tabletki odchudzające były skuteczne i pomogły w walce ze zbędnymi kilogramami, a jednocześnie były bezpieczne dla organizmu to muszą one zawierać w swoim składzie odpowiednie składniki. Preparaty wspomagające odchudzanie najlepiej kupować w aptece. Wtedy mamy największa szansę na to, że będzie to produkt najwyższej jakości, a farmaceuta pomoże nam dobrać odpowiedni produkt w zależności od potrzeb. Aby łatwiej było wybrać produkt idealny można skorzystać z np. rankingu tabletek na odchudzanie i dobrać produkt najlepszy dla siebie. Warto oczywiście pamiętać, że same tabletki nie sprawią, że uda nam się szybko stracić na wadze, dlatego tabletki odchudzające powinny być stosowane jako suplementy razem z odpowiednim sposobem odżywiania się i systematyczną aktywnością fizyczną. Tylko wtedy można liczyć na satysfakcjonujące efekty.

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *