Spacerówka dla dziecka — jak wybrać najlepszą?

Dobry wózek spacerowy powinien być poręczny, wytrzymały i bezpieczny. Decyzja o zakupie spacerówki staje się łatwiejsza, gdy pomyślimy o tym, w jakich warunkach będzie ona głównie użytkowana. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt wizualny. Jakie czynniki powinny jeszcze wpłynąć na naszą decyzję zakupową? Podpowiadamy.

Jakie są różnice między spacerówką a klasycznym wózkiem?

W przeciwieństwie do klasycznego wózka spacerówka to zasadniczo mniejszy wózek, który zwykle można złożyć nie tylko na długość, ale także na szerokość. Ten system nazywa się składaniem 3D. Gdy dziecko zaczyna aktywnie odkrywać swoje otoczenie i jest tak zaawansowane pod względem rozwoju, że może utrzymać głowę w pozycji pionowej przez dłuższy czas, uważa się, że można zacząć korzystać ze spacerówki. Większa rama klasycznego wózka często okazuje się niepraktyczna i nieelastyczna na pewnym etapie rozwoju naszego dziecka.

Określenie obszaru zastosowania wózka

Pierwszym kryterium wyboru spacerówki powinno być to gdzie będzie używana. Jeśli mieszkamy w centrum lub często chodzimy na piechotę, prawdopodobnie nie będzie dla nas miało znaczenia, czy wózek będzie zajmował dużo miejsca w bagażniku samochodu, jeśli zaś często wyjeżdżamy, wybierzmy model, który łatwo się składa i zajmuje mało przestrzeni po złożeniu. Zwróćmy też uwagę, z jakiego materiału wykonane są koła i jaką mają wielkość. Należy je również dobrać do terenu, po jakim zamierzamy się poruszać. Zwróćmy także szczególną uwagę na to czy wózek wyposażony jest w amortyzatory, jeśli nie ma, dziecku może być w nim mniej wygodnie niż w modelu wyposażonym w takie rozwiązanie. Niebagatelne znaczenie ma również waga wózka, zwłaszcza jeżeli mieszkamy na wyższym piętrze budynku bez windy.

Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru spacerówki?

Zwróćmy uwagę również na możliwość regulacji rączki wózka, zwłaszcza jeżeli mają z niego korzystać osoby o dużej różnicy wzrostu, aby każda z nich mogła komfortowo prowadzić wózek. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Czy wózek posiada odpowiednią ochronę przed deszczem, daszek przeciwsłoneczny, śpiworek na nóżki i wystarczająco dużą powierzchnię do przechowywania. Jeśli z wózkiem często zamierzamy chodzić na zakupy, idealnym rozwiązaniem jest doczepienie do wózka toreb z zakupami. Sprawi to, że transport naszych zakupów będzie znacznie wygodniejszy. Należy jednak upewnić się, że wózek ma stabilną podstawę i nie przewraca się do tyłu. Szeroki wybór wózków spacerowych znajdziemy na https://www.wozki-foteliki.pl/150-spacerowki

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *