Prostownica i lokówka – czyli jak błyskawicznie wymodelować wymarzoną fryzurę

Włosy często są wizytówką kobiety, dlatego raczej nie powinno dziwić, że panie tak wiele czasu przeznaczają na ułożenie perfekcyjnej fryzury. Niestety, obciążone i osłabione włosy (na przykład na skutek koloryzacji) mogą stracić swój blask, stać się łamliwe i podatne na uszkodzenia. Czy to oznacza, że należy zupełnie zrezygnować z urządzeń modelujących? Niekoniecznie, wystarczy wybrać takie, które nie tylko nie zaszkodzą, ale i poprawią kondycję włosów. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy czy lokówki.

Jak wybrać prostownicę?

Idealnie gładkie, proste, a równocześnie zdrowe i błyszczące włosy – czy to w ogóle możliwe? Prostownice generują w końcu wysoką temperaturę, która nie wpływa dobrze na wygląd i stan naszej fryzury. Teraz jednak można temu łatwo zapobiec. Najnowsze prostownice do włosów wyposażono w wiele dodatkowych funkcji pielęgnacyjnych, które nie powodują zniszczeń, a nawet mogą znacznie poprawić kondycję włosów.

Co jest naprawdę ważne, gdy wybieramy prostownicę? Przede wszystkim należy sprawdzić, z czego wykonane są płytki. Popularne są płytki ceramiczne, które rozgrzewają się równomiernie, co zmniejsza ryzyko przypalenia włosów. Osoby z grubymi, bardzo kręconymi włosami powinny zainteresować się prostownicami z płytkami tytanowymi lub diamentowymi. A paniom, które chciałyby mocniej zadbać o włosy, poleca się płytki turmalinowe – zamykają one łuski włosów, chroniąc je przed zniszczeniem i elektryzowaniem.

Prostownica powinna mieć też regulację temperatury, by można było dopasować ją do kondycji włosów. Jeśli masz włosy zniszczone, nie ustawiaj temperatury na więcej niż 170°C. Osoby z włosami normalnymi mogą podkręcić licznik do 200°C, ale z zachowaniem ostrożności. I tylko panie ze zdrowymi, grubymi lokami mogą pozwolić sobie na jeszcze większą temperaturę.

Jeśli często korzystasz z prostownicy, warto, by posiadała ona kilka przydatnych funkcji dodatkowych. Jonizacja domyka łuski włosów, chroniąc je przed zniszczeniem. Promieniowanie podczerwone, polecane zwłaszcza osobom po koloryzacjach, odżywia i odbudowuje strukturę włosa, a także chroni kolor. Nadmuch pary zaś chroni włosy i pozwala na szybsze ułożenie fryzury.

Zobacz polecaną prostownicę Philips HP 8361/00.

Jak wybrać lokówkę?

Masz proste włosy, ale marzysz o miękkich falach? Nic straconego – wystarczy sięgnąć po lokówkę, za pomocą której szybko wyczarujesz na głowie burzę loków. Przy jej wyborze kieruj się podobnymi zasadami jak przy kupnie prostownicy. Przede wszystkim sprawdź, z jakiego materiału zrobiona jest głowica. Dobrze, jeśli będzie ceramiczna albo z domieszką tytanu. Unikaj głowic metalowych, które mogą bardzo uszkodzić włosy.

Tutaj również upewnij się, że lokówka ma kilkustopniową regulację temperatury i ergonomiczną rączkę z powłoką termoizolacyjną. Częste sięganie po lokówkę nie jest wskazane; jeśli jednak zależy Ci, by móc korzystać z niej jak najczęściej, zdecyduj się na tę z funkcją jonizacji, która zadba o włosy i widocznie je wygładzi. Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Kliknij i sprawdź ofertę polecanych lokówek.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *