Sennik: śmierć, czy faktycznie należy obawiać się snu o śmierci?

sennik śmierć - anioł śmierci i interpretacja co oznacza sen o śmierci

Śmierć w życiu realnym zwykle jest zdarzeniem traumatycznym. Jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, we śnie nie zawsze stanowi ostrzeżenie przed nadchodzącym nieszczęściem. Jeżeli często śnisz o śmierci, prawdopodobnie z niepokojem zastanawiasz się, co może być tego przyczyną. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków możesz odetchnąć z ulgą. Sny, w których pojawia się śmierć, często skłaniają do refleksji. Być może to czas, by lepiej skupić się nad swoim życiem lub relacjami z bliskimi. Śmierć we śnie często wskazuje na to, że podświadomie czujesz, że Twoje życie nie układa się tak, jakbyś chciał. Równie często sny o śmierci są zwiastunem nadchodzącego szczęścia. Właśnie dlatego, zamiast psuć sobie kolejny dzień obawami związanymi ze snem, powinieneś na spokojnie przeanalizować znaczenie snu, ponieważ bardzo często nie ma powodu do niepokoju. Poznaj interpretacje symbolu śmierci we śnie i raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości.

Sennik śmierć – spis treści

 • Sennik: śmierć bliskiej osoby
 • Sennik: śmierć rodziców
 • Sennik: śmierć matki
 • Sennik: śmierć ojca
 • Sennik: śmierć dziecka
 • Sennik: śmierć męża, żony lub partnerki
 • Sennik: śmierć siostry
 • Sennik: śmierć brata
 • Sennik: śmierć babci, dziadka
 • Sennik: śmierć osoby, która już nie żyje
 • Sennik: śmierć znajomego
 • Sennik: śmierć cudzego dziecka
 • Sennik: śmierć przyjaciela
 • Sennik: śmierć byłego chłopaka, partnera
 • Sennik: śmierć byłej dziewczyny, partnerki
 • Sennik: własna śmierć
 • Sennik: dostać wiadomość o śmierci
 • Sennik: zmartwychwstanie
 • Sennik: widzieć zmarłą osobę, żyjącą
 • Sennik: sen o zmarłej babci
 • Sennik: trumna
 • Sennik: morderstwo
 • Sennik: rozmawiać ze zmarłymi
 • Sennik: bać się śmierci
 • Sennik: zostać pochowanym

Sennik: śmierć bliskiej osoby

Sen o śmierci bliskiej osoby zwykle wiąże się z szeregiem nieprzyjemnych odczuć. Jednak co ciekawe, w symbolice sennej może wskazywać na nadchodzący przełom w relacjach z osobą, widzianą we śnie. Być może sen wskazuje na ochłodzenie relacji, które już wcześniej podświadomie wyczuwałeś. Widząc we śnie śmierć bliskiej osoby, warto zastanowić się, czy w jakiś sposób nie uraziłeś kogoś z najbliższych. Przyjrzyj się dokładnie waszym relacjom, by odpowiednio zareagować. Być może, zwracając większą uwagę na łączące was więzi, uda Ci się poprawić relacje i tym samym uspokoić emocje.

Sennik: śmierć rodziców

Sen, w którym dochodzi do śmierci rodziców, może wskazywać na lęk związany z upływającym czasem oraz przemijającą młodością. Archetypy ojca i matki są jednymi ze starszych symboli.

Sennik śmierć rodziców - dziewczyna modli się nad grobem rodzica, wyjaśniamy znaczenie snu o śmierci rodziców
Sen o śmierci jednego z rodziców

Sennik: śmierć matki

Ten sen oznacza że w Twoim życiu nadchodzą zmiany, przykładowo związane z dorastaniem, w tym, wchodzeniem w dorosłe życie. Widząc śmierć matki we śnie, powinieneś powoli szykować się do tego, by wkroczyć na kolejny etap. Prawdopodobnie, po drodze czekać Cię będą pewne trudności, jednak przy odpowiednim przygotowaniu, z pewnością doskonale sobie z nimi poradzisz. Musisz przy tym pamiętać, że nie kroczysz tą ścieżką sam.

Jeśli chodzi o Twoją matkę w realnym życiu, to jeśli żyje, nie musisz martwić się jej śmiercią widzianą we śnie. Sen o śmierci matki jest bardzo przykry, jednak nie jest to proroczy sen.

Sennik: śmierć ojca

Ojciec symbolizuje pierwiastek męski, w tym siłę i racjonalność, a także władzę autorytarną. Śmierć ojca we śnie ma więc pierwotne znaczenie. Widząc we śnie śmierć ojca, można podejrzewać, że zwiastuje to powodzenie i długie życie Twojego taty. Śmierć ojca może symbolizować również zbliżające się niespodziewane szczęście i radość. Jeśli na Twojej drodze pojawią się jakieś przeciwności, to najprawdopodobniej bez trudu sobie z nimi poradzisz. Jednak aby to było możliwe, musisz pamiętać o odpowiednim gospodarowaniu swoim czasem, a także skutecznym radzeniem sobie z pojawiającymi się sytuacjami stresowymi.

Sennik: śmierć dziecka

Pojawiająca się we śnie śmierć dziecka na długo pozostawia uczucie strachu i wszechogarniającego smutku. Osoby, które mają dzieci, z pewnością doskonale zdają sobie z tego sprawę. Śmierć dziecka jest jedną z największych obaw każdego rodzica. Motyw ten może być nieco bardziej skomplikowany dla osób, które w prawdziwym życiu nie mają dzieci. O czym zatem może świadczyć sen o śmierci dziecka, jeżeli w rzeczywistości nie masz dzieci?

Śmierć dziecka we śnie osoby bezdzietnej może wskazywać na to, że podświadomie pragniesz doczekać się własnego potomstwa. Z kolei u młodych kobiet i dziewcząt, może wskazywać na strach przed ewentualną ciążą.

Sen, w którym umiera dziecko w wyniku pożaru, może wskazywać na to, że powinieneś zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo swojego dziecka. W przypadku starszych dzieci powinieneś się zastanowić, w jaki sposób spędza ono czas w sieci.

Śmierć własnego dziecka we śnie może się powtarzać w przypadku rodziców, u których wystąpił tzw. syndrom opuszczonego gniazda. Być może Twoje dzieci osiągnęły wiek, w którym podjęły decyzję o wyprowadzce, z czym Ty nie jesteś w stanie sobie poradzić. W takiej sytuacji, zamiast dalej pogrążać się w smutku, powinieneś zadbać o utrzymanie kontaktów z własnymi dziećmi i zaakceptować fakt, że weszły w kolejny etap życia.

sennik śmierć - aniołek symbolizujący śmierć dziecka w senniku
Sen o stracie dziecka i jego znaczenie

Sennik: śmierć męża, żony lub partnerki

Śmierć męża lub żony, również ta we śnie, zawsze wzbudza niepokój i żal. Związek małżeński dla wielu jest połączeniem dwojga ludzi na całe życie, stanowiąc swego rodzaju rzecz świętą. Właśnie dlatego śmierć męża lub żony w symbolice sennej nie wróży niczego dobrego. Śniąc o śmierci współmałżonka, powinieneś przygotować się na nadchodzące rozczarowanie, być może poczucie żalu do bliskiej Ci osoby.

Możliwe, że w nadchodzącym czasie bliska Ci osoba zawiedzie Twoje nadzieje. Co ważne, sen ten nie wskazuje na to, że tą osobą będzie właśnie współmałżonek czy partner. Jednak mimo wszystko, warto wykazać większą ostrożność w kontaktach z bliskimi, by skuteczniej przeciwdziałać wystąpieniu kryzysu. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie zaniedbywałeś swoich relacji. Gdy odpowiednio wcześnie podejmiesz stosowne kroki, to z dużym prawdopodobieństwem uda Ci się uniknąć nieprzyjemności.

Sennik: śmierć siostry

Jeżeli we śnie widzisz śmierć siostry, to prawdopodobnie w ostatnim czasie odczuwasz negatywne emocje. Być może smutek i żal dotyczą wydarzenia z przeszłości. Widząc śmierć siostry we śnie, możesz się spodziewać nadchodzących transformacji. Z pewnością pewien rozdział w Twoim życiu zostanie zamknięty, by dać szansę na rozpoczęcie czegoś nowego.

Sennik: śmierć brata

Bracia w realnym życiu kojarzą nam się ze wszystkim tym, co dobre – niewinnością i beztroskim okresem dzieciństwa. Bracia przywołują na myśl przyjaźń, wzajemne wsparcie oraz przygody, podczas których poznawałeś świat. Jednak nie zawsze brat symbolizuje to, co dobre. Jeszcze w biblii można było zobaczyć bratobójczą walkę, do której doszło, między Kainem i Ablem.

Chcąc lepiej zrozumieć znaczenie snu, w którym dochodzi do śmierci brata, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, o czym podpowiadać Ci może Twoja podświadomość. Kogo może symbolizować Twój brat. Niekiedy sen, w którym dochodzi do śmierci brata, może wskazywać na to, że w najbliższym czasie utracisz bliskiego przyjaciela lub stracisz zaufanie do niego. Co ciekawe, w istocie może się okazać, że taka zmiana wyjdzie Ci na dobre. Musisz więc pamiętać, że zawsze koniec jakiegoś etapu zwiastuje nowy początek.

Sennik: śmierć babci, dziadka

Dziadkowie od zawsze kojarzeni byli z ciepłem. Przywołują na myśl miłe wspomnienia z dzieciństwa, a zarazem przypominają nam o przemijaniu i nadchodzącej śmierci. Dziadek i babcia symbolizują również opiekuńczość i mądrość.

Choć śmierć dziadka lub babci, również ta we śnie, nie jest niczym przyjemnym, to w symbolice sennej ma pozytywne znaczenie. Wskazuje na to, że w nadchodzącym czasie z pewnością zaznasz upragnionego spokoju psychofizycznego. Najprawdopodobniej przestaniesz się zamartwiać tym, co jeszcze do niedawna spędzało Ci sen z powiek. Być może na skutek pomyślnego rozwiązania problemów, a może uznasz, że wcześniejsze zamartwianie się było nieuzasadnione. W najbliższym czasie przestaniesz również zmagać się z dolegliwościami, które dotychczas się męczyły, a w Twoim ciele pojawi się nowa energia, która sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej.

Widząc we śnie śmierć dziadka lub babci powinieneś odważniej przystępować do realizacji planów. To doskonały moment na to, by zdobywać nowe doświadczenia, a także poznawać nowe osoby. W swoich postępowaniach wsłuchuj się w podszepty kobiecego pierwiastka swojej duszy, ufaj swojej intuicji, a zdziwisz się, jak wszystko dobrze się układa.

Sennik: śmierć osoby, która już nie żyje

W marzeniach sennych często pojawia się motyw śmierci osoby, która już nie żyje. Zwykle taki sen świadczy o tym, że najzwyczajniej w świecie tęsknisz za osobą, która zmarła. Tego typu syn bardzo często pojawiają się u osób, które zmagają się ze stratą bliskiej osoby, często jeszcze w okresie żałoby. To nie tylko naturalna reakcja Twojej psychiki, ale też jedna z form radzenia sobie ze stratą bliskiej osoby.

Jeśli jednak dawno pogodziłeś się ze stratą osoby, która „ponownie” zmarła w Twoim śnie, to prawdopodobnie taki sen może wskazywać również na fakt, że powinieneś zamknąć niedokończone sprawy w swoim życiu osobistym.

Jeżeli we śnie rozmawiasz ze zmarłą osobą lub zasiadasz z nią do wspólnego posiłku, powinieneś lepiej przyjrzeć się swojemu towarzystwu. Być może otaczają Cię osoby, które w rzeczywistości nie są Ci przychylne.

Sennik: śmierć znajomego

Niekiedy w snach dochodzi do śmierci dalszego znajomego. Jeżeli osoba, która zmarła w Twoim śnie, nie jest Twoim przyjacielem, ani członkiem rodziny bądź jakąkolwiek osobą, z którą kiedykolwiek łączyły się silne, emocjonalne więzy, to znak, że Twoja podświadomość zachęca Cię do tego, byś w pełni wykorzystywał każdy dzień i cieszył się swoim życiem. Sen o śmierci znajomego wskazuje, że powinieneś pamiętać o przemijaniu i czerpać z życia pełnymi garściami.

Być może, śniąc o śmierci znajomego, Twoja podświadomość wysyła Ci sygnały, że zbyt wiele czasu przeznaczasz na narzekanie i szukanie wymówek. W ten sposób informuje Cię, że powinieneś zacząć działać tu i teraz. Jeżeli tylko posłuchasz podpowiedzi swojej podświadomości, to szybko się przekonasz, że wszystkie Twoje marzenia są w zasięgu Twoich rąk. Musisz przy tym pamiętać, by dążąc za realizacją marzeń, nie zapominać o swoich bliskich. Sen o śmierci znajomego, poza niewątpliwą motywacją do działania, przestrzega również o możliwym pogorszeniu relacji z bliskimi.

Sennik: śmierć cudzego dziecka

Śmierć dziecka cudzego w marzeniach sennych wywołuje mieszane uczucia. Z jednej strony wiąże się ze smutkiem, za przedwcześnie zakończonym życiem, z drugiej z kolei prawdopodobnie odczuwasz ulgę, na myśl, że nie dotyczy ona Twojego dziecka.

Równie zawiła jest interpretacja tego snu. Chcąc uzyskać najlepszą odpowiedź, należy wychwycić ze snu możliwie jak najwięcej szczegółów. Istotna będzie tutaj między innymi płeć dziecka widzianego we śnie.

Śmierć chłopca może wskazywać na to, że niebawem cele i plany, które chciałeś zrealizować, zostaną przedwcześnie zakończone.

Z kolei śmierć dziewczynki może wskazywać na to, że dojdzie do wypalenia się uczuć i emocji. Może wskazywać również na utratę dotychczasowych sił twórczych.

Sennik: śmierć przyjaciela

Przyjaźń jest jedną z ważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Przywołuje na myśl bezinteresowne wsparcie, poczucie bezpieczeństwa i całkowite oddanie. Również w naszych snach przyjaciele symbolizują te wartości. Z drugiej zaś strony, mogą wskazywać na towarzyszące Ci poczucie pustki i osamotnienia, a także odczuwalny brak osób godnych zaufania w Twoim otoczeniu.

Widząc we śnie śmierć przyjaciela, Twoja podświadomość może Ci podpowiadać, że powinieneś odpuścić dawne spory. Może się okazać, że w życiu prywatnym czujesz się przez kogoś zdradzony lub sam odtrąciłeś bliską osobę, która wyciągała do Ciebie przyjacielską rękę. Powtarzający się motyw śmierci przyjaciela podpowiada Ci, że powinieneś wybaczyć różne zaszłości.

Sennik: śmierć byłego chłopaka, partnera

Pojawienie się we śnie byłego partnera zawsze wzbudza zaskoczenie. Nie inaczej jest w przypadku snów o śmierci byłego chłopaka. Taki sen, szczególnie powtarzający się, może wskazywać na Twoją wewnętrzną potrzebę do tego, by oddzielić się od negatywnych emocji, szczególnie jeśli te związane były z waszym rozstaniem. Wysyłając taki symbol, Twoja podświadomość prosi Cię, byś raz na zawsze zerwała więzy, które w dalszym ciągu łączą Cię z Twoim byłym partnerem.

Z drugiej strony, sen o śmierci byłego partnera może wskazywać na to, że w dalszym Ciągu się o niego martwisz. Może po waszym burzliwym rozstaniu zauważyłaś wyraźne pogorszenie się jego kondycji psychicznej. Powtarzający się sen o śmierci byłego partnera wskazuje, że powinnaś przestać się zamartwiać jego stanem i skupić na własnych emocjach. Pamiętaj, że to Twoje zdrowie oraz Twoje emocje powinny być dla Ciebie najważniejsze.

Co ciekawe, taki sen może wskazywać również na metafizyczną śmierć cech, które wiązałaś z tą osobą. Być może, na skutek swojej wyraźnej dominacji w waszym związku, Twój partner kojarzył Ci się z męskością i siłą? Jednak niezależnie od rozumienia tych cech, z pewnością Twoja podświadomość chce Cię przestrzec przed ponownym związaniem się z taką samą osobą, podpowiadając Ci, byś skupiła się raczej na osobach, o przeciwnych cechach.

Sennik: śmierć byłej dziewczyny, partnerki

Znaczenie snu o śmierci byłej dziewczyny lub partnerki jest częściowo pokrewne ze znaczeniem snu o śmierci byłego chłopaka, lub partnera. Jednak dodatkowo, może być interpretowane w zupełnie inny sposób.

Jeżeli widzisz we śnie śmierć swojej byłej dziewczyny, to znak, że powinieneś rozważyć zakończenie dotychczasowej relacji. Twoja podświadomość podpowiada Ci, że związek ten w rzeczywistości jest toksyczny i może mieć zły wpływ na Twoją kondycję psychiczną.

Jeżeli we śnie widzisz śmierć byłej dziewczyny swojego partnera, to powinnaś zastanowić się, czy za bardzo nie zaprzątasz sobie głowy tą osobą. Może nadmierna zazdrość sprawia, że nie jesteś w stanie w pełni cieszyć się swoim związkiem, ponieważ cały czas z obawą spoglądasz do tyłu.

Sennik: własna śmierć

Śmierć nas samych jest jednym z najbardziej przerażających motywów sennych. Zwykle wiąże się z tak silnymi emocjami, że jeszcze przed śmiercią we śnie dochodzi do przebudzenia. Widząc we śnie taki symbol, powinieneś przygotować się na nadchodzące zmiany i rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału w życiu.

Co ciekawe, własna śmierć we śnie jest pozytywnym symbolem, który wskazuje na szczęście i nadchodzące sukcesy. Właśnie dlatego, paradoksalnie nie powinieneś obawiać się takich snów. Jednak zanim zaczniesz świętować nadchodzące sukcesy, powinieneś zastanowić się, jak dokładnie wyglądała Twoja śmierć we śnie.

Jednym z bardziej charakterystycznych symboli jest śmierć w płomieniach. Taka śmierć może oznaczać, że zmagasz się z potężnymi wyrzutami sumienia, które utrudniają Ci prawidłowe funkcjonowanie.

Z kolei, jeżeli we śnie giniesz poprzez utonięcie, to znak, że w nadchodzącym czasie Twoje życie może się całkowicie odmienić, poprzez pojawienie się nowego członka rodziny.

Jeżeli jesteś singlem i śnisz o własnej śmierci, powinieneś przygotować się na nadchodzące zmiany, w tym wejście w nowy związek.

Sen o śmierci podczas wojny może z kolei zapowiadać nadchodzący, nieoczekiwany przypływ gotówki.

Sennik: dostać wiadomość o śmierci

Otrzymując we śnie informację o czyjejś śmierci, powinieneś spodziewać się (podobnie, jak w przypadku snu o własnym utonięciu) narodzin nowego dziecka w rodzinie. Jak widać, symbolika snów bywa niezwykle przewrotna i bardzo często, pokazując jedno, nasza podświadomość chce nam przekazać zupełnie inną wiadomość.

Inne znaczenie wskazuje na to, że jeśli śnisz o tym, że otrzymujesz wiadomość o śmierci, to znak, że w nadchodzącym czasie być może otrzymasz od dawna wyczekiwany awans.

Z kolei, śniąc o tym, że informację o śmierci otrzymałeś przez telefon, powinieneś zastanowić się, czy przypadkiem nie przegapiłeś jakichś ważnych spraw. Być może jakieś ważne sprawy urzędowe wymagają Twojej pilnej interwencji.

Sennik śmierć - sen o otrzymaniu przykrej wiadomości o śmierci bliskiego.
Sen w którym otrzymujemy przykrą wiadomość o śmierci bliskiej lub znanej osoby

Sennik: zmartwychwstanie

Niekiedy we śnie możesz zauważyć, że osoba, która zmarła nagle ożywa. Zmartwychwstanie jest pozytywnym symbolem, który może zwiastować odrodzenie. Być może w nadchodzącym czasie wkroczysz w nowy etap. Zmartwychwstanie może symbolizować zarówno nadchodzącą przemianę fizyczną, jak i mentalną. To bardzo dobry symbol, dlatego nie powinieneś się go obawiać.

Sennik: widzieć zmarłą osobę, żyjącą

Sen o zmarłych często występuje u osób, które jeszcze przeżywają żałobę po stracie bliskiej osoby. Być może zmarła osoba, którą widzisz we śnie, w życiu realnym dopiero niedawno zmarła, a Ty jeszcze nie pogodziłeś się z tą stratą. Taki sen zawsze wskazuje na głębokie przywiązanie, jakie łączyło Cię ze zmarłym. Być może łączyła was głęboka relacja, dlatego w dalszym ciągu odczuwasz pustkę po jej odejściu.

Widząc osobę zmarłą jako żywą we własnym śnie, możesz w głębi odczuwać potrzebę spotkania się z tą osobą. Być może pragniesz się z nią jeszcze raz zobaczyć, by poprosić ją o radę w jakieś niezwykle ważnej dla Ciebie sprawie.

Jeżeli jednak we śnie widzisz osobę zmarłą, której nie darzyłeś sympatią, powinieneś potraktować taki sen jako swego rodzaju ostrzeżenie. Być może osoby z Twojego otoczenia mają złe intencje. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na osoby z Twojego bliższego i dalszego otoczenia. Prawdopodobnie Twoja podświadomość wychwyciła już subtelne sygnały, wskazujące na to, by ktoś miał wobec ciebie nieuczciwe zamiary. Zdaj się na własną intuicję i już teraz zadbaj o poprawę relacji z bliskimi.

Analizując symbolikę snu o osobach zmarłych, które we śnie żyją, powinieneś zastanowić się, czy aby na pewno wiesz, że dana osoba w rzeczywistości nie żyje. Niekiedy to właśnie we śnie dowiadujemy się o śmierci. Jeżeli tak było również i w tym przypadku, to znak, że prawdopodobnie odczuwasz pilną potrzebę, by wrócić do dawnych czasów. Niekiedy również, w ten sposób Twoja podświadomość podpowiada Ci, że usilnie pragniesz otrzymać pomoc w pokonaniu trudności, z którymi zmagasz się już od jakiegoś czasu.

Sennik: sen o zmarłej babci

Często osoby, które straciły babcię, śnią o zmarłej babci. Zwykle jest to przestroga przed nadchodzącymi trudnościami. Zmarła babcia zwykle symbolizuje troskę i opiekę, którą utraciłeś wraz ze śmiercią babci. Jeżeli minionej nocy śniłeś o zmarłej babci, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na nadchodzące wydarzenia i zachować szczególną ostrożność.

Jeśli jednak zmarła babcia pojawia się w Twoim śnie bezpośrednio po śmierci w życiu realnym, być może tuż po pogrzebie, to znak, że odczuwasz ogromną tęsknotę oraz żal po jej odejściu. Niektórzy twierdzą, że babcia w ten sposób odwiedza swoich bliskich, by móc się z nimi ostatecznie pożegnać, a także dodać im otuchy po stracie.

Warto przy tym pamiętać, że taka interpretacja – ostatnie pożegnanie i wsparcie – może dotyczyć również pozostałych członków rodziny.

Sennik: trumna

Trumna to jeden z najpowszechniejszych symboli związanych ze śmiercią i pogrzebem. Jej pojawienie się w marzeniach sennych powinno być interpretowane w zgodzie z pełnym kontekstem snu.

Widząc we śnie pustą trumnę, powinieneś zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie przesadzasz z nadmiernym zamartwianiem się. Być może Twoje obawy w rzeczywistości są bezpodstawne.

Jeżeli we śnie to Ty znajdujesz się wewnątrz trumny, to znak, że w nadchodzącym czasie w Twoim życiu nadejdzie przełomowa zmiana. Najprawdopodobniej, w nadchodzących czasach zaznasz upragnionego szczęścia.

Z kolei, widząc we śnie zamkniętą trumnę, możesz przypuszczać, że w nadchodzącym czasie zrezygnujesz z jakiejś znajomości lub podejmiesz decyzję o zakończeniu pracy. Decyzja ta może być podyktowana koniecznością wprowadzenia zmian w swoim życiu lub nawarstwiającymi się problemami. Warto, byś odpowiednio się do tego przygotował. Przyjrzyj się swoim relacjom z bliskimi. Być może Twoja podświadomość już zdołała zauważyć coś, co nie do końca Ci odpowiada. Z kolei, jeśli chodzi o życie zawodowe, zastanów się, czy Twoja praca pozwala Ci spełniać swoje wewnętrzne ambicje i potrzeby.

Sennik: morderstwo

Sen o morderstwie symbolizuje pewną niezgodność z naszą osobowością. Ten sen interpretujemy zwracając szczególną uwagę na to jaka osoba została zabita.

Zabicie dziecka we śnie oznacza, że wkraczasz w dorosłość i zaczynasz twardo stąpać po ziemi. Być może już teraz przestajesz cieszyć się z małych rzeczy, które do tej pory sprawiały Ci ogromną radość.

Zabijanie zwierząt we śnie pokazuje, że w życiu codziennym wyżywasz się na słabszych stworzeniach, w tym zwierzętach, odreagowując w ten sposób swoje problemy emocjonalne. Zabicie psa we śnie może oznaczać również zbliżające się zakończenie związku lub relacji przyjacielskiej.

Według arabskiej interpretacji snów zabicie nieznajomego może oznaczać Twój brak wyczucia biznesowego, które w nadchodzącej przyszłości może położyć kres Twoim planom, a także może wskazywać na rosnącą nienawiść do kogoś. W realnym życiu jednak na pewno nie zagraża Tobie śmierć kogoś bliskiego otoczenia.

Z kolei, zabicie przyjaciela oznacza, że nie szanujemy naszych bliskich. Sny o morderstwie lub byciu zamordowanym wyraźnie oznaczają, że nie radzisz sobie z niektórymi problemami i przenosimy swoje frustracje na innych. W rezultacie tracisz swoje dotychczasowe wartości, a Twoje negatywne emocje, zaczynają przejmować nad Tobą kontrolę.

Sny, często straszne i przerażające, symbolizują nadchodzącą zmianę. Często pokazują nadchodzące zmiany, w dobrym kierunku, takie jak sukces, pojednanie, a także niespodziewaną podwyżkę. Niekiedy jednak sen o morderstwie odnosi się do naszych relacji z innymi ludźmi. Sen o tym, że kogoś mordujesz, może przedstawiać tęsknotę za dawno zmarłą osobą lub w przypadku żywych nasze niejednoznaczne uczucia wobec innych. Właśnie dlatego, nie powinieneś interpretować koszmarów dosłownie. Śmierć we śnie to tylko informacja o naszych budzących się emocjach. Czasem może oznaczać że rozpoczynasz właśnie szczęśliwe życie. Zabicie kogoś zwiastuje istotne zmiany, ale na pewno nie czyjąś śmierć, ani tym bardziej własną śmierć.

Sennik: rozmawiać ze zmarłymi

Podczas marzeń sennych często pojawia się motyw rozmów ze zmarłymi. Być może we śnie rozmawiasz z dawno zmarłym kolegą lub członkiem rodziny. Taki sen może wskazywać, że Twoja podświadomość daje Ci znać, że znajdujesz się pod wpływem złych osób. Być może chodzi o Twoje nowo poznane towarzystwo. Powinieneś się zastanowić, czy aby na pewno korzyści, jakie uzyskujesz ze znajomości z tymi osobami, przewyższają negatywny wpływ, jaki znajomość ta na Ciebie wywiera.

Jeżeli w swoim śnie rozmawiasz ze zmarłymi rodzicami, to znak, że wewnętrznie obawiasz się straty. Sennik nie interpretuje, jaki charakter miałaby mieć ta strata. Być może po prostu w ten sposób uzewnętrznia się Twój żal i smutek po stracie rodziców.

Sennik: bać się śmierci

Śniąc o tym, że ogarnia cię strach na myśl o śmierci, powinieneś się zastanowić, czy przypadkiem nie przeżywasz nadmiernie zmian zachodzących w Twoim życiu. Być może w ten sposób Twoja podświadomość próbuje Ci przekazać, że wewnętrznie czujesz się przerażony zmianami, jakie zachodzą w Twoim życiu.

Podsuwając Ci taki sen, Twoja podświadomość próbuje Ci dać do zrozumienia, że nie powinieneś nadmiernie zamartwiać się sprawami, na które nie masz większego wpływu. Daj sobie więcej luzu i pozwól sobie na popełnianie drobnych błędów. Być może okaże się, że pozbywając się nadmiernych obaw, osiągniesz wszystko to, czego pragniesz.

Sennik śmierć - kobieta rozmyśla i obawia się śmierci, wyjaśniamy znaczenie tego snu
Znaczenie snu w którym boimy się śmierci

Sennik: zostać pochowanym

Jeżeli śnisz o trwającej ceremonii pogrzebowej, w trakcie której zostałeś pochowany, to znak, że Twoja podświadomość informuje Cię o tym że obawiasz się upadku. Być może na skutek nawarstwiających się problemów obawiasz się czy starczy Ci sił, by ponownie podnieść się i walczyć z przeciwnościami losu. Widząc taki symbol we śnie, powinieneś zastanowić się, w jaki sposób możesz sobie pomóc. Być może, prosząc o pomoc odpowiednio wcześniej, będziesz w stanie skutecznie uporać się ze swoimi dotychczasowymi zmartwieniami.

Podsumowanie

Sen o śmierci to jedno z najmniej przyjemnych doznań podczas marzeń sennych. Zwykle towarzyszy mu niepokój i strach. W symbolice sennej śmierć wskazuje nadchodzące zmiany. Zwykle podświadomość daje w ten sposób do zrozumienia, że w nadchodzącym czasie będziemy przechodzić przemianę, dlatego należy stworzyć nowe miejsce na to, by zmiany miały szansę zaistnieć.

Sen o śmierci może zapowiadać nadchodzące zmiany w życiu zawodowym oraz prywatnym. Być może, w nadchodzącym czasie podejmiesz decyzję o tym, by zmienić pracę, a może zdecydujesz się podjąć istotną decyzję w kwestii zmiany swojego sposobu myślenia lub dotychczasowego postępowania.

Jednak, aby w pełni zrozumieć symbolikę snu o śmierci, powinieneś zapamiętać możliwie jak najwięcej cech charakterystycznych dla swojego snu. Poniżej poznasz najpopularniejsze motywy śmierci, pojawiające się w marzeniach sennych,

Sny o śmierci mają różnorodne znaczenie. Jednak co ciekawe, znacznie częściej sen o śmierci jest zwiastunem dobrych wydarzeń i nadchodzącego szczęścia. Nie bój się zapoznać z podpowiedziami, jakie stara Ci się przekazać Twoja podświadomość. Sen o śmierci jest z pewnością wstrząsający, dlatego zawsze musi zwiastować ważne wydarzenia. Dowiedz się, jakie zmiany Cię czekają w nadchodzącej przyszłości, by odpowiednio się do nich przygotować

Sprawdź również:

4.9/5 - (47 głosów)

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *