Rozwój przez zabawę

Dla dziecka każda chwila jest nieustającą zabawą, przeżywaniem nowych przygód, pokonywaniem kolejnych przeszkód. Ale jest to także czas nauki samodzielności i rozwijania wyobraźni wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Właśnie dlatego, z myślą o najmłodszych, ale także o rodzicach, którzy, jak każdy, potrzebują chwili wytchnienia, powstały klocki dla 3-latka. 

Jakie zabawki edukacyjne dla 3 latka wybrać?

Podczas wybierania odpowiedniej zabawki dla dziecka, pod uwagę powinny być brane trzy ważne aspekty. Pierwszym z nich jest oczywiście radość, jaką dziecko będzie czerpać podczas zabawy. Równie ważna jest także nauka nowych rzeczy oraz rozwijanie posiadanych już umiejętności. Taką możliwość dają zabawki edukacyjne, między innymi klocki dla 3-latka, zarówno chłopca jak i dziewczynki. Podczas tworzenia budowli dziecko ma szanse na rozwój swojej wyobraźni oraz motoryki małej, a także utrwalanie podstawowych kolorów.

Jakie klocki są odpowiednie dla 3 latka?

Wybór klocków dla 3-latka należy dokładnie przemyśleć i odpowiednio dobrać klocki do wieku dziecka. Jeśli rodzic nie weźmie pod uwagę wieku rozwojowego malucha i zakupione klocki będą dla dziecka zbyt skomplikowane, nie sprawią mu one tyle zabawy, co klocki dobrane odpowiednio do jego potrzeb i rozwoju. Przykładem klocków dedykowanych dla grupy 3 latków, są klocki Morphun Junior Starter, które posiadają prostotę instrukcji, co pozwala dziecku na rozwijanie pewności siebie w momencie, gdy samo wie jak połączyć elementy. Klocki te łączą w sobie także wyraziste kolory i kształty, które rozwijają sensorykę dłoni dziecka. Kolejnym przykładem klocków dla 3-latka są klocki Wise-i, które cechują się łatwością w łączeniu, dzięki czemu maluch ma zapewnione długie godziny świetnej zabawy oraz nauki. Odpowiednie klocki dla 3-latka sprawią maluchowi nie tylko wiele radości ale także otworzą przed nim możliwość dalszego rozwoju.

Dobrze dobrane zabawki, to podstawa dobrej zabawy. Rolą rodzica jest odpowiednie dobranie takiej właśnie zabawki, a tym samym danie dziecku możliwości rozwoju, ćwiczenia wyobraźni, logicznego myślenia, a także rozwijanie motoryki małej. Klocki dla 3-latka są doskonałym przykładem połączenia zabawy z nauką. Dają one dziecku nieskończone możliwości tworzenia, kreowania, rozwijania kreatywności. Dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę, dlatego wciąż potrzebują bodźców, które im tą wiedzę dostarczą. Zabawki edukacyjne sprawdzą się w tej roli idealnie, dając dziecku nie tylko możliwość zabawy, ale także nauki. 

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *