Raz Porsche, zawsze Porsche

Szybki i piękny. Przedmiot pożądania i spełnienie najskrytszych marzeń. Dźwięk silnika jest manifestem niezależności, odwagi i pewności siebie. Jak przeplatać magię z osiągami i komfortem w damskim wydaniu zdradza Karolina Łukaszewska-Kempa, marketing manager Porsche Centrum Sopot.
Porsche nie tylko dla panów?

Żyjemy w czasach, gdy kobiety komunikują światu oczekiwania odważnie i donośnym głosem. Przykładają wagę do wizerunku i z dbałością podchodzą do tego, co usprawnia, pomaga, a przede wszystkim cieszy w codziennym funkcjonowaniu. Porsche dopasowuje się do oczekiwań i obala mit, że marka jest wyłącznie dla mężczyzn.

Wybierając auto, biorą pod uwagę męskie zdanie?

Różnie. Jeśli decyzję o zakupie podejmują same, idą w swój pomysł od początku do końca. Natomiast w przypadku rodzinnej decyzji panie koncentrują się na estetyce. Parametrami technicznymi zajmuje się mężczyzna. Takie rozwiązanie jest ogromnym ułatwieniem.

Na co kładą najczęściej nacisk?

Nie chciałabym generalizować i wrzucać do motoryzacyjnego worka, ale trzeba przyznać, że kolor samochodu ma znaczenie.

Jaki jest ulubiony?

Nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od danej kobiety. Są panie, które, pomimo że kupują sportowy samochód, nie chcą na siebie zwracać uwagi. Z drugiej strony, głównie przez specyfikę wykonywanego zawodu, liczą na to, że na drodze trudno będzie ją przegapić. Ta grupa wybiera sportowe, kolorowe modele. Z kolei, jeśli priorytetem jest komfort rodziny, wtedy auto nie musi być tak charakterystyczne. Liczy się wygoda, wielkość i bezpieczeństwo. Tyle, ile osób, tyle potrzeb, dlatego staramy się dotrzeć do nich dzięki szerokiej gamie modeli.

Dlaczego „super fura”?

Kobiety są świadome i decyzyjne. Coraz więcej zarabiają, piastując wysokie stanowiska. Poprzez samochód pragną wyrazić siebie. Wspólnym mianownikiem dla zakupu „super fury” są, moim zdaniem, pewność i odwaga.

Znają się na motoryzacji?

Zdarzają się panie mające precyzyjne oczekiwania, co powinno znaleźć się pod maską. Przychodząc do salonu Porsche wiedzą, czego mogą się spodziewać. Powszechnie znane cechy samochodów pozwalają na mniejszą wiedzę o technicznej stronie zakupu. Kierunkują się na wygodę, dobierając model, który spełni ich oczekiwania. Pytania o serce samochodu pada z męskich ust.

Jest „damski” model Porsche?

Raczej model najczęściej wybierany przez kobiety. Mam na myśli Porsche Macan. Jednak unikałabym określania go kobiecym, ponieważ gros panów mogłoby się pogniewać (śmiech). To suv, który dzięki swojej wysokości, zaczarował panie. Idealny konsensus marki, który łączy sportowe auto z rodzinnym, w którym jest sporo miejsca na foteliki i walizkę.

Brunetka, blondynka, czterdziestolatka? Kto jeździ Porsche?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Za kierownicą zobaczymy młodą dziewczynę, która swoje pierwsze Porsche otrzymała w prezencie od ojca. Są panie w szczycie kariery zawodowej, ale również te, które mając więcej lat, spełniły marzenia o samochodzie. Grupa odbiorców jest zróżnicowana. Stereotyp, że Porsche jeździ elegancki, starszy mężczyzna, runął. Na drodze spotkamy młodych, jak i osoby na emeryturze, które – gdyby nie przepisy i ograniczenia prędkości – zdumiałyby niejednego uczestnika ruchu.

Na czym polega magia Porsche?

„Raz Porsche, zawsze Porsche” – słowa mojego dyrektora najbardziej oddają przywiązanie do marki. W pełni się zgadzam. Przekonałam się, że gdy usiądziemy za kierownicą, zaczynamy doceniać wszystko. Każdy element jest dopasowany, idealnie zgrany. Nie ma nic z przypadku. Na pierwszy rzut oka widać staranność w wykonaniu i designie, ale przede wszystkim osiągi, które od lat z powodzeniem onieśmielają inne marki.

Jakie osiągi?

Najlepsze (śmiech). Porsche produkuje samochody sportowe. Marka kojarzona jest z prędkością, adrenaliną i wyjątkowością wykonania. Dlatego natychmiast przypada do gustu każdemu, kto dba o detale oraz zwraca uwagę na parametry jezdne samochodu.

Klasyk powinien być czerwony czy czarny?

Obecnie nie ma koloru, który przeważa. Klienci potrzebują odrobinę fantazji, dlatego w palecie mają do dyspozycji takie kolory, jak niebieski, żółty, czy zielony. Czarny swoje pięć minut będzie miał zawsze. Najbardziej popularny kolor, pasujący do każdego modelu. Czerwony dodaje ostrości, wyrazistości i iskry, więc również należy do chętnie kupowanych.

Pamięta Pani najstarszą użytkowniczkę?

Oczywiście, jest obecnie na emeryturze. Od zawsze fanka marki. Podczas premier czy eventów wraz z mężem podkreślają, że będą wierni Porsche aż do śmierci. Zmieniają modele i za każdym razem są w tych samochodach jeszcze bardziej zakochani.

Porsche dla pań?

Tak. W maju i we wrześniu organizujemy Porsche Drive Experience. Zapraszamy panie na jedyny tor w Polsce przystosowany do bardzo wymagających warunków jazdy. Do dyspozycji jest równocześnie 30 samochodów. Dobra zabawa trwa przez cały dzień. Uczestnicy ćwiczą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dla których Porsche nie ma tajemnic. Panie za kółkiem potrafią zdecydowanie deklasować panów w zakresie osiągów. Są szybkie i udowadniają duże umiejętności za kierownicą. Na torze przekonują się, czy drzemie w nich żyłka kierowcy. Z tej okazji dla czytelniczek magazynu Mademoiselle mam prezent. Dla Pań, które zgłoszą się do mnie (karolina.lukaszewska@lellek.com.pl), powołując na ten artykuł, przekażemy 20% rabatu na wspomnianą imprezę na torze. Serdecznie zapraszam!

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *